Osuszanie po zalaniu

Osuszanie Budynków i Mieszkań po Zalaniu - Wynajem Osuszaczy Powietrza. Świat Instalacji Feliksińska 12C, 92-637 Łódź

Osuszanie po zalaniu

osuszanie zalanych dachów

Pomoc specjalistów będzie niezbędna – Osuszanie Podposadzkowe.

Pęknięta rura kanalizacji, rozszczelniony wężyk doprowadzający wodę do umywalki czy cieknący zawór – przyczyny zalania są różne. Skutki mogą być długi czas po całym zdarzeniu. Osuszenie mieszkania nie jest zadaniem prostym. Szczególnym utrudnieniem jest przede wszystkim zawilgocona posadzka.
Zalana posadzka odwieczny problem w domu
Wilgoć znajdując się w posadzce ma bardzo niekorzystny wpływ na budynek. Może doprowadzić do zwarcia instalacji elektrycznej czy uszkodzenia konstrukcji budowlanej naszego domu. Wilgoć, która dostała się do warstw podpodłogowych, rozprzestrzenia się na kolejne, niezalane elementy budynku. Jedyną drogą ujścia są dylatacji ścian czyli miejscu ich połączenia z podłogą lub sufitem oczywiście skutkuje to podciąganiem kapilarnym. Tłumacząc – podciąganie kapilarne to wchłanianie wody w górę ścian, i zamoczenia wyższych pionowych warstw budynku.
Największym wrogiem podczas zalania jest Czas .Jest to kluczowy czynnik, dlatego najlepiej jak najszybciej po wykryciu awarii zacząć proces osuszania mieszkania, aby nie doprowadzić do rozprzestrzeniania się wody oraz późniejszego rozwoju chorobotwórczych mikroorganizmów i grzybów preferujących wilgotne środowisko. W przypadku każdego zalania, wskazane jest wykonanie profesjonalnego osuszania podposadzkowego z pomocą wyspecjalizowanej firmy.

 

Na czym polega osuszanie podposadzkowe?

Specjalistyczne osuszanie podposadzkowe polega na osuszaniu głębokich warstw podłogowych wraz z warstwami izolacji jastrychu. Zawiera się w nich ocieplenie w postaci styropianu bądź wełny mineralnej. Podczas zalania z powodu nieszczelności instalacji , podtopień lub powodzi dochodzi do penetracji wody przez wszelkie warstwy podłóg. W takich przypadkach techniki popularnie znane np. wietrzenie czy ogrzewanie okazują się bezskuteczne.

Aby lepiej zrozumieć jak głęboko woda spenetrowała wnętrze podłogi zamieszczamy przykładowy schemat.

Standardowe konstrukcje podłóg

  • Posadzka – podłoga drewniana panele.
  • Jastrych czyli wylewka, wraz z warstwą wyrównującą.
  • Izolacja termiczna i przeciwwilgociowa
  • podłoże chudy beto.
  • Zagęszczony piasek.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie gdzie w sposób szczegółowy opisujemy poszczególne metody:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *