Usuwamy wilgoć powstałą na ścianach w wyniku zalania  na terenie Łodzi i okolic

wykonujemy pomiary wilgoci tynków podłóg i powietrza
firma osuszająca budynki

Zajmujemy się usuwaniem wilgoci technologicznej ścian w firmach, instytucjach, domach i mieszkaniach

Co to właściwie jest wilgoć powietrza?

Wilgotność powietrza jest to zawartość pary wodnej w powietrzu. Optymalna wilgotność powietrza w pomieszczeniu powinna liczyć  między 40-60% i jest zależna od temperatury. Dla 19-20 stopni będzie wynosiła ok. 55-60%, natomiast dla 21-22 stopni to 40-45%. Zarówno zbyt wysoki jak i niski poziom nawilżenia powietrza jest szkodliwy dla naszego zdrowia. Większe stężenie wiąże się np. z powstawaniem zalążków grzybów i pleśni.

usuwamy nadmierne ilości wilgoci z domów
firma osuszająca domy

Czy wentylacja w domu jest potrzebna?

Wentylacja jest to zorganizowana wymiana powietrza w domu (w różnych pomieszczeniach) polegająca na usuwaniu zużytego powietrza i zastępowania go świeżym. Odpowiada ona za komfort i jakość życia w naszym domu czy mieszkaniu. Odpowiednio działająca jest w stanie zadbać o nasze zdrowie. Jednak zaburzona, źle działająca lub jej całkowity brak może stać się źródłem chorobotwórczych zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu. Do tego brak wentylacji będzie widoczny, poprzez skraplanie się wody na oknach oraz wszechobecną wilgoć w domu.

Jakie są sposoby usuwania wilgoci?

 

Istnieje kilka metod usuwania wilgoci w domu. Usuwanie problemu z wilgocią należy rozpocząć od zlokalizowania jej źródła i powodu ponownego cyklicznego się jej pojawiania. Następnie możemy poradzić sobie z problemem poprzez osuszanie pomieszczeń, doprowadzenie do nich poprawnie działającej wentylacji czy też lepsza izolacja przeciwwilgociowa pomieszczeń. 

firma osuszająca domy i mieszkania

Koszt usuwania wilgoci wiążą się przede wszystkim z :

  • ilość użytych urządzeń
  • wymiaru budynku 
  • stopień zawilgocenia pomieszczenia 
  • użytego sprzętu

Nasi technicy dokonują wszystkich niezbędnych pomiarów budynku podczas oględzin. Zapraszamy do kontaktu. 

Usuwamy wilga z mieszkań i domów-
dla nas liczy się efekt końcowy!

Sprawdź pozostałe nasze usługi!

wykrywanie-przecieków

Specjalizujemy się w lokalizacji wycieków w instalacjach sanitarnych oraz grzewczych. Znajdujemy miejsca przecieków w instalacjach: wodnych, kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania. Lokalizujemy przecieki w domach, firmach, zakładach przemysłowych, na dachach, garażach, tarasach czy w piwnicach. Wykrywamy źródła nieprzyjemnego zapachu z rur. Zajmujemy się wykrywaniem przecieków w instalacjach przeciwpożarowych, sieciach wodociągowych oraz sieciach kanalizacyjnych.

ŚWIAT-INSTALACJI

Osuszamy mieszkania, domy, lokale biurowe czy zakłady przemysłowe. Pomagamy usuwać skutki zalań w następstwie nagłych zdarzeń jak ulewne deszcze, nawałnice lub awarie w instalacjach. Osuszamy różne elementy budynków: ściany, posadzki, sufity. Pomagamy także w osuszaniu technologicznym, skracając czas wykonywanych budowlanych lub remontowych. Nasze doświadczenie i zaangażowanie pozwala naszym klientom zminimalizować straty, czas i nerwy.

Świat Instalacji

Wykonujemy profesjonalne usługi  diagnostyki materiałów budowlanych. Korzystamy wyłącznie z renomowanych producentów sprzętu i najnowocześniejszych technologii. Wykonujemy pomiary zawilgocenia dla firm ubezpieczeniowych Pomagamy firmom i klientom z Łodzi i pobliskich miejscowości.

Usuwanie wilgoci - firma Świat Instalacji

Jeśli potrzebują Państwo konsultacji lub pomocy w przypadku osuszania  – prosimy o telefon.