Wykonujemy osuszanie podposadzkowe na terenie Łodzi i okolic

Zajmujemy się osuszaniem podposadzkowym w firmach i instytucjach w całej Polsce

Osuszanie podposadzkowe

Konstrukcja podłogi składająca się z wielu warstw jest koniecznością w zapewnieniu izolacyjności termicznej, akustycznej i przeciwwilgociowej budynku. Pełni ona również funkcję przenoszenia obciążeń i komfortu poruszania się na co dzień. Sytuacja, w której dochodzi do zalania, czy przedostania się wody do poszczególnych warstw konstrukcji podłogi skutecznie i trwale więzi wilgoć pomiędzy poszczególnymi warstwami. Stan ten wymaga zastosowania techniki osuszania podposadzkowego.

osuszanie - budynków

Osuszanie podposadzkowe - budowa posadzki

 • Posadzka – podłoga drewniana panele.
 • Jastrych czyli wylewka, wraz z warstwą wyrównującą.
 • Izolacja termiczna i przeciwwilgociowa
 • Podłoże chudy beton
 • Zagęszczony piasek

Osuszanie podposadzkowe - na czym polega?

Osuszanie stref izolacji polega na pozbywaniu się wilgoci powstałej w wyniku zalania, awarii czy innych zdarzeń losowych z trudno dostępnych miejsc. Są to przypadki, w których woda nie ma możliwości samoistnie odparować. Zdarzenia takie mają miejsce, gdy woda znajdzie się pod płytkami, panelami, czy pomiędzy styropianem w warstwie wylewki. Jedynym skutecznym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zastosowanie specjalnie do tego przystosowanych osuszaczy podposadzkowych.

Czekanie na samoistne osuszenie posadzki może trwać nawet kilka lat. Brak reakcji i pozostawienie zalanej podłogi bez interwencji może spowodować uszkodzenie właściwości izolacyjnych posadzki, powstawanie grzybów, pleśni oraz namnożenie się żywych organizmów. Nagromadzona woda powoduje podciąganie wilgoci w górę ściany niszcząc tynki wraz z listwami i innym wykończeniem wnętrza. Przy zabiegu osuszania strefy izolacji proponujemy bezinwazyjne zdejmowanie płytek. Posiadamy urządzenia do demontażu płytek bez ich uszkadzania.

osuszanie po ulewie łódź

Metody osuszania podposadzkowego - metoda podciśnieniowa

Woda wraz z wilgotnym powietrzem są odsysane z warstwy izolacyjnej znajdującej się pod posadzką. Suche powietrze wlatuje szczeliną dylatacyjną, znajdującą się między ścianą a posadzką, a następnie pod posadzką ulega zawilgoceniu i jest odsysane razem z resztkami wody przez otwory wykonane w posadzce.

Osuszanie w metodzie osuszania nadciśnieniem

Cały proces przebiega w odwrotnym kierunku. Polega na wtłaczaniu pod posadzkę suchego powietrza przez odpowiednie otwory, dzięki czemu wtłaczane pod posadzkę suche powietrze nasyca się wilgocią i jest pchane w stronę dylatacji znajdującej się na łączeniu posadzki i ściany, przez którą wydostaje się na zewnątrz posadzki do pomieszczenia. Proces ten polega na równomiernym powierzchniowym ogrzewaniu a zarazem osuszaniu ścian w nowo powstających budynkach lub w przypadku usuwania szkód zalewowych. Szczególnie w przypadku grubych murów osuszanie trwa szybciej w porównaniu z klasycznymi metodami. W trackie pracy urządzenia nie powodują powstawania żadnego zapachu, dlatego mogą być stosowane także w warunkach zamieszkania. Osuszanie dużych powierzchni możliwe jest po jednoczesnym zastosowaniu płyt grzewczych.

ozonowanie - budynków

Kiedy stosujemy osuszanie podposadzkowe?

 1. Osuszanie po wyciekach, przeciekach i zalaniach atmosferycznych i powodziowych, czyli powstałych po zalaniach w wyniku uszkodzenia instalacji wody użytkowej lub centralnego ogrzewania, a także podtopieniach, powodziach i ulewach.
 2. Osuszanie po zawilgoceniu wskutek kapilarnego podciągania wody i nagromadzeniu soli w ścianach.
 3. Osuszanie po błędach instalacyjnych i budowlanych, w tym przy zwiększonym tempie prac budowlanych.

Ile trwa osuszanie podposadzkowe?

Proces osuszania podposadzkowego jest zależny od ilości wody i stanu faktycznej szkody zalanej posadzki. W praktyce, prace które obejmują osuszanie podposadzkowe trwają kilkanaście dni, czasami nawet do dwóch, trzech tygodni. Nasza firma Osuszanie na Zawołanie monitoruje wilgotność zalanych stref oraz kontroluje każdy etap osuszania podposadzkowego. 

osuszanie po ulewie łódź

Osuszanie podposadzkowe - cena

Koszt osuszania podposadzkowego jest zależny od kilku czynników taki jak:

 • ilość użytych urządzeń
 • wymiary budynku
 • stopień zawilgocenia pomieszczenia 
 • użyte do pracy materiały

Nasi technicy dokonują wszystkich niezbędnych pomiarów budynku podczas oględzin. Zapraszamy do kontaktu. 

Specjalistyczne usługi osuszania

Lokalizacja przecieków

Specjalizujemy się w lokalizacji wycieków w instalacjach sanitarnych oraz grzewczych. Znajdujemy miejsca przecieków w instalacjach: wodnych, kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania. Lokalizujemy przecieki w domach, firmach, zakładach przemysłowych, na dachach, garażach, tarasach czy w piwnicach. Wykrywamy źródła nieprzyjemnego zapachu z rur. Zajmujemy się wykrywaniem przecieków w instalacjach przeciwpożarowych, sieciach wodociągowych oraz sieciach kanalizacyjnych.

osuszanie po ulewie łódź

Osuszanie zalanych budynków

Osuszamy mieszkania, domy, lokale biurowe czy zakłady przemysłowe. Pomagamy usuwać skutki zalań w następstwie nagłych zdarzeń jak ulewne deszcze, nawałnice lub awarie w instalacjach. Osuszamy różne elementy budynków: ściany, posadzki, sufity. Pomagamy także w osuszaniu technologicznym, skracając czas wykonywanych budowlanych lub remontowych. Nasze doświadczenie i zaangażowanie pozwala naszym klientom zminimalizować straty, czas i nerwy.

Osuszanie mokrych ścian

Pomiary wilgotności w budynkach

Wykonujemy profesjonalne usługi  diagnostyki materiałów budowlanych. Korzystamy wyłącznie z renomowanych producentów sprzętu i najnowocześniejszych technologii. Wykonujemy pomiary zawilgocenia dla firm ubezpieczeniowych Pomagamy firmom i klientom z Łodzi i pobliskich miejscowości.

Osuszanie podposadzkowe

Jeśli potrzebują Państwo konsultacji lub pomocy w przypadku osuszania podposadzkowego – prosimy o telefon.