Osuszanie murów

Osuszanie murów w budynkach jednorodzinnych
w Łodzi i okolicach.

Osuszanie murów

Osuszanie murów to codzienność naszej firmy „Świat instalacji”. Nasza ekipa fachowców skutecznie zajmie się osuszeniem murów niezależnie od rodzaju i przeznaczenia budynku.

Kiedy mur ulegnie zawilgoceniu, ma to wpływ na kondycję całego budynku oraz na zdrowie osób w nim przebywających. Aby nie doprowadzić do zniszczenia muru, należy szybko podjąć odpowiednie kroki i przystąpić do procesu osuszania wraz z eliminacją bezpośredniej przyczyny zawilgocenia.

osuszanie budynków

Osuszanie murów Łódź

Zajmujemy się profesjonalnym osuszaniem murów oraz innych części budynków w Łodzi i okolicach, ale działamy także na terenie całego kraju, wspomagając różnego rodzaju przedsiębiorstwa, firmy, podmioty i zakłady w osuszaniu. Osuszanie murów jest istotną częścią wykonywanych przez naszą firmę usług. 

Posiadamy wysoko wykwalifikowane ekipy techników branży sanitarnej, dla których w tematyce osuszania nie ma żadnych tajemnic. Wspomagamy się specjalistycznym sprzętem oraz szeroką wiedzą na temat osuszania murów i całych budynków.

Osuszanie murów - metody

W zakresie osuszania murów posługujemy się rozmaitymi metodami zarówno inwazyjnymi, jak i bezinwazyjnymi. 

Za każdym razem dobór metody przebiega tak, aby w jak najmniejszym stopniu ingerować w mur, ale żeby jak najskuteczniej osuszyć dany obszar. Metoda jest wybierana zależnie od:

 • rodzaju budulca muru,
 • specyfiki i przeznaczenia budynku,
 • dostępności obszaru poddanego osuszaniu,
 • powierzchni zawilgoconego obszaru.

Do najczęściej wykorzystywanych metod osuszania murów zaliczyć można:

 • metodę naturalna,
 • metodę przez nagrzewanie,
 • metodę iniekcyjną.

Osuszanie murów metodą iniekcji

Osuszanie murów metoda iniekcji jest metodą inwazyjną, ale niezwykle skuteczna i bezpieczną. W naszej codziennej pracy stosujemy tę metodę, która polega na wtłoczeniu w mur specjalnego preparatu. składniki preparatu absorbują zalegającą wewnątrz muru wodę i zastygają, sprawiając tym samym, że mur jest wzmocniony i uszczelniony, a tym samym mniej narażony na ponowne zawilgocenie.

Osuszanie murów przez nagrzewanie

Osuszanie murów przez nagrzewanie to metoda w 100% bezinwazyjna. Polega na wstawieniu do pomieszczeń specjalnych nagrzewnic o dużej mocy, dzięki którym podnosimy temperaturę w pomieszczeniu oraz redukujemy wilgotność powietrza. Dzięki takiemu zabiegowi, mur niejako oddaje zawartą w nim wilgoć do pomieszczenia, czyli ulega procesowi osuszania.

Metoda przez nagrzewanie jest dość czasochłonna i kosztowna, ale stanowi rewelacyjne uzupełnienie innych metod, co potęguje skuteczność procesu osuszania murów.

osuszanie fundamentów

Osuszanie murów z firmą "Świat instalacji"

Nasza firma kompleksowo zajmie się osuszeniem murów. Jak działamy?

 1. Po telefonie zgłoszeniowym oferujemy bezpłatne oględziny w jak najszybszym terminie. Rozumiemy, że w przypadku wilgoci należy działać szybko.
 2. Dokonujemy fachowych oględzin miejsca wystąpienia szkody, przeprowadzamy szczegółowy wywiad z Klientem, mierzymy wszystkie niezbędne wielkości,
 3. Dobieramy najbardziej odpowiednią metodę osuszania dopasowaną do specyfiki pomieszczenia lub budynku oraz materiałów, z jakich wykonana jest przegroda.
 4. Proces osuszania realizujemy tak, aby w jak najmniej inwazyjny sposób skutecznie osuszyć dotknięty wilgocią obszar. Nasze działania staramy się realizować kompleksowo i usuwać także przyczynę zawilgocenia, a nie tylko jego skutki.
 5. Zajmujemy się przygotowaniem wymaganej przez ubezpieczycieli dokumentacji technicznej z realizacji usługi. Podpowiadamy gdzie i jakie dokumenty należy złożyć.
 6. Oferujemy bezgotówkową formę rozliczenia naszych usług.
 7. W ofercie naszych usług posiadamy ozonowanie oraz odgrzybianie – usuwamy pleśń, grzyby oraz alergeny.

Osuszanie murów - jaka cena?

Osuszanie murów może stanowić główną gałąź naszej usługi lub być jednym z jej elementów. Końcowa wycena usługi osuszania murów zależy od kilku czynników, m.in.:

 • rodzaju muru – budulca, porowatości i innych jego właściwości,
 • rodzaju użytych metod, sprzętu,
 • czasu, jaki przeznaczymy na usługę,
 • stopnia zawilgocenia muru oraz wielkości obszaru, jaki poddany jest osuszaniu.

Profesjonalni technicy z branży osuszania podczas oględzin dokonają wszelkich niezbędnych pomiarów i dobiorą właściwy tor postępowania w procesie osuszania murów i całych pomieszczeń oraz budynków. Zapraszamy do kontaktu z firmą „Świat instalacji” – odpowiemy na wszelkie pytania, doradzimy i umówimy dogodny termin wykonania oględzin. 

Osuszanie murów

Osuszanie murów to nasza codzienność. Zapraszamy do kontaktu z nasza firmą „Świat instalacji”. Nasi fachowcy kompleksowo zajmą się osuszaniem murów.