Ruszanie dachów Łódź

Jesteśmy wyspecjalizowaną grupą specjalistów w dziedzinie osuszania dachów na terenie woj. łódzkiego. Jesteśmy znani pod nazwą "ŚWIAT INSTALACJI".

Zajmujemy się osuszaniem zalanych dachów w firmach i instytucjach
w całej Polsce

POZNAJ DOŚWIADCZONY
I PEŁEN PASJI ŚWIAT INSTALACJI

Osuszanie zalanych dachów

Osuszanie dachów to jedna z naszych profesji. Bardzo częstym problemem pojawiającym się w nowoczesnym budownictwie jest zalanie dachu przez ulewę na skutek źle wykonanej lub uszkodzonej połaci dachu. Materiały połaciowe na skutek zmiany temperatury, opadów czy gradobicia ulegają różnym procesom takim jak: pęcznienie, kurczenie, czy rozciąganie się. Wówczas powstają nieszczelności najczęściej niewidoczne dla ludzkiego oka. Na skutek tego dochodzi do zalania warstw izolacji. Niestety woda, która zalała izolację dachu nie ma szans na samoistne odparowanie. Wówczas należy wykonać profesjonalne osuszanie izolacji w jak najszybszym czasie.

osuszanie-dachów i tarasów

Osuszalnie zalanej izolacji dachu

Świadczymy profesjonalne usługi z zakresu osuszania budynków w województwie Łódzkim. Wieloletnie doświadczenie oraz duży park maszyn pozwala nam na usuwanie wilgoci w budownictwie na wysokim poziomie usług. Osuszamy wszelkie budynki, dachy, magazyny, piwnice niezależnie od przyczyny powstania wilgoci.

Technologia osuszania dachów

Naszym celem jest doprowadzenie zalanej strefy izolacji do odpowiednich parametrów technicznych. Działamy w trzech etapach:

 • wykonujemy mapowanie występującego zawilgocenia na powierzchni obiektu, określamy stan wilgotności materiałów budowanych, zakres i wielkość zalania oraz, co ważne, wykonujemy lokalizację miejsca przecieku.
 • Dobieramy odpowiednią technikę suszenia i odpowiednie urządzenia przeznaczone do procesu osuszania dachów płaskich.
 • Kontrolujemy na podstawie wcześniej stworzonych pomiarów zawilgocenie i w razie potrzeby korygujemy ustawienia maszyn. Pozwala to nam zweryfikować skuteczność osuszenia dachu płaskiego i dokładnie udokumentować przeprowadzone przez nas prace.
Osuszanie zalanych ścian
osuszanie - dachu - domu

Lokalizacja wycieków powierzchni dachów płaskich

Oferujemy nowoczesne systemy lokalizacji nieszczelności pokryć dachowych poparte zaawansowanymi technikami pomiarowymi.

 • Metoda potencjału pola
 • Metoda elektryczna na sucho przy użyciu przenośnego generatora prądu
 • Metoda konduktometryczna
 • Metoda dymowa
 • Metoda próżniowa

Osuszanie dachów - co warto wiedzieć

Zawilgocenie powstałe na suficie czy górnej części ściany najczęściej świadczy o nieszczelności połaci dachu. Im szybciej zostana podjęte kroki, aby usunąć przyczynę zawilgocenia, tym straty

osuszanie-połaci-dachowej

Osuszanie dachów - cena

Koszt osuszania dachów oraz tarasów jest zależny od:

 1. stopnia zawilgocenia pomieszczenia;
 2. powierzchni danego pomieszczenia;
 3. od rodzaju osuszanego materiału budowlanego.

Ponieważ każde zlecenie jest inne, podchodzimy do niego indywidualnie ustalając na miejscu najlepsze rozwiązania osuszania dachu, tarasu oraz dokładny kosztorys całkowitego osuszania. Działamy na terenie całej Polski osuszając budynku typu zakłady, firmy, biura oraz domy i mieszkania w Łodzi i w woj. łódzkim.

TO JESZCZE NIE WSZYSTKO!

osuszanie-po-zalaniu

Specjalizujemy się w lokalizacji wycieków w instalacjach sanitarnych oraz grzewczych. Znajdujemy miejsca przecieków w instalacjach: wodnych, kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania. Lokalizujemy przecieki w domach, firmach, zakładach przemysłowych, na dachach, garażach, tarasach czy w piwnicach. Wykrywamy źródła nieprzyjemnego zapachu z rur. Zajmujemy się wykrywaniem przecieków w instalacjach przeciwpożarowych, sieciach wodociągowych oraz sieciach kanalizacyjnych.

Konstrukcja podłogi składająca się z wielu warstw jest koniecznością w zapewnieniu izolacyjności termicznej, akustycznej i przeciwwilgociowej budynku. Pełni ona również funkcję przenoszenia obciążeń i komfortu poruszania się na co dzień. Sytuacja, w której dochodzi do zalania, czy przedostania się wody do poszczególnych warstw konstrukcji podłogi skutecznie i trwale więzi wilgoć pomiędzy poszczególnymi warstwami. Stan ten wymaga zastosowania techniki osuszania podposadzkowego.

Dzięki naszej wypożyczalni osuszaczy powietrza sam możesz podjąć się procesu osuszania budynku, mieszkania czy zalanej piwnicy. W naszym parku maszyn znajdziecie osuszacze, cyrkulator powietrza, nagrzewnice, i dodatkowe komponenty do celów osuszeni owych.  

Osuszanie dachów

Jeśli potrzebują Państwo konsultacji lub pomocy w przypadku zalanego dachu – prosimy o telefon.