Osuszanie wilgoci technologicznej

Zajmujemy się osuszaniem wilgoci technologicznej w firmach i instytucjach oraz domach jednorodzinnych

Osuszanie z wilgoci technologicznej Łódź

Zacznijmy od tego skąd bierze się wilgoć technologiczna, zwana również wilgocią budowlaną. Od pewnego czasu techniki budowlane znacznie się rozwinęły, dzięki czemu możliwe jest stawianie budynków w jeszcze krótszym czasie niż dotychczas. Techniki te, a w szczególności prace wykończeniowe (np. tynkowanie, wylewki, gładziowanie ścian), wykorzystują jednak ogromne ilości wody.

Najprościej mówiąc, wilgoć technologiczna jest znacznym nadmiarem wilgoci w budynkach, spowodowanym pracami budowlanymi i wykończeniowymi. Problem ten będzie także dotyczyć starszych budynków, w których przeprowadzono gruntowny remont.

W takiej sytuacji zaleca się, aby przed przystąpieniem do kontynuowania prac, dokładnie wysuszyć ściany i posadzki. W innym przypadku za jakiś czas w budynku może pojawić się pleśń i grzyby. Co niezwykle ważne, polski klimat uniemożliwia szybkie i samoistne wyschnięcie ścian. Jeśli ekipa remontowa chce natychmiast kontynuować prace, powinien to być dla nas sygnał ostrzegawczy.

OSUSZANIE WILGOCI TECHNOLOGICZNEJ W ŁODZI

Osuszanie nowo wybudowanego domu z wilgoci

Występowanie wilgoci w nowym mieszkaniu lub domu, jest zjawiskiem bardzo często występującym w czasach gdy budowa nowego domu następuje w zawrotnym tempie. Główną przyczyną występowania wilgotnych ścian, stropów czy posadzki jest woda zgromadzona w materiałach budowlanych, z których został wybudowany budynek. Wilgoć tworzy się również podczas samego procesu wykończenia danego lokalu. Proces schnięcia wilgotnych ścian, które pozostawimy do naturalnego wysuszenia może trwać bardzo długo nawet do 1 roku.

Jaki jest czas osuszania wilgoci technologicznej w budynku?

Proces osuszania wilgoci w nowym mieszkaniu lub domu trwa zwykle od 10 do 21 dni. Należy zwrócić uwagę na fakt że proces ten jest zależny od stanu zawilgocenia jak również powierzchni do osuszenia. Suszenie domu o powierzchni 120m2 przy użyciu 2 osuszaczy i pary wentylatorów będzie trwał 10 -14 dni a domu jednorodzinnego o powierzchni 170–200 m2, przy dołożeniu kolejnego zestawu urządzeń wydłuży się o kolejne 10 dni.
Wszystkie prace wykonujemy tak, aby otrzymali państwo usługę na wysokim poziomie.

Wilgoć technologiczna w nowym domu

Wilgoć technologiczna występuje wtedy, kiedy punkt rosy jest wyższy niż temperatura na zewnątrz. Jest to nic innego jak nadmiar wilgoci w budynkach, spowodowanej pracami budowlanymi i wykończeniowymi. Oczywiście nie jest to problem który tyczy się tylko i wyłącznie nowego budownictwa, ale również starszych domów – remontowanych.

Na przestrzeni lat metody budowania domów znacznie się zmieniły. Ich proces i czas tworzenia też był dłuższy niż dziś. Aktualnie mamy bardzo nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania, które pozwalają budować domy znacznie szybciej. Niemniej jednak dziś mamy problem z pojawianiem się w nowych domach wilgoci technologicznej zwanej też potocznie wilgocią budowlaną. Dzieje się tak, gdy fachowcy stawiający domy oraz firmy deweloperskie, spółdzielnie dają zbyt krótki czas na wyschnięcie domu, kontynuując prace gdy budynek jeszcze nie jest wystarczająco suchy. Wylewki czy tynkowanie wiążą się z użyciem ogromnych ilości wody. Wykonawcy powinni odczekać konkretny czas, aż ściany i posadzki wyschną. Warto mieć zatem na uwadze prace fachowców i w pełni kontrolować ich dalsze etapy prac. Pamiętajmy również o osuszeniu materiałów.

Zalety osuszania wilgoci technologicznej

Wilgoć technologiczna, nie tylko wpływa niekorzystnie na estetykę domu ale również stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Ogromną zaletą usunięcia wilgoci technologicznej jest:

  • krótki czas budowy
  • brak ryzyka rozwinięcia grzybów, alergenów, pleśni
  • wyeliminowywanie postojów prac wykończeniowych
  • oszczędności finansowe – związane z późniejszą walką z grzybami i chorobami
  • suchy, bezpieczny budynek
  • brak rozwoju chorób 

Warto pamiętać o kilu aspektach!

  • Zawilgocone mieszkanie nie nadaję się do rozpoczęcia prac wykończeniowych.
  • Z powodu opóźnień terminów rozpoczęcia prac umówione ekipy wykończeniowe zaczynają zrywać umowy.
  • W domu pojawi się z czasem nieprzyjemny zapach stęchlizny.
  • Na murach i podsadzce może pojawić się widoczny grzyb, co generuje zbędne koszty.

Wilgoć technologiczna - cennik

Na to częste pytanie dotyczące kosztów osuszania, nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Całkowity koszt danego procesu osuszania określamy indywidualnie dla danego obiektu. Robimy to zaraz po oględzinach naszego specjalisty. Na cenę końcową wpływa wiele czynników, takich jak:

  • ilość użytych urządzeń
  • wymiary budynku
  • stopień zawilgocenia pomieszczenia
  • grubość zewnętrznych i działowych ścian
  • użyte do pracy materiały

Posiadanie planów budynku ułatwia znacznie oszacować koszty osuszenia. W sytuacji kiedy ich klient nie posiada, nasz technik dokona takich pomiarów budynku podczas oględzin. Zapraszamy do kontaktu z nami.

Osuszanie wilgoci technologicznej

Jeśli potrzebują Państwo konsultacji lub pomocy w przypadku osuszania wilgoci technologicznej – prosimy o telefon.