OSUSZANIE BUDYNKÓW

Osuszanie Budynków i Mieszkań po Zalaniu - Wynajem Osuszaczy Powietrza. Świat Instalacji Feliksińska 12C, 92-637 Łódź

Oferujemy kompleksowe usługi osuszania budynków.

– osuszanie po zalaniach,
– osuszanie wilgoci technologicznej: świeże tynki, wylewki itp.
– osuszanie podposadzkowe,
– osuszanie warstw izolacji,
– wynajem urządzeń do osuszania.

ŚWIAT INSTALACJI

Nasza firma zdobyła renomę i poważanie na rynku dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i nowoczesnemu parkowi maszyn osuszających jakie posiada . Wynika to z naszych nowoczesnych i sprawdzonych metod osuszania tynków, posadzek, ścian i całych  budynków. Wykorzystujemy do tego zaawansowany technologicznie sprzęt, który nigdy nie zawodzi i cieszy się uznaniem klientów z uwagi na niskie zużycie energii elektrycznej i kultury pracy . Stawiamy również na sprawdzone i pewne rozwiązania w kwestii usuwania wilgoci –  świadomie i z pełną odpowiedzialnością podejmujemy decyzje o technice i metodzie osuszania.

 Stawiamy na bezpieczeństwo podczas pracy , zarówno nasze jak i użytkownika – dbamy o najmniejsze szczegóły, nasze urządzenia przed oddaniem do użytkowania są poddawane testom elektrycznym .

Zanim przystąpimy do usunięcia wilgoci i prac towarzyszących, najpierw ustalamy przyczynę problemu. Jest to podstawową zasadą jaka obowiązuje podczas osuszania budynku. Na podstawie wysuniętych wniosków wybieramy optymalną i skuteczną metodę pozbycia się wilgoci. Następnie przedstawiamy  zakres działań z kosztorysem. Dopiero po ustaleniu wszystkich szczegółów przystępujemy do pracy.

Często zadawane pytania!

Podciąganie wilgoci jest stanem, w którym woda znajdująca się w gruncie przedostaje się w strukturę murów, nie ma znaczenia czy ściany wykonane są z cegły, kamienia czy pustaków. Woda przemieszcza się w górę przez ścianę w wyniku efektu kapilarnego. Woda przestaje być pociągana na wysokości, na której grawitacja przeciwdziała działaniu siły kapilarnej w górę. Najczęściej osiąga wysokość 1,4 m, ale skutki wilgoci, takie jak osady soli, mogą być widoczne wyżej ze względu na obecność nieprzepuszczających okładzin ściennych, takich jak tapety winylowe i tynki nie oddychające, panele, płytki ceramiczne i klinkierowe oraz farby.

Zanim przystąpimy do osuszania mokrych murów należy poznać przyczyny wilgotności w budynku.

Do najczęściej zaliczamy:

– Źle działająca wentylacja, której skutkiem jest wykwit wilgoć  np. w kuchni, łazience i pokojach. W tym przypadku samo osuszenie z wilgoci nie wystarczy i konieczne jest wykonanie poprawnej wentylacji,

–  Źle wykonana izolacja fundamentów, zarówno pionowa jak i pozioma. Występuje najczęściej w starych budynkach, choć w dzisiejszych czasach z uwagi na krótkie terminy wykonawców wychodzą częste błędy wykonawcze,

– Niewłaściwa izolacja termiczna ścian zewnętrznych lub jej brak. Skutkuje to skraplaniem się pary wodnej na powierzchni ścian. Konieczne jest osuszanie murów, wykonanie termoizolacji i likwidacja mostków termicznych,

– Zalanie budynku, które najczęściej zdarza się poprzez nieszczelność z instalacji grzewczych i sanitarnych[i]. Osuszanie domu z wilgoci po zalaniu wymaga zastosowania profesjonalnego sprzętu.

