Osuszanie budynków

Wilgoć w domach to często występujący problem. Prędzej czy później powoduje kłopoty w postaci  zagrzybienia ścian, pojawienia się pleśni czy odpadających listew przypodłogowych. W konsekwencji skutkuje zagrożeniem dla zdrowia ludzkiego. Zbyt duże zawilgocenie może doprowadzić do osłabienia ścian i utraty właściwości termicznych budynku. Osuszanie jest konieczne w sytuacji, gdy mamy do czynienia z dużym rozmiarem zalania zarówno tym z intensywnych opadów deszczu jak i awarii hydraulicznej. Podjęcie  szybkich działań  zmniejsza rozmiar szkody i minimalizuje koszty przywrócenia budynku do stanu pierwotnego. Szybkie działanie, pozwala na dobór odpowiedniej technologii osuszania i rozwiązania problemu . Naturalny proces osuszania jest długotrwały i rzadko przynosi oczekiwane rezultaty. Nasi technicy dobiorą  i zainstalują odpowiednie zestawy urządzeń niezależnie czy jest to mieszkanie w blokach, budynek wielkopowierzchniowy czy obiekt wykonany jest z konstrukcji drewnianej.

Co proponujemy ?

Osuszanie przez Nagrzewanie

Osuszanie  przeprowadza się za pomocą nagrzewnic elektrycznych bądź olejowych z wyrzutem spalin na zewnątrz pomieszczenia. Nagrzewnice umieszcza się w zawilgoconych pomieszczeniach następnie powietrze ogrzewa się do temperatury kilkudziesięciu stopni, co powoduje intensywne odparowywanie wilgoci z warstw powierzchniowych muru, aż do uzyskania odpowiedniej wilgotności. Warunek jaki musi być spełniony podczas osuszania ścian gorącym powietrzem jest dobra wentylacja pomieszczeń.

Osuszanie  Absorpcyjne

Osuszanie absorpcyjne polega na usunięciu wody z zalanych materiałów budowlanych po przez przepływające suche powietrze. Uzyskuje się to dzięki zastosowaniu specjalnego urządzenia ze środkiem absorbującym wodę, może nim być żel silikonowy bądź chlorek litu. Przez urządzenie przepuszcza się wilgotne powietrze z pomieszczenia. Następnie powietrze jest podgrzewane, a na koniec powraca do pomieszczenia, aby po raz kolejny nasycić się wilgocią. Zebraną w ten sposób wilgoć odprowadza się na zewnątrz. Cały proces powtarza się aż do całkowitego osuszenia budynku.

Osuszanie Kondensacyjne

Osuszanie kondensacyjne przegród budowlanych polega na osuszaniu powietrza po przez skroplenie się wody w pojemnikach urządzeń kondensacyjnych. W wyniku tego procesu obniża się wilgotność względna powietrza, a wilgoć zawarta w murze odparowuje. Proces technologiczny polega na zasysaniu powietrza przez wentylator i przesyłane na ochładzający parownik, tu odbywa się kondensacja pary wodnej. Kondensat zbiera się w zbiorniku. Osuszacze kondensacyjne działają skutecznie w temperaturze od 5° do +35°C,  optymalną temperaturą jest 25°C.

Osuszanie Mikrofale

Ta metoda działa podobnie jak kuchenka mikrofalowa tj. następuje nagrzewanie powierzchni muru i głębszych jego warstw. Wilgoć zawarta w murze zamienia się w parę wodną i przenika na zewnątrz jak i do wewnątrz pomieszczenia skąd jest usuwana dzięki wentylatorom o dużej wydajności. Minusem mikrofali jest jego szkodliwe działanie na żywe organizmy.

Osuszanie podposadzkowe

Jeżeli w budynku występują warstwy izolacyjne – styropian, wełna mineralna, keramzyt osuszanie wyżej wymienionymi metodami nie osuszy zalanej izolacji. W takim przypadku konieczne jest przeprowadzenie specjalistycznego osuszania warstw izolacyjnych.

 

KORZYŚCI WSPÓŁPRACY Z NASZĄ FIRMĄ.

– Ograniczenie kosztów.

–  Szybkie doprowadzenie budynku do normalności.

– Dokumentację z osuszania niezbędną dla Towarzystwa Ubezpieczeniowego.

– Profesjonalną obsługę naszych fachowców.

– Bezpłatne oględziny wraz z pomiarami wilgotności.

– Przygotowanie oferty na przeprowadzenie prac osuszających.

– Profesjonalne osuszenie budynku.

TELEFON ALARMOWY - 509-660-215

Zgłoszenia przyjmujemy 24 godziny na dobę.

Dysponujemy własnymi agregatami prądotwórczymi.

  • Osuszanie Budynków
  • Osuszanie Dokumentów
  • Osuszanie Mieszkania
  • Osuszanie Domu
  • Osuszanie po Zalaniu
  • Zalanie
  • Zalane Mieszkanie
  • Osuszanie Konstrukcji Budowlanych
  • Zabezpieczenia Antykorozyjne Suchym Powietrzem
  • Wypompowywanie Wody w Zalanego Budynku