Specjalistyczne usługi doprowadzania budynków i mieszkań do stanu sprzed zalania w wyniku opadów atmosferycznych, wybicia kanalizacji czy awarii wodociągowej

Osuszamy firmy, zakłady, fabryki, biura i urzędy​

Osuszamy domy i mieszkania, piwnice i garaże

Zajmujemy się

kompleksowym usuwaniem szkód po zalaniu

  • Skutecznie osuszamy warstwy izolacyjne,
  • Skutecznie osuszamy ściany, podłogi, sufity, stropodachy,
  • Lokalizujemy wycieki, robimy pomiary wilgotności,
  • Osuszamy sprzętem przyjaznym dla środowiska,
  • Świadczymy usługi wynajmu urządzeń osuszających,
  • Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem,
  • Działamy kompleksowo na terenie woj. łódzkiego i mazowieckiego
IMG_4453
IMG_3320

Osuszanie budynków Łódź

kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków

Nasza firma zdobyła renomę i poważanie na rynku dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i nowoczesnemu parkowi maszyn osuszających jakie posiada . Wynika to z naszych nowoczesnych i sprawdzonych metod osuszania tynków, posadzek, ścian i całych budynków. Wykorzystujemy do tego zaawansowany technologicznie sprzęt, który nigdy nie zawodzi i cieszy się uznaniem klientów z uwagi na niskie zużycie energii elektrycznej i kultury pracy . Stawiamy również na sprawdzone i pewne rozwiązania w kwestii usuwania wilgoci – świadomie i z pełną odpowiedzialnością podejmujemy decyzje o technice i metodzie osuszania. Stawiamy na bezpieczeństwo podczas pracy , zarówno nasze jak i użytkownika – dbamy o najmniejsze szczegóły, nasze urządzenia przed oddaniem do użytkowania są poddawane testom elektrycznym. Zanim przystąpimy do usunięcia wilgoci i prac towarzyszących, najpierw ustalamy przyczynę problemu. Jest to podstawową zasadą jaka obowiązuje podczas osuszania budynku. Na podstawie wysuniętych wniosków wybieramy optymalną i skuteczną metodę pozbycia się wilgoci. Następnie przedstawiamy zakres działań z kosztorysem. Dopiero po ustaleniu wszystkich szczegółów przystępujemy do pracy.

Osuszanie mieszkań Łódź

kompleksowe usługi w zakresie osuszania mieszkań po zalaniu

Przy nagłych zdarzeniach konieczna jest szybka reakcja, czyli jak najszybsze rozpoczęcie procesu osuszania mieszkania. Jesteśmy w stanie rozpocząć suszenie mieszkania w ciągu 24 h od zgłoszenia szkody. Jeśli potrzebujesz w usług na wysokim poziomie zarówno technicznym jak i sprzęcie który jest energooszczędny dobrze trafiłeś.

osuszanie zalanego mieszkania
osuszanie budowy, osuszanie tynków, osuszanie domu

Osuszanie budowy Łódź

kompleksowe usługi w zakresie osuszania nowych budynków, mieszkań, domów

Osuszanie budowy

Osuszanie podczas wykonywania procesu budowlanego często jest pomijane przez osoby zarządzające daną inwestycją. Niestety, ale złe warunki pogodowe a co za tym idzie wydłużający się proces wysychania np. tynków czy podłóg może znacząco wydłużyć ukończenie całej inwestycji. Aby temu zapobiec warto zastanowić się nad mechanicznym osuszeniem wybudowanych pomieszczeń. Istnieje wiele rodzajów osuszania. Najprostsze osuszanie jakie możemy zastosować to osuszanie kondensacyjne, osuszaczami stacjonarnymi. Do tego proponujemy zastosowanie wentylatorów, które zapewnią odpowiednią cyrkulację i obieg powietrza w pomieszczeniu. Jeżeli zależy nam na osuszaniu warstw izolacji możemy zaproponować osuszanie podciśnieniowe inaczej podposadzkowe. Jeżeli chcemy suszyć mieszkania wymagające wykończenia a temperatura zarówno w pomieszczeniu jak i na zewnątrz jest niska, możemy zastosować osuszanie adsorpcyjne, które działa nawet w temperaturach w okolicach 0. Jak widać, istnieje wiele metod osuszania. Nasz specjalista chętnie przyjedzie na miejsce budowy i dobierze odpowiedni rodzaj osuszania pod dane przedsięwzięcie budowlane. Oszczędzi to inwestorowi zarówno czas jak i w rezultacie pieniądze. 

