Osuszanie Budynków

wypożyczalnia-urządzeń-do-usuwania-wilgoci

Specjalistyczne usługi osuszanie budynków po zalaniu

Profesjonalne usługi
suszenia budynku na skutek podtopienia i awarii instalacji hydraulicznych.

Osuszania Budynku
dlaczego to takie ważne .

Zalania budynków, powstają w wyniku przeróżnych awarii, najczęściej wtedy kiedy ich się nie spodziewamy. Może to być nieszczelność instalacji centralnego ogrzewania, instalacji ciepłej bądź zimnej wody lub kanalizacji. Czasami awarii ulegają  sprzęty gospodarstwa domowego  takie jak pralka czy zmywarka. Wiele zalań budynków wynika z nieszczelności  dachów i wszelakich dziur konstrukcyjnych którymi woda może przenikać do  środka.  Ważne jest aby jak najszybciej zlokalizować przyczynę zalania, jego obszar i skutki np.: wysolenia czy mokry tynk. Oczywiście na tej podstawie wdrożyć odpowiednią metodę likwidacji szkody.

Na podstawie naszych pomiarów i diagnozy dobieramy technikę  optymalną do danej sytuacji. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem znanych marek na całym świecie. Technikę podciśnieniową bądź nadciśnieniową czy kondensacyjną i adsorpcyjną stosujemy i testujemy codziennie w różnych warunkach technicznych. Posiadamy fachową wiedzę popartą wieloletnim kształceniem u dostawców urządzeń i doświadczeniem. Wszystkie etapy prac dokumentujemy i prowadzimy aż do momentu osiągnięcia pożądanych rezultatów.

osuszanie budynku
osuszanie budynków

Jak rozpocząć proces osuszania budynku?

Na podstawie pomiarów i pierwszej wizyty dobieramy optymalną do danej sytuacji technikę suszenia budynku. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem znanych marek na całym świecie. Technikę podciśnieniową bądź nadciśnieniową czy kondensacyjną i adsorpcyjną stosujemy i testujemy codziennie w różnych warunkach technicznych. Posiadamy fachową wiedzę popartą wieloletnim kształceniem u dostawców urządzeń i doświadczeniem. Wszystkie etapy prac dokumentujemy i prowadzimy aż do momentu osiągnięcia pożądanych rezultatów.

To doskonała alternatywa dla wszystkich, którzy padli ofiarą zalania. Jeśli zalałeś wodą swoje mieszkanie lub mieszkanie sąsiada, czy też z jakiegoś innego powodu Twój budynek został zalany i wymaga osuszenia? Nasza firma chętnie podejmie się bezgotówkowego rozliczenia osuszenia budynku. Skontaktuj się  z nami, aby omówić szczegóły i procedurę rozliczenia.

osuszanie starych budynków

Jak woda potrafi zniszczyć budynek!

Zalanie budynku  podczas awarii hydraulicznej skutkuje rozlaniem po powierzchni nawet kilka metrów sześciennych wody. Powierzchniowe zebranie nadmiaru wody nie eliminuje problemu, bo wodę wchłaniają ściany, podłogi, meble. Naturalne suszenie budynku poprzez otwieranie okien, może trwać kilka miesięcy, a w tym czasie poszczególne elementy budynku ulegają powolnej degradacji, bo zbyt duża ilość wilgoci uniemożliwia naprawę tynków, odnowienie gładzi gipsowych, malowanie czy układanie podłóg. Osuszania budynku pełni w obiekcie budowlanym dwie funkcje. Po pierwsze, izoluje przed pojawieniem się wilgocią zewnętrznej, a po drugie osusza mury na których wilgoć już wystąpiła. Ponadto, wilgotne ściany i stropy powodują utratę właściwości termoizolacyjnych budynku, co jest równoznaczne z wyższymi rachunkami za ogrzewanie. Ważnym aspektem o którym nie możemy zapomnieć to fakt że,  wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi grzybów, pleśni i drobnoustrojów, które zagrażają zdrowiu człowieka i sprawia, że w budynku unosi się nieprzyjemny zapach stęchlizny.

 

Osuszanie rozpoczęte tak szybko, jak to jest możliwe, daje szansę na przywrócenie pierwotnego stanu budynku  i ograniczenie tym samym zniszczeń elementów konstrukcyjnych i ruchomych w zalanych budynkach. Dobór odpowiedniej metody osuszania zależy nie tylko od rodzaju zalanych materiałów, ale także od specyficznych warunków panujących w miejscu szkody.

