Osuszanie Podposadzkowe

Osuszanie Budynków i Mieszkań po Zalaniu - Wynajem Osuszaczy Powietrza. Świat Instalacji Feliksińska 12C, 92-637 Łódź

Specjalistyczne osuszanie podposadzkowe polega na osuszaniu głębokich warstw podłogowych wraz z warstwami izolacji jastrychu. Zawiera się w nich ocieplenie w postaci styropianu bądź wełny mineralnej. Podczas zalania z powodu nieszczelności instalacji , podtopień lub powodzi  dochodzi do penetracji wody przez wszelkie warstwy podłóg. W takich przypadkach techniki popularnie znane np. wietrzenie czy ogrzewanie okazują się bezskuteczne.

Aby lepiej zrozumieć jak głęboko woda spenetrowała wnętrze podłogi zamieszczamy przykładowy schemat.

Standardowe konstrukcje podłóg

  • Posadzka – podłoga drewniana panele.
  • Jastrych czyli wylewka, wraz z warstwą wyrównującą.
  • Izolacja termiczna i przeciwwilgociowa
  • podłoże chudy beto.
  • Zagęszczony piasek.

 

Konstrukcja  wielu warstw podłogi jest koniecznością w  zapewnieniu izolacyjności termicznej, akustycznej i przeciwwilgociowej budynku.  Pełni ona również funkcję  przenoszenia obciążeń i komfortu poruszania się na co dzien. Sytuacja w której dochodzi do zalania czy przedostania się wody do poszczególnych warstw konstrukcji podłogi skutecznie i trwale więzi wilgoć po między poszczególnymi warstwami. Stan ten wymaga zastosowania techniki osuszania podposadzkowego.

rozdzielacz osuszania podciśnieniowego
Osuszanie Mieszkań po zalaniu Łódź i okolice
ŚWIAT INSTALACJI - OSUSZANIE ZALANEJ PODŁOGI
Osuszanie Mieszkań po zalaniu Łódź i okolice
osuszanienazawolanie.pl

Na czym polega osuszanie warstw izolacji - czyli zalanej podłogi?

Osuszanie zalanej strefy izolacji
Usługi osuszania posadzki

Osuszanie stref izolacji polega na pozbywaniu się wilgoci powstałej w wyniku zalania, awarii czy innych zdarzeń losowych z trudno dostępnych miejsc. Są to przypadki w których woda nie ma możliwości samoistnie odparować. Zdarzenia takie maja miejsce gdy woda znajdzie się pod płytkami, panelami, czy pomiędzy styropianem w warstwie wylewki. Jedynym skutecznym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zastosowanie specjalnie do tego przystosowanych osuszaczy podposadzkowych.

Czekanie na samoistne osuszenie posadzki może trwać nawet kilka lat. Brak reakcji i pozostawienie zalanej podłogi może spowodować uszkodzenie właściwości izolacyjnych posadzki, powstawanie grzybów, pleśni czy żywych organizmów. Nagromadzona woda powoduje podciąganie wilgoci w górę ściany niszcząc tynki wraz z listwami i innym wykończeniem wnętrza. Przy zabiegu osuszania strefy izolacji proponujemy bezinwazyjne zdejmowanie płytek. Posiadamy urządzenia do demontażu płytek bez ich uszkadzania.

Rodzaje osuszania warstw posadzki.

Wyróżniamy dwie metody osuszania warstw izolacyjnych:

Osuszanie w metodzie podciśnieniowej – woda oraz wilgotne powietrze jest odsysane z warstwy izolacyjnej znajdującej się pod posadzką. Suche powietrze wlatuje szczeliną dylatacyjną znajdującą się między ścianą, a posadzką następnie pod posadzką ulega zawilgoceniu i jest odsysane razem z resztkami wody przez otwory wykonane w posadzce.

Osuszanie w metodzie osuszania nadciśnieniem – cały proces przebiega w odwrotnym kierunku. Polega na wtłaczaniu pod posadzkę suchego powietrza przez odpowiednie otwory, dzięki czemu wtłaczane pod posadzkę suche powietrze nasyca się wilgocią i jest pchane w stronę dylatacji znajdującej się na łączeniu posadzki i ściany, przez którą wydostaje się na zewnątrz posadzki do pomieszczenia. Proces ten polega na równomiernym powierzchniowym ogrzewaniu a zarazem osuszaniu ścian w nowo powstających budynkach lub w przypadku usuwania szkód zalewowych. Szczególnie w przypadku grubych murów osuszanie trwa szybciej w porównaniu z klasycznymi metodami. W trackie pracy urządzenia  nie powodują powstawania żadnego zapachu, dlatego mogą być stosowane także w warunkach zamieszkania. Osuszanie dużych powierzchni możliwe jest po jednoczesnym zastosowaniu płyt grzewczych.

Kiedy stosujemy osuszanie podposadzkowe.

  • Osuszanie po wyciekach, przeciekach i zalaniach atmosferycznych i powodziowych, czyli powstałych po:
  • zalaniach w wyniku uszkodzenia instalacji wody użytkowej lub centralnego ogrzewania
  •  podtopieniach, powodziach i ulewach
  • Osuszanie po zawilgoceniu wskutek kapilarnego podciągania wody i nagromadzeniu soli w ścianach
  • Osuszanie po błędach instalacyjnych i budowlanych, w tym przy zwiększonym tempie prac budowlanych

Zapewniamy bezpłatne pomiary i doradztwo.

Zadzwoń, a na pewno pomożemy Ci rozwiązać problem.​

tel.: 509 660 016; 509 660 215