Osuszanie fundamentów

wypożyczalnia-urządzeń-do-usuwania-wilgoci
Osuszamy fundamenty większych budynków
na terenie całego kraju

Osuszanie fundamentów

Osuszanie fundamentów to usługa, którą oferujemy jako firma „Świat instalacji”. Fundament to podstawa budynku i jeśli zaczyna się z nim dziać coś niepokojącego, należy niezwłocznie zacząć działać. W przeciwnym wypadku fundament może ulec trwałemu uszkodzeniu, a tym samym będzie to miało odbicie na kondycji całego budynku. W zależności od tego, czy budynek jest nowy, czy ma już swoje lata, istnieją różne przyczyny powstawania zawilgoceń w fundamentach.

osuszanie fundamentów

Osuszanie fundamentów Łódź

Osuszanie fundamentów w Łodzi to jedna z usług naszej firmy „Świat instalacji”. Kierujemy ją do klientów indywidualnych – właścicieli budynków jedno- i wielorodzinnych, ale także do wszelkiego rodzaju firm, zakładów, przedsiębiorstw oraz urzędów. Zajmujemy się osuszaniem fundamentów każdego typu budynku. Szybka reakcja to nasza cecha wyróżniająca. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego – nasz wykwalifikowany technik przyjedzie na miejsce, dokona niezbędnych pomiarów oraz profesjonalnych oględzin, a następnie doradzi jakie metody możemy zastosować oraz jak będzie wyglądać cały proces osuszania fundamentów.

Osuszanie fundamentów - kiedy zastosować?

Przyczyn wnikania wilgoci w fundamenty może być kilka:

  • przenikanie wód gruntowych – ich poziom może być dość wysoki, mógł się np. podnieść w ostatnim czasie. wtedy wody mogą sięgać powyżej warstwy izolacji i wnikać w fundament niszcząc go.
  • uszkodzenie izolacji przeciwwilgociowej na fundamentach – izolacja mogła ulec uszkodzeniu na skutek np. dużych opadów lub mechanicznego uszkodzenia tej warstwy przy pracach budowlanych.
  • nieprawidłowe ułożenie izolacji – brak fachowej wiedzy mógł przyczynić się do popełnienia błędów podczas wykonywania prac budowlanych.
osuszanie fundamentów

Osuszanie fundamentów - objawy zawilgocenia

Najczęściej pierwszym objawem tego, że dzieje się coś niepokojącego z fundamentem budynku jest zmiana koloru elewacji przy gruncie. Gdy widać ciemną plamę, która nie wysycha, należy natychmiast podjąć kroki, aby wyeliminować przyczynę zawilgocenia i usunąć skutki nieprawidłowości.

Można też zauważyć już wcześniej, że elewacja – fundament ma tendencję do zamakania np. po obfitych opadach deszczu. Wówczas można zauważyć, że fundament wysycha, ale wolno. Ten fakt także powinien sprawić, że zaczniemy obserwować miejsce występowania zamakania i zwrócimy się po pomoc w dokonaniu profesjonalnych oględzin do fachowców.

Jeśli zignorujemy powyższe objawy na fundamencie może pojawić się trudny do usunięcia grzyb. Im wcześniej rozpoczniemy proces osuszania, tym szybszy i tańszy on będzie. Fachowcy z naszej firmy w sposób profesjonalny podchodzą do każdego powierzonego nam zlecenia. Zapraszamy do kontaktu z nami już przy zauważeniu pierwszych objawów zawilgocenia fundamentów.

Osuszanie fundamentów - metody

W naszej pracy przy osuszaniu fundamentów różnego rodzaju budynków wspomagamy się profesjonalnym sprzętem, który często w sposób bezinwazyjny pozwala na osuszenie danego obszaru. Nasi technicy zawsze dobierają metodę do możliwości budynku oraz specyfiki problemu.

Najczęściej stosujemy metodę:

  • iniekcji,
  • nagrzewania,
  • osuszania naturalnego.
osuszanie fundamentów

Osuszanie fundamentów metodą iniekcji

Metoda iniekcji w osuszaniu fundamentów polega na wtłoczeniu w mur pod wysokim ciśnieniem specjalnego preparatu, którego cząstki absorbując wodę utwardzają się i pęcznieją, wzmacniając i uszczelniając tym samym sam fundament. Jest to metoda inwazyjna, ale bardzo skuteczna. Dużo zależy od kondycji samego fundamentu oraz rodzaju jego budulca. 

