Pomiary wilgotności

Jesteśmy wyspecjalizowaną grupą specjalistów w dziedzinie przeprowadzania pomiarów zawilgocenia materiałów budowlanych na terenie woj. łódzkiego. Jesteśmy znani pod nazwą "ŚWIAT INSTALACJI".

Wykonujemy pomiary zawilgocenia materiałów budowlanych po zalaniach, opadach atmosferycznych, awariach instalacji.

Wykonuję pomiary zawilgocenie ścian oraz posadzek, wykonujemy ekspertyzy zawilgoconych mieszkań i domów. Przeprowadzamy oględziny szkód  wywołanych przez wodę. 

Pomiary wilgotności budynków i mieszkań

Nasza firma wykonuje pomiary wilgotności ścian, posadzek a także elementów drewnianych znajdujących się w budynku. Dzięki usłudze pomiarów zawilgocenia można ocenić stan  poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Ważnym elementem w trakcie osuszania po zalaniu jest stała kontrola zawilgocenia. W fazie końcowej wykańczania budowy  warto upewnić się  czy aby posadzka ma odpowiednią wilgotność podczas montażu parkietu, deski drewnianej bądź innego elementu wykończeniowego . Świadczymy usługi sprawdzenia przed zakupem mieszkania, domu pod względem stanu technicznego przegród budowlanych. Oprócz mierników wilgotności wykorzystujemy kamery termowizyjne oraz wgłębne lokalizatory warstw budowlanych.
Firma  zajmuje się również pomiarami wilgotności w nowo wybudowanych obiektach i budynkach po modernizacji. Doświadczenie branżowe pozwala nam na wykrycie przyczyny zawilgocenia i przekazanie klientowi zaleceń co do jego usunięcia.

osuszanie - budynków

Techniki pomiarowe z firmą Świat Instalacji

Aby sprawdzić i upewnić się, czy dany materiał lub przestrzeń jest zawilgocona, należy kierować się różnymi wskaźnikami i instrumentami pomiarowymi. Przedmioty poddawane pomiaru z grubsza dzielimy na cztery podstawowe grupy:

  • powietrze
  • drewno
  • beton
  • cegła/ kruszywo Lece/ siporex /inne materiały porowate

Techniki pomiaru i sprzętu różnią się od przedmiotów poddawanych pomiarom. poniżej kilka przykładów:

Techniki pomiaru wilgotności
i stosowanego sprzętu

Jak-powstaje-wilgoć

miernik współczynnika wilgotności

używa się do pomiaru ilości wilgotności w materiale drewnianym. Ilość związanej wody w materiale, współczynnik wilgotności podawany jest w procentach odzwierciedlających proporcje pomiędzy ilością wody a masą suchego materiału. Rzeczywisty współczynnik wilgotności odpowiada określonej wilgotności względnej RH.

Jak-powstaje-wilgoć

Mierniki powierzchniowe

stosuje się je do określenia rozmiarów szkody. Kiedy wskaźnik zostaje przyłożony do materiału, wykrywa wilgoć do pewnej głębokości. 

Jak-powstaje-wilgoć

Pomiar temperatury mokrego i suchego termometru

metoda z pomiarem temperatury używana jest do pomiaru wilgotności powietrza np. na strychu, w pustce podłogowej lub w piwnicy. Trzeba mieć dwa skalibrowane termometry i porównać temperatury przed zmoczeniem termometru. Temperaturę mierzy się przy czujnikach termometrów.  Wartości należy zanotować następnie wartość wilgoci odczytać z odpowiednich tabel. 

Jak-powstaje-wilgoć

Mierniki wilgotności względnej

używane podczas pomiarów w betonie, i innych materiałach budowlanych. W betonie wywierca si otwór o odpowiednie średnicy i głębokości, następnie wsuwa się sondę i po pewnym czasie odczytuje pomiar. Istotne jest aby instrument pomiarowy był poprawnie skalibrowany, a otwory odpowiednio przygotowane.

Jak-powstaje-wilgoć

Waga - piekarnik -waga

  • używane podczas pomiarów w betonie, i innych materiałach budowlanych. W betonie wywierca si otwór o odpowiednie średnicy i głębokości, następnie wsuwa się sondę i po pewnym czasie odczytuje pomiar. Istotne jest aby instrument pomiarowy był poprawnie skalibrowany, a otwory odpowiednio przygotowane.- zakres stosowania to przede wszystkim określenie współczynnika wilgotności w cegle, kruszywa leca, spiroleksie lub innych porowatych materiałach także betonie. Najpierw należy ustalić mase materiałów budowlanych poprzez precyzyjne zważenie odpowiedniej ilości. następnie materiał schnie w wyniku ogrzewania w piekarniku i jest ponownie ważony. Poprzez ustalenie różnicy w  masie materiału określa się zawartość wilgoci. 
Jak-powstaje-wilgoć

Miernik CM

aby określić zawartość wilgoci w betonie lub porowatych materiałach kamiennych takich jak cegła, glina, siporex . Określoną, ważona ilość materiału należy zgnieść i umieścić razem z kawałkiem acetylenu wapnia w metalowym pojemniku wyposażonym w ciśnieniomierz. Acetylenek wapnia wchodzi w reakcji z wilgocią w kamieniu, tworząc gaz acetylenowy, co powoduje wzrost ciśnienia w pojemniku. przy użyciu tabeli można obliczyć zawartość wilgotności. 

