Ozonowanie po zalaniu i dezynfekcja pomieszczeń

Problem usuwania wszelkiego rodzaju wirusów, bakterii, grzybów jest obecnie bardzo aktualny. Jedyną powszechnie dostępną metodą która jest w 100% skuteczna i szybka w zastosowaniu jest ozonowanie pomieszczeń. 

Często zawadzane pytania odnośnie ozonowania!

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego warto ozonować budynek czy mieszkanie. Stosujemy go dla neutralizacji zapachów powstałych po zalaniach i powodziach, usuwa przykry odór stęchlizny. Cechuje się bardzo dużą skutecznością usuwania także zapachów spalenizny po pożarach. Jest jedyną substancją pochodzenia naturalnego która skutecznie zwalcza grzyby, pleśnie, wirusy, wszelkiego rodzaju formy przetrwalnikowe. Zwalcza je nie tylko z powierzchni mebli, dywanów czy zasłon ale także te zawieszone w powietrzu znajdującym się w takim pomieszczeniu. Ozonowanie wykonywane przynajmniej raz na 3 miesiące jest w stanie zlikwidować aż 90% alergenów domowych. 

Ozon i jego właściwości !

Czym jest ozon? Ozon to aktywny trójatomowy tlen, który dzięki swym właściwością utleniającym i bakteriobójczym skutecznie usuwa bakterie, wirusy i inne zanieczyszczenia znajdujące się w naszym powietrzu. Działa 50 razy skuteczniej i 3000 razy szybciej niż powszechnie stosowany również chlor. Ozonowanie to doskonałe rozwiązanie dla miejsc, w których wymagana jest sterylność i czystość mikrobiologiczna oraz uzyskanie środowiska wolnego od zagrażających zdrowiu zagrożeń. 

Jak się przygotować do procesu ozonowania ?

Jak przygotować się do procesu ozonowania? Przede wszystkim musimy ustalić przyczynę naszego problemu, którą chcemy usunąć za pomocą procesu ozonowania. Następnie z ozonowanych pomieszczeń wynosimy wszelkiego rodzaju rośliny, żywność oraz zwierzęta. Musimy pamiętać iż jest ozon jest dla wszelkich organizmów żywych śmiertelnie trujący! Zabezpieczamy pomieszczenia przed wydostawaniem się ozonu np. Poprzez zakrycie kratek wentylacyjnych, szpar między drzwiami a podłogą. Wynosimy również wszelkiego rodzaju elementy z prawdziwego drewna, antyki gdyż ozon może naruszyć ich strukturę i mogą np. zmienić kolor. 

Jak przebiega proces ozonowania ?

Wykwalifikowany pracownik ubrany w maskę oraz strój ochronny ustawia w miarę możliwości generator ozonu na podwyższeniu. W celu lepszego rozprowadzenia ozony czasami używa się również wentylatora, który zapewnia odpowiedni przepływ i cyrkulację powietrza. Po włączeniu maszyn pracownik opuszcza ozonowane pomieszczenie i zabezpiecza je przed wejściem osób trzecich. Podczas trwania całego procesu na bieżąco kontroluje się szczelność pomieszczenia, stężenie generowanego ozonu na podstawie którego pracownik decyduje o wydłużeniu bądź skróceniu czasu pracy ozonatora. 

Po przeprowadzeniu całkowitego procesu ozonowania należy poczekać około 30-40 minut aby wykorzystać naprodukowany ozon. Następnie całe pomieszczenie należy wietrzyć, aż do uzyskania bezpiecznego stężenia ozonu – 0,1 ppm. Jeżeli warunki nam na to pozwalają i jesteśmy pewni że z pomieszczenia nikt nie będzie korzystał możemy nie wietrzyć pomieszczenia po przeprowadzonym procesie tylko zostawić je i pozwolić, aby ozon uległ samoistnemu rozpadowi.

Co oferujemy naszym klientom ?

Firma Świat Instalacji Grzewczych Łukasz Anuszczyk oferuje wsparcie techniczne 7 dni w tygodniu, również w święta i dni ustawowo wolne od pracy. Działa na terenie Łodzi, Warszawy i pobliskich miejscowości. Chętnie udzieli Państwu informacji dotyczących sposobu likwidacji szkód, przygotuje ofertę urządzeń potrzebnych do przeprowadzenia odpowiedniego procesu, ale również przygotuje pełną dokumentację dotyczącą szkody. Jest zazwyczaj niezbędne w celu wypłaty odszkodowania przez zakład ubezpieczeniowy. 

Czytaj także:

osuszanie domu w łodzi - wypożyczalnia osuszaczy
Realizacje

Wynajem urządzeń osuszających w Łodzi

Nasza firma od ponad 5 lat wzbogaciła się o nowy dział zajmujący się osuszaniem budynków. Jedną z jego części jest wypożyczalnia osuszaczy do której zapraszamy

Świat Instalacji - Osuszanie domu, mieszkania, budynku
Realizacje

OSUSZANIE DOMU W MIEŚCIE ŁÓDŹ

Kochamy to miasto zwłaszcza, że właśnie tu zaczynaliśmy rozwój naszej firmy. Wracając do meritum – nasze urządzenia aktualnie pracują w jednym z nowo wybudowanych domów,