Osuszanie budynków
Koło

Nasza firma "Świat Instalacji" specjalizuje się
w dziedzinie osuszania budynków
na terenie Koła i okolic.

Osuszanie budynków
Koło i okolice –
kompleksowe usługi osuszania domów, mieszkań, piwnic,
firm, urzędów i zakładów

Osuszanie budynków Koło

Osuszanie budynków Koło i okolice – nasza codzienna praca polega na świadczeniu kompleksowych i fachowych usług związanych z osuszaniem wszelkiego typu obiektów. Jesteśmy fachowcami w branży osuszania. Działamy na rynku od wielu lat. Na co dzień stosujemy sprawdzone metody osuszania tynków, posadzek, ścian oraz całych pomieszczeń i budynków. Pracujemy wykorzystując sprawdzone i pewne rozwiązania w walce z wilgocią – świadomie i z pełną odpowiedzialnością podejmujemy decyzje odnośnie zastosowanych technik i metod osuszania. Podczas wykonywania naszej pracy istotną kwestią jest dla nas bezpieczeństwo – zarówno nasze, jak i użytkowników. Z tego powodu przykładamy wagę do tego, aby wszystkie wykorzystywane przez nasze ekipy urządzenia były poddawane testom elektrycznym przed oddaniem ich do użytkowania.

Osuszanie budynków w mieście Koło oraz okolicznych miejscowościach to proces, który wykonujemy krok po kroku:

 • oględziny budynku,
 • dokładna ekspertyza wraz z pomiarami,
 • dobranie metody osuszania i decyzja o tym, jaki sprzęt wykorzystać, 
 • spisanie warunków współpracy – umowa,
 • instalacja odpowiednich maszyn, które są bezinwazyjne dla budynku,
 • rozliczenie, także bezgotówkowe – podpowiadamy  jakie dokumenty są wymagane oraz gdzie i kiedy je złożyć.

Zalanie pomieszczenia, jego fragmentu, a niekiedy całego budynku to epizod, który przysparza nerwów i kłopotów. Na szczęście nasza firma szybko zjawia się w miejscu powstania szkody i po ekspresowej wycenie opartej na szczegółowych oględzinach oraz precyzyjnych pomiarach, możemy przystąpić do przywracania stanu pierwotnego miejsca zalania. Korzystanie z oferowanych przez nas usług daje naszym Klientom z Koła i okolic szereg korzyści:

 • możliwość bezgotówkowego rozliczenia się – podpowiadamy jak i gdzie należy złożyć wymagane dokumenty,
 • szybkie oględziny oraz pomiary, ale z zachowaniem największej precyzji,
 • usługi wykonywane przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem,
 • wysokiej jakości nowoczesny sprzęt – nasz sprzęt posiada certyfikaty CE i PCBC, które stanowią gwarancję spełniania norm europejskich oraz potwierdzenie wysokiej jakości urządzeń,
 • osuszanie mniejszych oraz większych obiektów na terenie Skierniewic,
 • ogromne doświadczenie i wiedza na temat osuszania budynków.

Co należy zrobić w przypadku wystąpienia szkody?

1. Zadzwoń do nas

Doradzimy jak się zachować, co należy zrobić i gdzie zgłosić szkoda powstałą w skutek zalania.

2. Pomiary techniczne

Wykonamy pomiary i ocenimy szkody jakie powstały na skutek zalania.

4. Instalacja sprzętu

Dowieziemy i zainstalujemy sprężarki osuszające wraz z komponentami w twoim domu.

3. Dobór techniki osuszania

Opracujemy plan działania, w celu szybkiego usunięcia szkody wodnej.

5. Pomiary kontrolne

W trakcie procesu osuszania doglądamy i analizujemy cały proces osuszania w celu osiągnięcia zamierzonego efektu.

6. Końcowa dokumentacja

Na koniec całego procesu osuszania budynku dostajecie Państwo protokół końcowy zawierający zużycie energii, parametry wilgotności materiałów budowlanych i dalszych zaleceń.

Metody osuszania budynków

osuszanie-adsorpcyjne

Osuszanie adsorpcyjne

Osuszanie adsorpcyjne polega na usunięciu wody z zalanych materiałów budowlanych po przez przepływające suche powietrze. Ten zabieg wykonujemy używając specjalnego urządzenia, zawierającego środek absorbujący wodę.

osuszanie-panelami-podczerwieni

Osuszanie panelami podczerwieni

Stosowanie płyt podczerwieni w przypadku materiałów o wysokiej porowatości i dobrze wykształconej sieci kapilar (cegła, kamienie naturalne).

osuszanie-kondensacyjne

Osuszanie kondensacyjne

Osuszanie kondensacyjne polega na osuszaniu powietrza po przez skraplanie się wody w pojemnikach urządzeń kondensacyjnych. obniża się wilgotność względna powietrza, a wilgoć zawarta w murze odparowuje.

osuszanie-mikrofalowe

Osuszanie mikrofalowe

Tę metodę przeprowadza się za pomocą specjalistycznych tub mikrofalowych. Zasada działania jest podobna do urządzeń typu kuchenka mikrofalowa – powoduje intensywne odparowywanie wilgoci.

osuszanie-podposadzkowe

Osuszanie podposadzkowe

Polega na odsysaniu wody z warstwy izolacyjnej znajdującej się pod posadzką. W tej technice  wyróżniamy Osuszanie podciśnieniowe i osuszanie nadciśnieniowe.
osuszanie-przez-ogrzewanie

Osuszanie poprzez nagrzewanie

Tę metodę przeprowadza się za pomocą nagrzewnic elektrycznych bądź olejowych. Powietrze w pomieszczeniu ogrzewa się do temperatury kilkudziesięciu stopni, co powoduje intensywne odparowywanie wilgoci.

