Witamy w ŚWIECIE INSTALACJI

 •  

Osuszamy firmy, zakłady, fabryki, biura i urzędy w Polsce

Osuszamy domy i mieszkania, piwnice i garaże na terenie Łodzi i okolic

Specjalistyczne osuszanie Łódź

Osuszanie podposadzkowe  Łódź polega ono na osuszaniu głębokich warstw podłogowych wraz z warstwami izolacji jastrychu. Zawiera się w nich ocieplenie w postaci styropianu bądź wełny mineralnej. Podczas zalania z powodu nieszczelności instalacji, podtopień lub powodzi  dochodzi do penetracji wody przez wszelkie warstwy podłóg. W takich przypadkach techniki popularnie znane np. wietrzenie czy ogrzewanie okazują się bezskuteczne. Aby lepiej zrozumieć jak głęboko woda spenetrowała wnętrze podłogi zamieszczamy przykładowy schemat i zapraszamy do kontaktu, jeśli chcesz osuszyć głębokie warstwy podłogi na terenie Łodzi lub okolic.

Standardowe konstrukcje podłóg

Konstrukcja  wielu warstw podłogi jest koniecznością w  zapewnieniu izolacyjności termicznej, akustycznej i przeciwwilgociowej budynku.  Pełni ona również funkcję  przenoszenia obciążeń i komfortu poruszania się na co dzień. Sytuacja w której dochodzi do zalania czy przedostania się wody do poszczególnych warstw konstrukcji podłogi skutecznie i trwale więzi wilgoć po między poszczególnymi warstwami. Stan ten wymaga zastosowania techniki osuszania podposadzkowego.

IMG_2076
 • Posadzka – podłoga drewniana panele.
 • Jastrych czyli wylewka, wraz z warstwą wyrównującą.
 • Izolacja termiczna i przeciwwilgociowa
 • podłoże chudy beto.
 • Zagęszczony piasek.

 

IMG_20191009_163410-2

Osuszanie podposadzkowe Łódź - na czym polega?

Osuszanie podposadzkowej

Osuszanie stref izolacji polega na pozbywaniu się wilgoci powstałej w wyniku zalania, awarii czy innych zdarzeń losowych z trudno dostępnych miejsc. Są to przypadki w których woda nie ma możliwości samoistnie odparować. Zdarzenia takie maja miejsce gdy woda znajdzie się pod płytkami, panelami, czy pomiędzy styropianem w warstwie wylewki. Jedynym skutecznym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zastosowanie specjalnie do tego przystosowanych osuszaczy podposadzkowych.

IMG_4096

Czekanie na samoistne osuszenie posadzki może trwać nawet kilka lat. Brak reakcji i pozostawienie zalanej podłogi może spowodować uszkodzenie właściwości izolacyjnych posadzki, powstawanie grzybów, pleśni czy żywych organizmów. Nagromadzona woda powoduje podciąganie wilgoci w górę ściany niszcząc tynki wraz z listwami i innym wykończeniem wnętrza. Przy zabiegu osuszania strefy izolacji proponujemy bezinwazyjne zdejmowanie płytek. Posiadamy urządzenia do demontażu płytek bez ich uszkadzania.

Metody osuszania podposadzkowego na terenie Łodzi

Osuszanie w metodzie podciśnieniowej

Woda oraz wilgotne powietrze jest odsysane z warstwy izolacyjnej znajdującej się pod posadzką. Suche powietrze wlatuje szczeliną dylatacyjną znajdującą się między ścianą, a posadzką następnie pod posadzką ulega zawilgoceniu i jest odsysane razem z resztkami wody przez otwory wykonane w posadzce.

IMG_2204
IMG_2834

Osuszanie w metodzie osuszania nadciśnieniem

Cały proces przebiega w odwrotnym kierunku. Polega na wtłaczaniu pod posadzkę suchego powietrza przez odpowiednie otwory, dzięki czemu wtłaczane pod posadzkę suche powietrze nasyca się wilgocią i jest pchane w stronę dylatacji znajdującej się na łączeniu posadzki i ściany, przez którą wydostaje się na zewnątrz posadzki do pomieszczenia. Proces ten polega na równomiernym powierzchniowym ogrzewaniu a zarazem osuszaniu ścian w nowo powstających budynkach lub w przypadku usuwania szkód zalewowych. Szczególnie w przypadku grubych murów osuszanie trwa szybciej w porównaniu z klasycznymi metodami. W trackie pracy urządzenia  nie powodują powstawania żadnego zapachu, dlatego mogą być stosowane także w warunkach zamieszkania. Osuszanie dużych powierzchni możliwe jest po jednoczesnym zastosowaniu płyt grzewczych.

Kiedy stosujemy osuszanie podposadzkowe?

 • Osuszanie po wyciekach, przeciekach i zalaniach atmosferycznych i powodziowych, czyli powstałych po:
 • zalaniach w wyniku uszkodzenia instalacji wody użytkowej lub centralnego ogrzewania
 •  podtopieniach, powodziach i ulewach
 • Osuszanie po zawilgoceniu wskutek kapilarnego podciągania wody i nagromadzeniu soli w ścianach
 • Osuszanie po błędach instalacyjnych i budowlanych, w tym przy zwiększonym tempie prac budowlanych
osuszanie zalanej piwnicy łódź

Ile trwa osuszanie podposadzkowe?

Proces osuszania podposadzkowego jest zależny od ilości wody i stanu faktycznej szkody zalanej posadzki. W praktyce, prace które obejmują osuszanie podposadzkowe trwają kilkanaście dni, czasami nawet do dwóch, trzech tygodni. Nasza firma Osuszanie na Zawołanie monitoruje wilgotność zalanych stref, oraz kontroluje każdy etap osuszania podposadzkowego. Osuszamy z

Osuszanie podposadzkowe Łódź - cena

Koszt osuszania podposadzkowego jest zależny od kilku czynników taki jak:

  • ilość użytych urządzeń
  • wymiary budynku
  • stopień zawilgocenia pomieszczenia 
  • użyte do pracy materiały
  Nasi technicy dokonują wszystkich niezbędnych pomiarów budynku podczas oględzin. Zapraszamy do kontaktu.