Osuszamy zalane
dachy w domach
na terenie Łodzi i okolic
Zajmujemy się osuszaniem zalanych dachów w firmach i instytucjach
w całej Polsce

Osuszanie zalanych dachów

Osuszanie dachów to jedna z naszych profesji. Bardzo częstym problemem pojawiającym się w nowoczesnym budownictwie jest zalanie dachu przez ulewę na skutek źle wykonanej lub uszkodzonej połaci dachu. Materiały połaciowe na skutek zmiany temperatury, opadów czy gradobicia ulegają różnym procesom takim jak: pęcznienie, kurczenie, czy rozciąganie się. Wówczas powstają nieszczelności najczęściej niewidoczne dla ludzkiego oka. Na skutek tego dochodzi do zalania warstw izolacji. Niestety woda, która zalała izolację dachu nie ma szans na samoistne odparowanie. Wówczas należy wykonać profesjonalne osuszanie izolacji w jak najszybszym czasie.

osuszanie - budynków

Osuszalnie zalanej izolacji dachu

Świadczymy profesjonalne usługi z zakresu osuszania budynków w województwie Łódzkim. Wieloletnie doświadczenie oraz duży park maszyn pozwala nam na usuwanie wilgoci w budownictwie na wysokim poziomie usług. Osuszamy wszelkie budynki, dachy, magazyny, piwnice niezależnie od przyczyny powstania wilgoci.

Technologia osuszania dachów na terenie Łodzi

Naszym celem jest doprowadzenie zalanej strefy izolacji do odpowiednich parametrów technicznych. Działamy w trzech etapach:

 • wykonujemy mapowanie występującego zawilgocenia na powierzchni obiektu, określamy stan wilgotności materiałów budowanych, zakres i wielkość zalania oraz, co ważne, wykonujemy lokalizację miejsca przecieku.
 • Dobieramy odpowiednią technikę suszenia i odpowiednie urządzenia przeznaczone do procesu osuszania dachów płaskich.
 • Kontrolujemy na podstawie wcześniej stworzonych pomiarów zawilgocenie i w razie potrzeby korygujemy ustawienia maszyn. Pozwala to nam zweryfikować skuteczność osuszenia dachu płaskiego i dokładnie udokumentować przeprowadzone przez nas prace.
Osuszanie zalanych ścian
Osuszacz powietrza wynajem lodz

Lokalizacja wycieków powierzchni dachów płaskich

Oferujemy nowoczesne systemy lokalizacji nieszczelności pokryć dachowych poparte zaawansowanymi technikami pomiarowymi.

 • Metoda potencjału pola
 • Metoda elektryczna na sucho przy użyciu przenośnego generatora prądu
 • Metoda konduktometryczna
 • Metoda dymowa
 • Metoda próżniowa

Osuszanie dachów Łódź - co warto wiedzieć

Zawilgocenie powstałe na suficie czy górnej części ściany najczęściej świadczy o nieszczelności połaci dachu. Im szybciej zostana podjęte kroki, aby usunąć przyczynę zawilgocenia, tym straty

osuszanie po awariach instalacji

Osuszanie dachów - cena

Koszt osuszania dachów oraz tarasów jest zależny od:

 1. stopnia zawilgocenia pomieszczenia;
 2. powierzchni danego pomieszczenia;
 3. od rodzaju osuszanego materiału budowlanego.

Ponieważ każde zlecenie jest inne, podchodzimy do niego indywidualnie ustalając na miejscu najlepsze rozwiązania osuszania dachu, tarasu oraz dokładny kosztorys całkowitego osuszania. Działamy na terenie całej Polski osuszając budynku typu zakłady, firmy, biura oraz domy i mieszkania w Łodzi i w woj. łódzkim.

Specjalistyczne usługi osuszania

Lokalizacja przecieków

Specjalizujemy się w lokalizacji wycieków w instalacjach sanitarnych oraz grzewczych. Znajdujemy miejsca przecieków w instalacjach: wodnych, kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania. Lokalizujemy przecieki w domach, firmach, zakładach przemysłowych, na dachach, garażach, tarasach czy w piwnicach. Wykrywamy źródła nieprzyjemnego zapachu z rur. Zajmujemy się wykrywaniem przecieków w instalacjach przeciwpożarowych, sieciach wodociągowych oraz sieciach kanalizacyjnych.

osuszanie po ulewie łódź

Osuszanie zalanych budynków

Osuszamy mieszkania, domy, lokale biurowe czy zakłady przemysłowe. Pomagamy usuwać skutki zalań w następstwie nagłych zdarzeń jak ulewne deszcze, nawałnice lub awarie w instalacjach. Osuszamy różne elementy budynków: ściany, posadzki, sufity. Pomagamy także w osuszaniu technologicznym, skracając czas wykonywanych budowlanych lub remontowych. Nasze doświadczenie i zaangażowanie pozwala naszym klientom zminimalizować straty, czas i nerwy.

Osuszanie mokrych ścian

Pomiary wilgotności w budynkach

Wykonujemy profesjonalne usługi  diagnostyki materiałów budowlanych. Korzystamy wyłącznie z renomowanych producentów sprzętu i najnowocześniejszych technologii. Wykonujemy pomiary zawilgocenia dla firm ubezpieczeniowych Pomagamy firmom i klientom z Łodzi i pobliskich miejscowości.

Osuszanie dachów

Jeśli potrzebują Państwo konsultacji lub pomocy w przypadku zalanego dachu – prosimy o telefon.