• E-mail: kontakt@swiatinstalacji.eu

  • Telefon kontaktowy: 509 66 02 15

   Osuszanie ścian w Łodzi

   Osuszanie ścian w Łodzi 275 356 Osuszanie Budynków i Mieszkań Po Zalaniu | Łódzkie

   Osuszanie ścian w Łodzi

   Komfort cieplny to stan w którym dochodzi do odpowiedniej proporcji pomiędzy temperaturą a wilgotnością. Parametry powietrza i mikroklimatu, jakie powinny być utrzymywane w domach i innych lokalach użytkowych, określone są przepisami zawartych w polskiej normie. Przekraczająca normy wilgoć powoduje powstawanie pleśni i grzybów, negatywnie wpływających na samopoczucie oraz zdrowie ludzi. Nadmierna wilgotność ma swoje źródła zarówno w czynnikach zewnętrznych, jak i wewnętrznych objektu.

   Pojawienie się wilgoci na ścianach często w sposób negatywny zaskakuje użytkowników budynków i jego właścicieli. Oczywiście, nie ma czemu się dziwić. Wilgoć dostaje się do ścian w sposób niepostrzegalny. Jej powodem mogą być mikrouszkodzenia instalacji wodociągowej, kanalizacyjna,  zalania, powodzie czy intensywne opady deszczu.

   Pierwszą czynnością jaką powinniście państwo zrobićw czasie niespodziewanego zalania jest usunięcie nadmiaru wody z powierzchni otaczających przedmiotów i oczywiście podłogi. Wypompowanie wody i wytarcie widocznej wody jest jednak niewystarczające. Głównym elementem osuszania mieszkania po zalaniu jest usunięcie wilgoci wchłoniętej przez ściany, sufity, podłogę czy meble. Pozostawienie wnętrz do samodzielnego wyschnięcia spowodować mogą negatywne i trudne do usunięcia skutki, takie jak zniszczenie powierzchni, przedmiotów oraz powstanie nieprzyjemnego zapachu i wykwitów na ścianach. Wilgoć może przedostać się również do okablowania, powodując nieprzewidziane spięcia. Naturalne schnięcie pomieszczeń wydłuża również czas ich niezdatności do użytkowania. Użycie osuszaczy powietrza pozwala na osuszenie ścian w krótkim czasie, zapobiegając jednocześnie uszkodzeniom, które towarzyszą długotrwałej obecności wilgoci.

   Osuszacze powietrza sprawdzą się również w przypadkach, gdy nadmiar wilgoci w murach budynku spowodowany jest przez wady konstrukcyjne. Brak lub złe wykonana izolacja zewnętrza powoduje, że wilgoć pochłaniana jest przez ściany. Występowanie wilgoci warunkuje również zła wentylacja pomieszczeń. Brak ujścia dla pary powoduje jej kondensacje na sufitach i ścianach, a w konsekwencji powstawanie nieestetycznych wykwitów i rozwój grzybów. Osuszenie ścian przy pomocy osuszaczy powietrza pozwoli zapobiec negatywnym wpływ wilgoci w mieszkaniach i innych lokalach użytkowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi usługami na naszej stronie https://osuszanienazawolanie.pl/ lub https://swiatinstalacji.eu/

    Szybki kontakt!
    +
    Wyślij!