Osuszanie po awarii wodno -kanalizacyjnej

usługi w zakresie osuszania po awariach instalacji wolnych kanalizacyjnych i grzewczych

Osuszanie Łód

Osuszanie mieszkań po awariach wodno-kanalizacyjnych

Niestety zalane mieszkanie czy dom po awarii wodno-kanalizacyjnej to wielki problem dla właściciela nieruchomości. Co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim nie panikować! Po drugie – przeczytać poniższy artykuł. Przeprowadzimy was przez cały proces. W pierwszej kolejności zgłaszamy sprawę do ubezpieczyciela, który musi być poinformowany o zaistniałej szkodzie jeszcze przed przystąpieniem do prac naprawczych. W następnej kolejności, gdy już wiemy co było przyczyną zalania, aby wykonać remont musimy całą zalaną powierzchnię dokładnie osuszyć. Wzywamy firmę, która przyjedzie na miejsce, zrobi pomiary wilgotności zalanych powierzchni i na podstawie tych pomiarów dobierze urządzenia oraz przybliżony czas osuszania. Następnie taką ofertę otrzymaną od firmy osuszającej przesyłamy do ubezpieczyciela w celu akceptacji. Po akceptacji możemy przystąpić do prac osuszających. Pomiary zalanych powierzchni podczas procesu osuszania powinny odbywać się minimum raz w tygodniu, a z każdych z nich powinien zostać sporządzony protokół częściowy z procesu osuszania. Warto zapytać wykonawcę tych prac, czy możliwe jest bezkosztowe rozliczenie. Oznacza to, że z naszym wykonawcą rozlicza się bezpośrednio ubezpieczyciel, a nie poszkodowany. Po prawidłowo przeprowadzonym procesie osuszania firma przygotowuje dokumenty dla ubezpieczyciela – protokół końcowy z procesu osuszania. Dopiero po zakończonym osuszaniu możemy przystąpić do dalszych prac remontowych. 

 

osuszanie po awariach instalacji

Jak przeprowadzamy

proces osuszania budynku

Osuszanie budynków zawsze rozpoczynamy od rozpoznania i wyeliminowania prawdziwej przyczyny problemu. Bez tego osuszanie strefy izolacji pomieszczeń przyniesie jedynie krótkotrwały efekt. Na załączonym filmiku prezentujemy osuszanie zalanej posadzki. Przyczyną zalania była awaria instalacji wodnej. Nasze zadanie polegało na zlokalizowaniu źródła wycieku instalacji naprawie uszkodzenia fragmentu instalacji a następnie przywrócenia pomieszczenia do użytku.

Metody i techniki jakie stosujemy w procesie osuszania

IMG_20191011_115423

Osuszanie budynków przez nagrzewanie

Osuszanie przeprowadza się za pomocą nagrzewnic elektrycznych bądź olejowych z wyrzutem spalin na zewnątrz pomieszczenia. Nagrzewnice umieszcza się w zawilgoconych pomieszczeniach następnie powietrze ogrzewa się do temperatury kilkudziesięciu stopni, co powoduje intensywne odparowywanie wilgoci z warstw powierzchniowych muru, aż do uzyskania odpowiedniej wilgotności. Warunek jaki musi być spełniony podczas osuszania ścian gorącym powietrzem jest dobra wentylacja pomieszczeń.

IMG_20190403_163147

Osuszanie mikrofalowe budynku.

Ta metoda działa podobnie jak kuchenka mikrofalowa tj. następuje nagrzewanie powierzchni muru i głębszych jego warstw. Wilgoć zawarta w murze zamienia się w parę wodną i przenika na zewnątrz jak i do wewnątrz pomieszczenia skąd jest usuwana dzięki wentylatorom o dużej wydajności. Minusem mikrofali jest jego szkodliwe działanie na żywe organizmy.

IMG_3282-2-1024x1024

Osuszanie kondensacyjne budynku

Osuszanie kondensacyjne przegród budowlanych polega na osuszaniu powietrza po przez skroplenie się wody w pojemnikach urządzeń kondensacyjnych. W wyniku tego procesu obniża się wilgotność względna powietrza, a wilgoć zawarta w murze odparowuje. Proces technologiczny polega na zasysaniu powietrza przez wentylator i przesyłane na ochładzający parownik, tu odbywa się kondensacja pary wodnej. Kondensat zbiera się w zbiorniku. Osuszacze kondensacyjne działają skutecznie w temperaturze od 5° do +35°C,  optymalną temperaturą jest 25°C.

