• E-mail: kontakt@swiatinstalacji.eu

  • Telefon kontaktowy: 509 66 02 15

   Osuszanie Budynku

   Osuszanie Budynku 1024 512 Osuszanie Budynków i Mieszkań Po Zalaniu | Łódzkie

   Nowoczesne metody w osuszaniu budynków  stanowią szereg czynności montażowych, które w odpowiedni sposób skomponowane pozwolą pozbyć się nadmiaru wilgoci z budynków bez względu na porę roku czy czynniki atmosferyczne. Czas  osuszania wilgoci budynku uzależniony jest od skali problemu oraz czasu, jaki minął od pierwszych dni pojawienia się wilgoci obiektu. Najważniejsze jest odpowiednie dobranie sprzętu oraz komponentów instalacji osuszającej. Skutecznie pozwala to użytkownikowi na użytkowanie domu czy mieszkania bez utraty większego komfortu i spokoju a co najważniejsze zdrowia –  oddychamy czystym powietrzem i zachowujemy odpowiedni klimat pomieszczeń.

   Jakie są różnice pomiędzy  inwazyjnym osuszaniem budynków a metodami nieinwazyjnymi.

   Stare technologie osuszania izolacji  budynk, ścian i murów izolowania ścian i murów osuszania obejmowały podcinanie murów, tworzenie podmurówki na fundamentach czy wcinanie w ścianę specjalistycznych blach. Obecnie stosuję się  iniekcje –  wstrzykiwanie preparatów uszczelniających poprzez nawiercanie otworów na styku ściany i płyty fundamentowej. Świetnie sprawdza się w dobie rozwoju technologii  osuszanie poprzez specjalistyczne urządzenia i techniki ich montażu. Do podstawowych technik zaliczamy:

   Metody osuszania warstw izolacyjnych

   Osuszanie w metodzie podciśnieniowej – woda oraz wilgotne powietrze jest odsysane z warstwy izolacyjnej znajdującej się pod posadzką. Suche powietrze wlatuje szczeliną dylatacyjną znajdującą się między ścianą, a posadzką następnie pod posadzką ulega zawilgoceniu i jest odsysane razem z resztkami wody przez otwory wykonane w posadzce.

   Osuszanie w metodzie osuszania nadciśnieniem – cały proces przebiega w odwrotnym kierunku. Polega na wtłaczaniu pod posadzkę suchego powietrza przez odpowiednie otwory, dzięki czemu wtłaczane pod posadzkę suche powietrze nasyca się wilgocią i jest pchane w stronę dylatacji znajdującej się na łączeniu posadzki i ściany, przez którą wydostaje się na zewnątrz posadzki do pomieszczenia. Proces ten polega na równomiernym powierzchniowym ogrzewaniu a zarazem osuszaniu ścian w nowo powstających budynkach lub w przypadku usuwania szkód zalewowych. Szczególnie w przypadku grubych murów osuszanie trwa szybciej w porównaniu z klasycznymi metodami. W trackie pracy urządzenia  nie powodują powstawania żadnego zapachu, dlatego mogą być stosowane także w warunkach zamieszkania. Osuszanie dużych powierzchni możliwe jest przy jednoczesnym zastosowaniu płyt grzewczych.

    

   Osuszanie panelami podczerwieni

   Płyty podczerwieni powinny być stosowane w przypadku materiałów o wysokiej porowatości i dobrze wykształconej sieci kapilar. Takimi materiałami są na przykład cegła lub niektóre kamienie naturalne. W przypadku silnie zagęszczonych materiałów ściennych o zamkniętej strukturze lub materiałów pozbawionych kapilar (beton), zastosowanie płyt podczerwieni nie będzie miało pozytywnego skutku, ponieważ transport wilgoci odbywa się na zasadzie dyfuzji. Wydajne suszenie odbywać się może wyłącznie w fazie płynnej. Tylko w takiej fazie, wilgotność podąża za strumieniem ciepła.

    

   Osuszanie kondensacyjne

   Zastosowanie osuszaczy kondensacyjnych zapewnienia osuszanie powietrza lub materiałów budowlanych. Pobierane, wilgotne powietrze jest schładzane do uzyskania kondensacji wilgoci we wnętrzu urządzenia, czyli tam, gdzie winno odbywać się osuszanie. Dużą zaletą tego efektu jest stopniowy spadek wilgotności przy niskim zużyciu energii. Mobilne osuszacze kondensacyjne są idealnie przystosowane do zmiennych warunków eksploatacji, spotykanych w warsztacie, biurze, magazynie, laboratorium lub też zastosować prywatnych. Urządzenie jest niezwykle przydatne przy utrzymywaniu niskiej wilgotności lub przygotowaniu powietrza w zastosowaniach przemysłowych, w celu ochrony przed korozją oraz powstawaniem kondensatu w pompowniach oraz stacjach pomp, przy konserwacji przestojowej, piaskowaniu, pracach zabezpieczających przed korozją lub do zastosowań budowlanych.

    

   Pamiętaj !

   – Podczas, gdy działania związane z osuszaniem mogą trwać kilkanaście dni, ewentualnie kilka tygodni, to odbudowa mienia trwać kilka miesięcy.

    

   -Niezależnie od przyczyny szkody jej skutki  takie jak pleśń, korozja i uszkodzenia konstrukcji mogą mieć większe, znacznie poważniejsze znaczenie niż sama szkoda.

    Szybki kontakt!
    +
    Wyślij!