Osuszanie budynków Koło - cena

Naszą ofertę każdorazowo kalkulujemy indywidualnie dla naszych Klientów z miejscowości Koło oraz okolic. Kalkulacja ostatecznych kosztów naszych usług zależy od kilku czynników. Tuż po przeprowadzeniu wymaganych oględzin oraz pomiarów, możemy przystąpić do kalkulowania kosztów usługi osuszania na terenie Koła. Co ma wpływ na ostateczne koszty osuszania?

 1. Ilość urządzeń, jakie będą pracować podczas procesu osuszania;
 2. Obszar przeznaczony do osuszania – cena zależy od jego wielkości;
 3. Stopień zawilgocenia przestrzeni do osuszania – ocena nakładów pracy;
 4. Rodzaj budulca ścian zewnętrznych i działowych – od tego zależy jakiego sprzętu możemy użyć.

Dobrze jest, aby mieć wgląd w rysunki przedstawiające rzuty budynku, który ma być poddany procesowi osuszania. Jednakże, gdy Klient nie posiada dostępu do takich rzutów, to nasi technicy dokonają dodatkowych pomiarów podczas oględzin.

Osuszamy budynki w Kole

Zajmujemy się profesjonalnym osuszaniem wszelkiego rodzaju budynków oraz ich części w mieście, gminie i powiecie Koło niezależnie od tego, co spowodowało zawilgocenie lub zalanie.

osuszanie po ulewie łódź

Po akcji gaszenia pożaru największe znaczenie ma szybkie rozpoczęcie procesu osuszania i przywracania obiektu do stanu pierwotnego. Opary po gaszeniu wraz z wilgotnym powietrzem negatywnie wpływają na wszelkie powierzchnie budynku. Tutaj ważny jest czas!

Osuszanie mokrych ścian

Dzięki nowoczesnej technice i wysoce wydajnym sprzęcie jesteśmy w stanie skrócić czas wykonywanych prac budowlanych, czy remontowych do minimum. Pomagamy osuszać posadzki po wylewkach oraz tynki. Usunięcie wilgoci technologicznej pozwala na prowadzenie dalszych prac wykończeniowych, m.in.: na układanie glazury czy terakoty, układanie paneli czy malowanie.

osuszamy zalane budynki po awariach instalacji

Nasza firma wyróżnia się na rynku szybkością realizacji zleceń, profesjonalizmem pracowników oraz miłą obsługą. Świadczymy usługi zarówno firmom, jak i klientom indywidualnym. Zajmiemy się Twoim domem, mieszkaniem, biurem, fabryką czy urzędem.

Alternatywna forma rozliczania

Bezgotówkowe rozliczanie usług osuszania w Kole

To doskonała alternatywa dla wszystkich, którzy padli ofiarą zalania. Jeśli zalałeś wodą swoje mieszkanie lub mieszkanie sąsiada, czy też z jakiegoś innego powodu Twój budynek został zalany i wymaga osuszenia. Nasza firma chętnie podejmie się bezgotówkowego rozliczenia osuszenia budynku. Skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły i procedurę rozliczenia.

Dlaczego my

Fachowa pomoc

Obsługują Państwa technicy z odpowiednim przygotowaniem – wykształceniem technicznym i kilkuletnim doświadczeniem.

Kompleksowa obsługa

Dowóz, pomiary oraz wykonanie niezbędnej dokumentacji dla ubezpieczalni to u nas standard.

Profesjonalne urządzenia

Pracujemy na profesjonalnym sprzęcie budowlanym, o dużych wydajnościach sięgających do 150 litrów na dobę

Nasze realizacje osuszania

osuszanie z firmą świat instalacji

Osuszamy zakłady opieki zdrowotnej

Osuszanie Budynku Kliniki Stomatologicznej – woj. łódzkie Osuszanie budynku kliniki, placówek zdrowia w woj. łódzkim Niedawno mieliśmy przyjemność prowadzić akcję osuszania w budynku placówki zdrowia.

Czytaj więcej »
osuszanie z firmą świat instalacji

Osuszanie budynków

Osuszamy budynki po awariach z instalacji grzewczych i sanitarnych Łódź woj. łódzkie oraz Warszawa i woj. mazowieckie Osuszanie budynków Mieliśmy przyjemność pracować przy usłudze osuszania

Czytaj więcej »

Osuszanie budynków Koło

Jeśli potrzebują Państwo konsultacji odnośnie osuszanie wszelkiego rodzaju budynków na terenie Koła – prosimy o telefon.