Jak-powstaje-wilgoć

Wskaźniki wilgotności

dostępnych jest kilka papierowych wskaźników wilgotności, z których można skorzystać. sensor alfa to impregnowany pasek papierowy który zmienia kolor przy określonej wilgotności RH. jest dostępny dla różnych RH poza tym po umieszczeniu w pomieszczeniu pokazuje, przez jak długi czas RH przekraczała konkretną wartość. w ten sposób można ocenić, czy wilgoć stanowi problem.

Oferujemy usługi wykonania specjalistycznych pomiarów wilgotności na terenie Łodzi oraz okolicznych miejscowości. Cena jest każdorazowo ustalana indywidualnie na podstawie informacji takich jak wielkość obiektu, rodzaj problemu do rozwiązania czy dostępność do warstw które należy poddać badaniu. . Aby uzyskać pełną wycenę pomiarów wilgoci w naszej firmie, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów:
509-660-215 lub 530-920-215.

Skuteczne i rzetelne pomiary zawilgocenia

ŚWIAT INSTALACJI – zajmujemy się profesjonalnym usuwaniem szkód wodnych. Na tle konkurencji wyróżniamy się dzięki stosowaniu bezpiecznych metod i sprawdzonych technik osuszania.

  • osuszamy budynki
  • osuszamy mieszkania
  • osuszamy domy
  • osuszamy biurowce i garaże podziemne

Co należy zrobić w przypadku wystąpienia szkody?

1. Zadzwoń do nas

Doradzimy jak się zachować, co należy zrobić i gdzie zgłosić szkoda powstałą w skutek zalania.

2. Pomiary techniczne

Wykonamy pomiary i ocenimy szkody jakie powstały na skutek zalania.

4. Instalacja sprzętu

Dowieziemy i zainstalujemy sprężarki osuszające wraz z komponentami w twoim domu.

3. Dobór techniki osuszania

Opracujemy plan działania, w celu szybkiego usunięcia szkody wodnej.

5. Pomiary kontrolne

W trakcie procesu osuszania doglądamy i analizujemy cały proces osuszania w celu osiągnięcia zamierzonego efektu.

2. Końcowa dokumentacja

Na koniec całego procesu osuszania budynku dostajecie Państwo protokół końcowy zawierający zużycie energii, parametry wilgotności materiałów budowlanych i dalszych zaleceń.

ZWROT PONIESIONYCH KOSZTÓW NA OSUSZANIE BUDYNKU

WAŻNE!

Zawsze należy sprawdzić czy w Państwa polisie jest zapis o zwrocie kosztów za OSUSZANIE BUDYNKU . Jeśli nie ma owego zapisu  – warto zadzwonić do osoby która sprzedała ubezpieczenie, lub zapytać o to przy zgłoszeniu szkody na infolinii.

Należy pamiętać, że nieruchomości, na którą zaciągnięty był  ( jest ) kredyt mają bardzo dobre ubezpieczenie przez bank i zwykle mają OSUSZANIE BUDYNKU. Jeżeli posiadacie Państwo w swojej polisie POSZUKIWANIE PRZYCZYNY SZKODY – rozliczamy się za całą usługę bezgotówkowo. Podpisujecie Państwo odpowiednie dokumenty i cała usługę poszukiwania miejsca nieszczelności, naprawy instalacji oraz osuszania ROZLICZAMY BEZGOTÓWKOWO

Jeżeli nie posiadacie Państwo w swojej polisie zapisu o POSZUKIWANIU PRZYCZYNY SZKODY – nie możemy rozliczyć kosztów poszukiwania bezgotówkowo. Jednak koszty naprawy instalacji oraz osuszania wciąż jesteśmy w stanie rozliczyć bez gotówki  czy przelewu z Państwa strony.

Jesteśmy specjalistami w zakresie osuszania

Świadczymy usługi z zakresu specjalistycznego osuszania budynków i mieszkań po różnego rodzaju zalaniach czy awariach wodno – kanalizacyjnych. Wykonujemy specjalistyczne pomiary oraz zajmujemy się lokalizacją wycieków. Nasz zespół specjalizuje się również w ozonowaniu pomieszczeń. Na rynku polskim działamy od 2007 roku.  Dowiedz się więcej o specjalistach Świata Instalacji

Dlaczego my

Fachowa pomoc

Obsługują Państwa technicy z odpowiednim przygotowaniem – wykształceniem technicznym i kilkuletnim doświadczeniem.

Kompleksowa obsługa

Dowóz, pomiary oraz wykonanie niezbędnej dokumentacji dla ubezpieczalni to u nas standard.

Profesjonalne urządzenia

Pracujemy na profesjonalnym sprzęcie budowlanym, o dużych wydajnościach sięgających do 150 litrów na dobę

Pomiary zawilgocenia materiałów budowlanych

Jeśli potrzebują Państwo konsultacji odnośnie osuszania z polisy ubezpieczeniowej wszelkiego rodzaju budynków na terenie Łodzi – prosimy o telefon.