Jeśli zawilgocenie mieszkania jest nie wielkie, można zastosować nieinwazyjne metody osuszania budynków. Zliczamy do nich osuszacze kondensacyjne, wentylatory czy nagrzewnice elektryczne. Koszty wypożyczenia urządzenia do osuszania ścian w naszej firmie nie są nieduże, szczególnie że urządzenia  dostępne są praktycznie od ręki , wystarczy zadzwonić i zamówić wraz z dostaw. Ceny wypożyczenia specjalistycznego sprzętu zaczynają się od 20 zł za dzień.

Przede wszystkim należy sprawdzić, czy izolacja pozioma została wykonana wokół całego budynku – będzie ona widoczna jako zakładka wystająca na powierzchnią gruntu oczywiście tyczy się to budynków nie podpiwniczonych. Jeżeli ustalimy że izolacja została wykonana wokół całego budynku, należy sprawdzić czy nie powstały mostki, szpary, rysy za pomocą których woda mogłaby przedostawać się w górę murów.

Usuwanie Szkód Wodnych - Osuszanie Budynków

Profesjonalne usługi osuszania budynków – zalane mieszkanie pomożemy szybko i efektywnie osuszyć budynek.

Zapewniamy terminowość wiedząc, że przy zalaniu liczy się jak najszybsza reakcja.

 Staramy się, aby sprzęt do osuszania  dostarczony został w dniu otrzymania zgłoszenia o zalaniu.

Jak przeprowadzamy proces osuszania budynku.

Osuszanie budynków zawsze rozpoczynamy od rozpoznania i wyeliminowania prawdziwej przyczyny problemu. Bez tego osuszanie strefy izolacji pomieszczeń przyniesie jedynie krótkotrwały efekt. Na załączonym filmiku prezentujemy osuszanie zalanej posadzki. Przyczyną zalania była awaria instalacji wodnej. Nasze zadanie polegało na zlokalizowaniu źródła wycieku instalacji naprawie uszkodzenia fragmentu instalacji a następnie przywrócenia pomieszczenia do użytku.

Metody i techniki jakie stosujemy w procesie osuszania.

Osuszanie budynków przez Nagrzewanie.

osuszanie budynku adsorpcja

Osuszanie  przeprowadza się za pomocą nagrzewnic elektrycznych bądź olejowych z wyrzutem spalin na zewnątrz pomieszczenia. Nagrzewnice umieszcza się w zawilgoconych pomieszczeniach następnie powietrze ogrzewa się do temperatury kilkudziesięciu stopni, co powoduje intensywne odparowywanie wilgoci z warstw powierzchniowych muru, aż do uzyskania odpowiedniej wilgotności. Warunek jaki musi być spełniony podczas osuszania ścian gorącym powietrzem jest dobra wentylacja pomieszczeń.

Osuszanie Adsorpcyjne budynku.

Osuszanie adsorpcyjne polega na usunięciu wody z zalanych materiałów budowlanych po przez przepływające suche powietrze. Uzyskuje się to dzięki zastosowaniu specjalnego urządzenia ze środkiem absorbującym wodę, może nim być żel silikonowy bądź chlorek litu. Przez urządzenie przepuszcza się wilgotne powietrze z pomieszczenia. Następnie powietrze jest podgrzewane, a na koniec powraca do pomieszczenia, aby po raz kolejny nasycić się wilgocią. Zebraną w ten sposób wilgoć odprowadza się na zewnątrz. Cały proces powtarza się aż do całkowitego osuszenia budynku.

Osuszanie Kondensacyjne budynku.

osuszanie zalania

Osuszanie kondensacyjne przegród budowlanych polega na osuszaniu powietrza po przez skroplenie się wody w pojemnikach urządzeń kondensacyjnych. W wyniku tego procesu obniża się wilgotność względna powietrza, a wilgoć zawarta w murze odparowuje. Proces technologiczny polega na zasysaniu powietrza przez wentylator i przesyłane na ochładzający parownik, tu odbywa się kondensacja pary wodnej. Kondensat zbiera się w zbiorniku. Osuszacze kondensacyjne działają skutecznie w temperaturze od 5° do +35°C,  optymalną temperaturą jest 25°C.

