Osuszanie budynków Radom

Jesteśmy wyspecjalizowaną grupą specjalistów w dziedzinie osuszania budynków na terenie miasta Radom. Jesteśmy znani pod nazwą "ŚWIAT INSTALACJI".

Osuszanie budynków Radom – domy, biura,
zakłady przemysłowe, firmy
i inne obiekty

Osuszanie budynków Radom

Osuszanie budynków na terenie Radomia i okolic to nasza codzienna praca. Jesteśmy fachowcami w branży osuszania. Opierając się na naszym wieloletnim doświadczeniu stosujemy sprawdzone metody osuszania tynków, posadzek, ścian oraz całych pomieszczeń oraz budynków różnego przeznaczenia. Wykorzystujemy specjalistyczne maszyny, które cechuje niskie zużycie energii elektrycznej. Pracujemy wykorzystując sprawdzone i pewne rozwiązania w walce z wilgocią – śmiało podejmujemy decyzje odnośnie zastosowanych technik i metod osuszania. Kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo naszych pracowników oraz użytkowników sprzętu, którym się posługujemy. Z tego powodu dbamy, aby wszystkie nasze urządzenia były poddawane testom elektrycznym przed oddaniem ich do użytkowania.

Osuszanie budynków w Radomiu to proces, który wykonujemy krok po kroku:

 • oględziny budynku,
 • dokładna ekspertyza wraz z pomiarami,
 • dobranie metody osuszania i decyzja o tym, jaki sprzęt wykorzystać, 
 • spisanie warunków współpracy – umowa,
 • instalacja odpowiednich maszyn, które są bezinwazyjne dla budynku,
 • rozliczenie, także bezgotówkowe – podpowiadamy  jakie dokumenty są wymagane oraz gdzie i kiedy je złożyć.

Zalanie pomieszczenia, jego fragmentu, a niekiedy całego budynku to epizod, który przysparza nerwów i kłopotów. Na szczęście nasza firma szybko zjawia się w miejscu powstania szkody i po ekspresowej wycenie opartej na oględzinach oraz szczegółowych pomiarach, możemy przystąpić do przywracania stanu pierwotnego miejsca zalania. Korzystanie z oferowanych przez nas usług daje naszym Klientom szereg korzyści:

 • możliwość bezgotówkowego rozliczenia się – podpowiadamy jak i gdzie należy złożyć wymagane dokumenty,
 • szybkie oględziny oraz pomiary, ale z zachowaniem największej precyzji,
 • usługi wykonywane przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem,
 • wysokiej jakości nowoczesny sprzęt – nasz sprzęt posiada certyfikaty CE i PCBC, które stanowią gwarancję spełniania norm europejskich oraz potwierdzenie wysokiej jakości urządzeń,
 • osuszanie mniejszych oraz większych obiektów na terenie Radomia,
 • ogromne doświadczenie i wiedza w temacie osuszania budynków.

Skuteczne osuszanie budynków Radom - technologie

W naszej praktyce stosujemy z dużym powodzeniem osuszacze kondensacyjne oraz nagrzewnice, napromienniki, a także wentylatory. Nasze sprzęty są bardzo wydajne, zużywają nieznaczną ilość prądu i są bardzo skuteczne w osuszaniu wszelkich budynków.

Osuszacze mają na celu odbierać nadmiar wilgoci, obniżając tym samym wilgotność powietrza lub przegrody do około 30%. Wentylatory zaś, wspomagają proces osuszania, przyspieszając go. W wyniku styczności materiałów mokrych oraz suchego powietrza zgromadzona w nich wilgoć odparowuje w przyspieszony lecz całkowicie naturalny sposób. Do osuszania nie używa się wysokiej temperatury, ale suchego powietrza, co eliminuje ryzyko uszkodzenia osuszanych materiałów.

Co należy zrobić w przypadku wystąpienia szkody?

1. Zadzwoń do nas

Doradzimy jak się zachować, co należy zrobić i gdzie zgłosić szkoda powstałą w skutek zalania.

2. Pomiary techniczne

Wykonamy pomiary i ocenimy szkody jakie powstały na skutek zalania.

4. Instalacja sprzętu

Dowieziemy i zainstalujemy sprężarki osuszające wraz z komponentami w twoim domu.

3. Dobór techniki osuszania

Opracujemy plan działania, w celu szybkiego usunięcia szkody wodnej.

5. Pomiary kontrolne

W trakcie procesu osuszania doglądamy i analizujemy cały proces osuszania w celu osiągnięcia zamierzonego efektu.

6. Końcowa dokumentacja

Na koniec całego procesu osuszania budynku dostajecie Państwo protokół końcowy zawierający zużycie energii, parametry wilgotności materiałów budowlanych i dalszych zaleceń.

Metody osuszania budynków

osuszanie-adsorpcyjne

Osuszanie adsorpcyjne

Osuszanie adsorpcyjne polega na usunięciu wody z zalanych materiałów budowlanych po przez przepływające suche powietrze. Ten zabieg wykonujemy używając specjalnego urządzenia, zawierającego środek absorbujący wodę.

osuszanie-panelami-podczerwieni

Osuszanie panelami podczerwieni

Stosowanie płyt podczerwieni w przypadku materiałów o wysokiej porowatości i dobrze wykształconej sieci kapilar (cegła, kamienie naturalne).

osuszanie-kondensacyjne

Osuszanie kondensacyjne

Osuszanie kondensacyjne polega na osuszaniu powietrza po przez skraplanie się wody w pojemnikach urządzeń kondensacyjnych. obniża się wilgotność względna powietrza, a wilgoć zawarta w murze odparowuje.