Wilgoć w starych budynkach - dlaczego?

W starych budynkach powodem nadmiernej wilgotności mogą być uszkodzone drenaże, których zadaniem jest odprowadzanie wody opadowej lub nieskuteczne izolacje pionowe i poziome, których uszkodzenia powodują przesiąkanie wody z ziemi w głąb ściany. Dzięki właściwościom higroskopijnym materiałów, woda dostaje się w wyżej położone części budynku (w budynku z czerwonej cegły nawet do III piętra), w szczególności jeżeli na niższych poziomach nie może ona schnąć w sposób naturalny, bo np. ściana jest pomalowana farbą olejną lub wyłożona kafelkami. W takim przypadku należy najpierw usunąć przyczynę napływu wilgoci.

osuszanie budynku Łódź
osuszanie wilgoci budynku

Osuszanie wilgoci w nowych budynkach.

Problem wilgoci dotyka nie tylko stare budynki, w których może zawieść np. instalacja, ale także domy nowe, w których może wystąpić tzw. wilgoć technologiczna, powstająca przy pracach wykończeniowych, wykonywanych pod koniec procesu budowy, takich jak: tynkowanie, wylewki, kładzenia gładzi szpachlowych, itp. Jej naturalne schnięcie w krótkim czasie, w naszej strefie klimatycznej, jest niemożliwe. Tymczasem terminy gonią, a wydłużenie czasu budowy wiąże się z dodatkowymi kosztami i karami umownymi za przekroczenie tychże terminów. Polskie firmy budowlane próbują radzić sobie z tym problemem na różne sposoby, stosując np. nagrzewnice. Tymczasem nagrzewanie zawilgoconych ścian nie usuwa nadmiaru wilgoci, lecz powoduje jej wnikanie w głąb materiałów.  Do osuszania, np. ścian nie używa się wysokiej temperatury, lecz suchego powietrza. Takie materiały jak tynk gipsowy, drewno czy wykładziny nie lubią być osuszane w wysokiej temperaturze.

Grzyby i pleśń to efekt źle osuszonego budynku.

Jednym ze skutków zalania budynków są grzyby, stanowiące zagrożenie dla zdrowia człowieka. Zarodniki grzybów pleśniowych występujących w pomieszczeniach mieszkalnych są przyczyną wielu zmian chorobowych, szczególnie układu oddechowego. Niektóre z nich należą do silnych alergenów. Wśród metod walki z grzybami budynkach często wymienia się odgrzybianie chemiczne i ozonowanie, które zabija grzybnie oraz plechy w całości, jednocześnie likwidując wszystkie wolne rodniki znajdujące się w powietrzu. Ozon bowiem jest silnym utleniaczem

grzyb w zalanym budynku

Polisa ubezpieczeniowa a osuszanie budynku.

Zalanie jest jedną z najczęściej spotykanych szkód w ubezpieczeniach mieszkań. Wynika to z kilku przyczyn. Przede wszystkim woda jest nieodłącznym elementem naszego życia. Jest nam potrzebna do przygotowywania jedzenia, mycia, prania i wielu innych rzeczy. Problem jest w tym, że nie zawsze jesteśmy w stanie ją kontrolować. Wystarczą bardziej niż zwykle obfite opady deszczu i pojawiają się podtopienia. Kolejną sprawą jest to, że wykorzystywane przez nas w życiu codziennym urządzenia tj. pralki, wirówki czy zmywarki są zawodne. Niewiele trzeba by pękł wężyk odprowadzający wodę, a kłopoty gotowe. Nie dość, że nasze mieszkanie „tonie” to jeszcze często zalewamy sąsiada. A koszty związane z pokryciem szkód są niestety wysokie. Dlatego bardzo korzystnym rozwiązaniem jest ubezpieczenie mieszkania czy domu, właśnie na wypadek zalania. Jak się okazuje jednak, zalanie zalaniu nierówne. Poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe w różny sposób definiują tę szkodę. Jeżeli więc „nasze zalanie” nie zgadza się z definicją, która figuruje w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia , możemy mieć problem z uzyskaniem odszkodowania za szkody. Wszystkie towarzystwa zwracają koszty poniesione w wyniku samoistnej awarii instalacji wodociągowej czy kanalizacyjnej lub związanych z opadami atmosferycznymi, ale różnie może być w przypadku zalania wodą ze stłuczonego akwarium. Najczęstsza definicja „zalania” obejmuje skutki niezamierzonego i niekontrolowanego wydostania się wody, innych cieczy lub pary wodnej, wskutek:

–  uszkodzenia urządzeń sieci wodociągowej, kanalizacyjnej oraz grzewczej,

– awarii urządzeń domowych takich jak pralki, wirówki, zmywarki,

–  cofnięcia się wody lub ścieków z urządzeń publicznej sieci kanalizacyjnej,

–  pozostawienia nie zamkniętego kranu lub innego zaworu w urządzeniach sieci wodociągowej, kanalizacyjnej oraz grzewczej,

–  działania osób trzecich (czyli zalania wodą lub też innym płynem).

Dodatkowo, w niektórych produktach, ochroną ubezpieczeniową objęte są także:

–  zalanie w wyniku opadów atmosferycznych w postaci deszczu, topniejącego śniegu lub gradu,

–  zalanie w wyniku samoczynnego uruchomienia się automatycznych instalacji gaśniczych (chyba, że miał miejsce pożar), próby, naprawy, przebudowy lub modernizacji tychże, deszcz nawalny, zalanie w wyniku stłuczenia i/lub uszkodzenia akwarium.

W związku z coraz częściej występującymi podtopieniami i powodziami, warto zwrócić uwagę na różne definicje tych zdarzeń. W terminologii ubezpieczeniowej zalania oznaczają np. wydostanie się wody z instalacji kanalizacyjnej, pęknięcie rury czy też zalanie wodą pochodzącą z odpadów atmosferycznych. Podtopienia – to zalanie terenów w wyniku dużych opadów deszczu, spływu wody po powierzchni gruntu lub przesiąkania wałów podczas powodzi. Powódź natomiast, jak podają ubezpieczyciele, to zalanie terenów w następstwie podniesienia się poziomu wód. Powódź wielu ubezpieczycieli traktuje jako odrębne ryzyko, wymagające objęcia dodatkową ochroną.

Osuszanie budynku cena

Koszt osuszania  jest zależny od kilku czynników takich jak:

  • stan i stopień zalania
  • wielkość zalanej powierzchni a tym samym ilość użytego specjalistycznego sprzętu do osuszania
  • kubatury domu
  • stopień zawilgocenia domu
  • grubość ścian w domu
  • użyty do osuszania specjalistyczny sprzęt
  • użytych dodatkowych materiałów

 W trakcie całego procesu osuszania nasi eksperci służą wsparciem oraz profesjonalnym doradztwem. W celu ustalenia szczegółów odnośnie kosztów osuszania domu, zapraszamy do kontaktu.

Oferujemy specjalistyczne usługi osuszania.

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie osuszania!

Osuszamy obiekty budowlane-
dla nas liczy się efekt!

Specjalizujemy się w lokalizacji wycieków w instalacjach sanitarnych oraz grzewczych. Znajdujemy miejsca przecieków w instalacjach: wodnych, kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania. Lokalizujemy przecieki w domach, firmach, zakładach przemysłowych, na dachach, garażach, tarasach czy w piwnicach. Wykrywamy źródła nieprzyjemnego zapachu z rur. Zajmujemy się wykrywaniem przecieków w instalacjach przeciwpożarowych, sieciach wodociągowych oraz sieciach kanalizacyjnych.

Osuszamy mieszkania, domy, lokale biurowe czy zakłady przemysłowe. Pomagamy usuwać skutki zalań w następstwie nagłych zdarzeń jak ulewne deszcze, nawałnice lub awarie w instalacjach. Osuszamy różne elementy budynków: ściany, posadzki, sufity. Pomagamy także w osuszaniu technologicznym, skracając czas wykonywanych budowlanych lub remontowych. Nasze doświadczenie i zaangażowanie pozwala naszym klientom zminimalizować straty, czas i nerwy.

Wykonujemy profesjonalne usługi  diagnostyki materiałów budowlanych. Korzystamy wyłącznie z renomowanych producentów sprzętu i najnowocześniejszych technologii. Wykonujemy pomiary zawilgocenia dla firm ubezpieczeniowych Pomagamy firmom i klientom z Łodzi i pobliskich miejscowości.

Osuszanie budynków

Jeśli potrzebują Państwo konsultacji lub pomocy w przypadku zalanego domu – prosimy o telefon