Osuszanie Mikrofalowe budynku.

Ta metoda działa podobnie jak kuchenka mikrofalowa tj. następuje nagrzewanie powierzchni muru i głębszych jego warstw. Wilgoć zawarta w murze zamienia się w parę wodną i przenika na zewnątrz jak i do wewnątrz pomieszczenia skąd jest usuwana dzięki wentylatorom o dużej wydajności. Minusem mikrofali jestjego szkodliwe działanie na żywe organizmy.

Osuszanie podposadzkowe budynku.

osuszanie wilgoci

Jeżeli w budynku występują warstwy izolacyjne – styropian, wełna mineralna, keramzyt osuszanie wyżej wymienionymi metodami nie osuszy zalanej izolacji. W takim przypadku konieczne jest przeprowadzenie specjalistycznego osuszania warstw izolacyjnych.

Osuszanie stref izolacji polega na pozbywaniu się wilgoci powstałej w wyniku zalania, awarii czy innych zdarzeń losowych z trudno dostępnych miejsc. Są to przypadki w których woda nie ma możliwości samoistnie odparować. Zdarzenia takie maja miejsce gdy woda znajdzie się pod płytkami, panelami, czy pomiędzy styropianem w warstwie wylewki. Jedynym skutecznym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zastosowanie specjalnie do tego przystosowanych osuszaczy podposadzkowych.

Czekanie na samoistne osuszenie posadzki może trwać nawet kilka lat. Brak reakcji i pozostawienie zalanej podłogi może spowodować uszkodzenie właściwości izolacyjnych posadzki, powstawanie grzybów, pleśni czy żywych organizmów. Nagromadzona woda powoduje podciąganie wilgoci w górę ściany niszcząc tynki wraz z listwami i innym wykończeniem wnętrza. Przy zabiegu osuszania strefy izolacji proponujemy bezinwazyjne zdejmowanie płytek. Posiadamy urządzenia do demontażu płytek bez ich uszkadzania.

Rodzaje osuszania warstw posadzki.

Wyróżniamy dwie metody osuszania warstw izolacyjnych:

Osuszanie w metodzie podciśnieniowej – woda oraz wilgotne powietrze jest odsysane z warstwy izolacyjnej znajdującej się pod posadzką. Suche powietrze wlatuje szczeliną dylatacyjną znajdującą się między ścianą, a posadzką następnie pod posadzką ulega zawilgoceniu i jest odsysane razem z resztkami wody przez otwory wykonane w posadzce.

Osuszanie w metodzie osuszania nadciśnieniem – cały proces przebiega w odwrotnym kierunku. Polega na wtłaczaniu pod posadzkę suchego powietrza przez odpowiednie otwory, dzięki czemu wtłaczane pod posadzkę suche powietrze nasyca się wilgocią i jest pchane w stronę dylatacji znajdującej się na łączeniu posadzki i ściany, przez którą wydostaje się na zewnątrz posadzki do pomieszczenia. Proces ten polega na równomiernym powierzchniowym ogrzewaniu a zarazem osuszaniu ścian w nowo powstających budynkach lub w przypadku usuwania szkód zalewowych. Szczególnie w przypadku grubych murów osuszanie trwa szybciej w porównaniu z klasycznymi metodami. W trackie pracy urządzenia  nie powodują powstawania żadnego zapachu, dlatego mogą być stosowane także w warunkach zamieszkania. Osuszanie dużych powierzchni możliwe jest po jednoczesnym zastosowaniu płyt grzewczych.

Zajmujemy się kompleksowym usuwaniem szkód po zalaniu:

– Skutecznie osuszamy warstwy izolacyjne,

– Skutecznie osuszamy ściany, podłogi, sufity, stropodachy,

– Lokalizujemy wycieki, robimy pomiary wilgotności,

– Osuszamy sprzętem przyjaznym dla środowiska,

– Świadczymy usługi wynajmu urządzeń osuszających,

– Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem,

– Działamy kompleksowo na terenie woj. łódzkiego i mazowieckiego