osuszanie-mikrofalowe

Osuszanie mikrofalowe

Tę metodę przeprowadza się za pomocą specjalistycznych tub mikrofalowych. Zasada działania jest podobna do urządzeń typu kuchenka mikrofalowa – powoduje intensywne odparowywanie wilgoci.

osuszanie-podposadzkowe

Osuszanie podposadzkowe

Polega na odsysaniu wody z warstwy izolacyjnej znajdującej się pod posadzką. W tej technice  wyróżniamy Osuszanie podciśnieniowe i osuszanie nadciśnieniowe.
osuszanie-przez-ogrzewanie

Osuszanie poprzez nagrzewanie

Tę metodę przeprowadza się za pomocą nagrzewnic elektrycznych bądź olejowych. Powietrze w pomieszczeniu ogrzewa się do temperatury kilkudziesięciu stopni, co powoduje intensywne odparowywanie wilgoci.

Osuszanie budynków Radom - cena

Aby podać końcowy koszt osuszania budynku na terenie Radomia i okolic, musimy uwzględnić kilka czynników:

 • ilość użytych urządzeń,
 • wymiary budynku/pomieszczenia/obszaru do osuszenia,
 • stopień zawilgocenia przegrody, podłogi lub całego pomieszczenia,
 • wymiar i materiał, z jakiego zbudowane są ściany zewnętrzne i działowe,
 • rodzaj materiałów, jakich użyjemy do pracy.

Posiadanie planów budynku ułatwia znacznie oszacować koszty osuszenia. W sytuacji kiedy ich klient nie posiada, nasz technik dokona takich pomiarów budynku podczas oględzin.

Osuszamy budynki w Radomiu

Oferujemy usługi osuszania bez względu czy zawilgocenie powstało w przypadku zalania, gaszenia pożaru, czy też jest wynikiem prac budowlanych. We wszystkich przypadkach zapewniamy pomoc w osuszaniu. Pracujemy rzetelnie i sprawnie.

osuszamy zalane budynki po awariach instalacji

Nasza firma wyróżnia się na rynku szybką realizacją zleceń, profesjonalizmem pracowników oraz miłą obsługą. Świadczymy usługi zarówno firmom, jak i klientom indywidualnym. Zajmiemy się Twoim domem, mieszkaniem, biurem, fabryką czy urzędem.

osuszanie po ulewie łódź

Po akcji gaszenia pożaru największe znaczenie ma szybkie rozpoczęcie procesu osuszania i przywracania obiektu do stanu pierwotnego. Opary po gaszeniu wraz z wilgotnym powietrzem negatywnie wpływają na różne powierzchnie w obiekcie. Czas to istotny czynnik.

Osuszanie mokrych ścian

Dzięki nowoczesnej technice i wysoce wydajnym sprzęcie jesteśmy w stanie skrócić czas wykonywanych prac budowlanych i remontowych do minimum. Pomagamy osuszać posadzki po wylewkach oraz ściany po nałożeniu tynków. Usunięcie wilgoci technologicznej pozwala na prowadzenie dalszych prac wykończeniowych typu układanie glazury czy terakoty, układanie paneli lub malowanie.

Alternatywna forma rozliczania

Bezgotówkowe osuszanie w Radomiu

Bezgotówkowa forma rozliczenia to fantastyczna możliwość dla wszystkich, którzy padli ofiarą zalania. Jeśli zalałeś wodą swoje mieszkanie lub mieszkanie sąsiada, czy też z jakiegoś innego powodu Twój budynek został zalany i wymaga osuszenia, nasza firma chętnie podejmie się bezgotówkowego rozliczenia osuszenia budynku. 

Skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły i procedurę rozliczenia.

Usługi uzupełniające osuszanie

Jesteśmy specjalistami w zakresie osuszania w Radomiu

Świadczymy usługi na najwyższym poziomie w zakresie osuszania różnego rodzaju obiektów w Radomiu i okolicznych miejscowościach. Zajmujemy się ponadto wykrywaniem wycieków z rurociągów oraz wykrywaniem wszelkich nieszczelności w budynkach, które mogą powodować zawilgocenie ich elementów. Poznaj, jak działamy. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

Oferujemy specjalistyczne usługi osuszania

Dlaczego my?

Fachowa pomoc

Obsługują Państwa technicy z odpowiednim przygotowaniem – wykształceniem technicznym i kilkuletnim doświadczeniem.

Kompleksowa obsługa

Dowóz, pomiary oraz wykonanie niezbędnej dokumentacji dla ubezpieczalni to u nas standard.

Specjalistyczny sprzęt

Pracujemy na profesjonalnym sprzęcie budowlanym, o dużych wydajnościach, co pozwala na szybkie usunięcie wilgoci.

Opinie o nas

Nasze realizacje osuszania

osuszanie z firmą świat instalacji

Osuszamy zakłady opieki zdrowotnej

Osuszanie Budynku Kliniki Stomatologicznej – woj. łódzkie Osuszanie budynku kliniki, placówek zdrowia w woj. łódzkim Niedawno mieliśmy przyjemność prowadzić akcję osuszania w budynku placówki zdrowia.

Czytaj więcej »
osuszanie z firmą świat instalacji

Osuszanie budynków

Osuszamy budynki po awariach z instalacji grzewczych i sanitarnych Łódź woj. łódzkie oraz Warszawa i woj. mazowieckie Osuszanie budynków Mieliśmy przyjemność pracować przy usłudze osuszania

Czytaj więcej »

Osuszanie budynków Radom

Zalanie? Pożar? Wilgoć w biurze? Przyjedziemy i osuszymy obiekt. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą „Świat Instalacji”.