OSUSZANIE ZALANEJ PODŁOGI

Osuszanie Budynków i Mieszkań po Zalaniu - Wynajem Osuszaczy Powietrza. Świat Instalacji Feliksińska 12C, 92-637 Łódź

Usuwanie Wody z Izolacji pod Posadzką

Świadczymy usługi z zakresu specjalistycznego osuszania warstw izolacjyjnych po różnego rodzaju zalaniach. Doprowadzamy budynki  do stanu pierwotnego dlatego w tym celu wykorzystujemy profesjonalny sprzęt renomowanych producentów. Dzięki nowoczesnej technice i wysoce wydajnym sprzęcie jesteśmy w stanie skrócić czas wykonywanych prac do minimum.

Zapewniamy pełne wykorzystanie inteligentnego sterowania przy usuwaniu szkód zalewowych. Cały proces monitorujemy na bieżąco poprzez aplikacje on-line.

Dlaczego Osuszanie Zalanej Podłogi jest tak ważne.

W czasie kiedy nastąpiło zalanie podłogi bardzo często następuje przenikanie wody do warstw pod podłogą, ścianek działowych, czy warstw izolacji. Zachodzące zjawisko polega na zaciąganiu wody od dołu na całą ścianę. Następuje tzw. zawilgocenie izolacji ścian. Technologia wykonania warstw izolacyjnych nie pozwala na ich osuszenie przy wykorzystaniu zwykłych osuszaczy, jak również ich samoistnego wyschnięcia. Zalana warstwa izolacyjna traci swoje właściwości termoizolacyjne i powoduje dalsze rozszerzanie się szkody. W zalanych warstwach rozwijają się grzyby i pleśnie, które stanowią niebezpieczeństwo dla zdrowia ludzkiego zawłaszcza dzieci– alergia.

Osuszanie Budynków po Zalaniu Łódź - ŚWIAT INSTALACJI ŁÓDŹ

Pierwsze czynności po zalaniu.

Pierwszą czynnością który należy podjąć w przypadku awarii to pozbycie się jak najszybciej wody. Dotyczy to nie tylko zalania powodziowego, ale i takiego którego przyczyną jest awaria instalacji wodnej, grzewczej czy kanalizacyjnej w budynku. Za pomocą dostępnych narzędzi tj. wiader, łopat usuwamy nadmiar wody z zalanego pomieszczenia. W tym czasie jeśli jest to możliwe otworami okna, by dzięki wymianie powietrza pozbyć się wilgoci znajdującej się w powietrzu. Kolejny etap to usunięcie mebli, dywanów, wszelkiego rodzaju sprzętu tak by umożliwić podłodze swobodne oddychanie.
Po wykonaniu podstawowych czynności należy przyjrzeć się podłodze w celu określenia obszar zalania i stan zawilgocenia otaczających zalany teren ścian. Ważne jest również określenie czy w warstwie naszej podłogi znajduje się woda. Jeśli nie jesteśmy pewni co do stanu zawilgocenia warto zwrócić się o pomoc. Nasi pracownicy nie tylko doradzą, ale również dobiorą odpowiedni sprzęt do osuszania podposadzkowego który będzie konieczny by szybko i skutecznie pozbyć się wody z pomieszczenia.

pomiary wilgotności po zalaniu

Warto wiedzieć

osuszanie budynków

Woda, która dostanie się pod posadzkę, podłogę drewnianą czy wylewkę, przenika do sfery izolacji takiej jak styropian czy wełna mineralna. Nagromadzona wilgoć zamknięta w warstwie podposadzkowej nie ma możliwości samoistnie odparować. Przenika w górę ścian, powodując liczne szkody – m.in. odpadanie tynków czy łuszczenie się farby. Pod wpływem wilgoci odkształca się parkiet, podnoszą się deski i panele.

Tagi: osuszanie budynków, osuszanie Podposadzkowe, osuszanie tynków, osuszanie podłogi, zalanie, po zalaniu, awaria wodociągu, osuszanie, suszenie posadzki, suszenie podłogi, suszenie domu, zalany dom, zalana posadzka, mokre ściany, zalana ściana, osuszanie piwnicy, ozonowanie, wypożyczalnia osuszacz, osuszacz powietrza, osuszacz kondensacyjny, usuwanie wody, usuwanie szkody wodnej, wodą w domu, cieknąca woda, pomiary wilgotności, zawilgocenia, zawilgocona ściana, woda zalała dom, usuwanie szkody, zawilgocenie.