Jest to metoda niezwykle skuteczna. Wsparta przez działania innymi metodami przynosi oczekiwany skutek w bardzo krótkim czasie. Efekty są widoczne niemal od razu.

Osuszanie fundamentów przez nagrzewanie

Osuszanie fundamentów przez nagrzewanie to metoda w 100% bezinwazyjna. Polega na ustawieniu w pomieszczeniach piwnicznych specjalnych nagrzewnic, które poprzez podniesienie temperatury pomieszczeń sprawią, że fundament ulegnie wysuszeniu, czyli zawarta w nim wilgoć odparuje. Dzięki tej metodzie można skutecznie osuszyć fundamenty w niemal każdego rodzaju budynku. Istotną wadą tej metody jest brak usunięcia bezpośredniej przyczyny zawilgocenia fundamentu. Z tego powodu należy wziąć pod uwagę wykonanie ewentualnych prac, które będą mieć na celu wyeliminowanie powodu przesiąkania wód gruntowych do fundamentów. Dodatkowo metoda ta jest dość kosztowna i czasochłonna, ale mimo to stanowi doskonałe uzupełnienie osuszania innymi metodami.

osuszamy na terenie łodzi i okolicznych miejscowości

Osuszanie fundamentów - metoda naturalna

Metoda naturalna w osuszaniu fundamentów polega na odkopaniu fundamentów tak, aby zalegająca w nich wilgoć mogła odparować w sposób naturalny, bez pomocy sprzętu typu nagrzewnica itp. Jest to metoda zaliczana do inwazyjnych, ponieważ odsłonięcie fundamentów budynku może:

  • spowodować destabilizację gruntu, zapadanie się fundamentów i całego budynku,
  • uszkodzić warstwy izolacji na fundamentach i będzie je trzeba ponownie wykonać/naprawić.

Tego rodzaju metody osuszania fundamentów są dość czasochłonne, jak i niosą ze sobą ryzyko powstawania dodatkowych uszkodzeń, czyli podwyższają zakres prac i koszty. Ponadto są całkowicie zależne od warunków atmosferycznych, nad którymi nie można zapanować.

Osuszanie fundamentów - cena

W zależności od typu budynku, jego powierzchni, dostępności do obszaru poddanego osuszaniu oraz od rodzaju zastosowanych metod osuszania wycenimy dla Państwa naszą usługę profesjonalnego osuszania fundamentów. Nasi technicy dokonają pełnych oględzin budynku i w oparciu o profesjonalne pomiary przygotują wstępną ofertę osuszania fundamentów.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą w celu umówienia się na najbliższy termin oględzin.

Osuszamy obiekty budowlane-
dla nas liczy się efekt!

Nasza firma wyróżnia się na rynku szybką realizacją zleceń, profesjonalizmem pracowników oraz miłą obsługą. Świadczymy usługi zarówno firmom jak i klientom indywidualnym. Zajmiemy się Twoim domem, mieszkaniem, biurem, fabryką, czy urzędem.

Konstrukcja podłogi składająca się z wielu warstw jest koniecznością w zapewnieniu izolacyjności termicznej, akustycznej i przeciwwilgociowej budynku. Pełni ona również funkcję przenoszenia obciążeń i komfortu poruszania się na co dzień. Sytuacja, w której dochodzi do zalania, czy przedostania się wody do poszczególnych warstw konstrukcji podłogi skutecznie i trwale więzi wilgoć pomiędzy poszczególnymi warstwami. Stan ten wymaga zastosowania techniki osuszania podposadzkowego.

Specjalizujemy się w lokalizacji wycieków w instalacjach sanitarnych oraz grzewczych. Znajdujemy miejsca przecieków w instalacjach: wodnych, kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania. Lokalizujemy przecieki w domach, firmach, zakładach przemysłowych, na dachach, garażach, tarasach czy w piwnicach. Wykrywamy źródła nieprzyjemnego zapachu z rur. Zajmujemy się wykrywaniem przecieków w instalacjach przeciwpożarowych, sieciach wodociągowych oraz sieciach kanalizacyjnych.

Osuszanie fundamentów

Nasza firma „Świat instalacji” w sposób kompleksowy i fachowy zajmie się osuszeniem fundamentów w każdego rodzaju budynku w Łodzi oraz w każdym innym mieście w Polsce.