IMG_2834

Osuszanie adsorpcyjne
budynku

Osuszanie adsorpcyjne polega na usunięciu wody z zalanych materiałów budowlanych po przez przepływające suche powietrze. Uzyskuje się to dzięki zastosowaniu specjalnego urządzenia ze środkiem absorbującym wodę, może nim być żel silikonowy bądź chlorek litu. Przez urządzenie przepuszcza się wilgotne powietrze z pomieszczenia. Następnie powietrze jest podgrzewane, a na koniec powraca do pomieszczenia, aby po raz kolejny nasycić się wilgocią. Zebraną w ten sposób wilgoć odprowadza się na zewnątrz. Cały proces powtarza się aż do całkowitego osuszenia budynku.

Osuszanie

podposadzkowe budynku

Jeżeli w budynku występują warstwy izolacyjne – styropian, wełna mineralna, keramzyt osuszanie wyżej wymienionymi metodami nie osuszy zalanej izolacji. W takim przypadku konieczne jest przeprowadzenie specjalistycznego osuszania warstw izolacyjnych. Osuszanie stref izolacji polega na pozbywaniu się wilgoci powstałej w wyniku zalania, awarii czy innych zdarzeń losowych z trudno dostępnych miejsc. Są to przypadki w których woda nie ma możliwości samoistnie odparować. Zdarzenia takie maja miejsce gdy woda znajdzie się pod płytkami, panelami, czy pomiędzy styropianem w warstwie wylewki. Jedynym skutecznym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zastosowanie specjalnie do tego przystosowanych osuszaczy podposadzkowych. Czekanie na samoistne osuszenie posadzki może trwać nawet kilka lat. Brak reakcji i pozostawienie zalanej podłogi może spowodować uszkodzenie właściwości izolacyjnych posadzki, powstawanie grzybów, pleśni czy żywych organizmów. Nagromadzona woda powoduje podciąganie wilgoci w górę ściany niszcząc tynki wraz z listwami i innym wykończeniem wnętrza. Przy zabiegu osuszania strefy izolacji proponujemy bezinwazyjne zdejmowanie płytek. Posiadamy urządzenia do demontażu płytek bez ich uszkadzania.

IMG_3480-768x1024

Rodzaje osuszania warstw posadzki

IMG_2204

Osuszanie w metodzie podciśnieniowej

Woda oraz wilgotne powietrze jest odsysane z warstwy izolacyjnej znajdującej się pod posadzką. Suche powietrze wlatuje szczeliną dylatacyjną znajdującą się między ścianą, a posadzką następnie pod posadzką ulega zawilgoceniu i jest odsysane razem z resztkami wody przez otwory wykonane w posadzce.

IMG_3480-768x1024

Osuszanie w metodzie osuszania nadciśnieniem

Cały proces przebiega w odwrotnym kierunku. Polega na wtłaczaniu pod posadzkę suchego powietrza przez odpowiednie otwory, dzięki czemu wtłaczane pod posadzkę suche powietrze nasyca się wilgocią i jest pchane w stronę dylatacji znajdującej się na łączeniu posadzki i ściany, przez którą wydostaje się na zewnątrz posadzki do pomieszczenia. Proces ten polega na równomiernym powierzchniowym ogrzewaniu a zarazem osuszaniu ścian w nowo powstających budynkach lub w przypadku usuwania szkód zalewowych. Szczególnie w przypadku grubych murów osuszanie trwa szybciej w porównaniu z klasycznymi metodami. W trackie pracy urządzenia nie powodują powstawania żadnego zapachu, dlatego mogą być stosowane także w warunkach zamieszkania. Osuszanie dużych powierzchni możliwe jest przy jednoczesnym zastosowaniu płyt grzewczych.

Jesteśmy firmą zajmująca się kompleksowym osuszaniem budynków na terenie woj. Łódzkiego

KONTAKT : 509-660-016 LUB 509-660-215 24H

Profesjonalne usługi osuszania budynków – zalane mieszkanie pomożemy szybko i efektywnie osuszyć budynek.
Zapewniamy terminowość wiedząc, że przy zalaniu liczy się jak najszybsza reakcja.
Staramy się, aby sprzęt do osuszania dostarczony został w dniu otrzymania zgłoszenia o zalaniu.