Osuszanie budynków – co zrobić, gdy woda zalała Twój dom?

Mało kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, jak negatywny wpływ na funkcjonowanie budynku może mieć znajdująca się w nim wilgoć. Mało osób interesuje się faktem, że ma ona bezpośredni wpływ na nasze zdrowie i jak duże mogą być konsekwencje braku działań w czynnościach związanych z osuszaniem budynków po zalaniu.

W poniższym artykule przedstawimy jak profesjonalnie zadbać o suche ściany, jak pozbyć się wilgoci i jakie skutki niesie za sobą wilgoć w pomieszczeniach.

Odpadający tynk – dlaczego?

Pierwszym pojawiającym się efektem zawilgocenia budynku, a zarazem najprostszym do zaobserwowania przez użytkownika, jest odpadający z muru tynk lub łuszcząca się farba. Woda zatrzymana w betonowych porach zaczyna po pewnym czasie parować. Jeżeli na drodze wydostającej się parze wodnej stoi tynk lub farba odporność nawierzchni znacznie zmaleje, a wilgoć wydostanie się na zewnątrz. Proces może następować szybciej bądź wolniej, niemniej, nie warto ryzykować i lepiej od razu zadbać o szybkie osuszanie ściany.

Pleśń, grzyby, nieprzyjemny zapach.

Kolejnym problemem, nie tylko estetycznym, ale mającym wpływ na nasze zdrowie, jest wpływ panującej wilgoci na rozwój grzybów i pleśni. Woda stanowi tzw. pożywkę dla większości z nich, a połączona z otaczającym ciepłym powietrzem w pomieszczeniach staje się doskonałym środowiskiem dla pleśni, grzybów i bakterii. Zapobiegać ich rozwojowi można nie tylko poprzez utrzymywanie odpowiedniej czystości w pomieszczeniu, ale także poprzez zapewnienie suchych ścian, posadzek i sufitów. Inaczej problem powróci.

Żywe niechciane organizmy.

Wilgoć w ciepłych pomieszczeniach to idealne warunki bytowe dla niechcianych gości takich jak rybiki cukrowe (jedna z odmian szczeciogonów) oraz innych uporczywych dla człowieka żywe organizmów. Jedną z najbardziej skutecznych metod pozbycia się ich jest dokładne osuszenie środowiska, w którym się zagnieździły.

Jak dobrać odpowiednią metodę osuszania?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, w pierwszej kolejności przeprowadzamy pomiary zawilgocenia mające na celu określenie zniszczeń mienia oraz poziom wilgoci panujący w pomieszczeniu i poszczególnych przegrodach budowlanych. Rozwiązania i technologie jakie posiadamy w dziedzinie osuszania budynków w znacznym stopniu likwidują potrzebę gruntownego remontu. Dzięki szybkiemu czasowi reakcji na zgłoszenie, jesteśmy w stanie jeszcze tego samego dnia zaproponować konkretne profesjonalne rozwiązanie techniczne oraz zainstalować odpowiednie urządzenia.

CAŁOŚĆ ARTYKUŁU DOSTĘPNA NA STRONIE EXPRESU ILUSTROWANEGO Express Ilustrowany https://expressilustrowany.pl/osuszanie-budynkow-co-zrobic-gdy-woda-zalala-twoj-dom/ar/c9-14649821

Czytaj także:

osuszanie domu w łodzi - wypożyczalnia osuszaczy
Realizacje

Wynajem urządzeń osuszających w Łodzi

Nasza firma od ponad 5 lat wzbogaciła się o nowy dział zajmujący się osuszaniem budynków. Jedną z jego części jest wypożyczalnia osuszaczy do której zapraszamy

Świat Instalacji - Osuszanie domu, mieszkania, budynku
Realizacje

OSUSZANIE DOMU W MIEŚCIE ŁÓDŹ

Kochamy to miasto zwłaszcza, że właśnie tu zaczynaliśmy rozwój naszej firmy. Wracając do meritum – nasze urządzenia aktualnie pracują w jednym z nowo wybudowanych domów,