Osuszamy tynki w zalanych domach i mieszkaniach na terenie Łodzi i okolic

Osuszamy zalane tynki w firmach i instytucjach w całej Polsce

Osuszanie tynków po zalaniu

Osuszanie tynków na terenie Łodzi i okolic to jedna z usług, świadczonych przez naszą firmę – Osuszanie na Zawołanie. Bardzo często lokatorzy domów liczą na samoistne osuszanie tynków, co jest procesem dość czasochłonnym i bardzo żmudnym, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Pogoda w naszym klimacie jest niestety dość zmienna i potrafi zaskoczyć, a wilgotne tynki uniemożliwiają przeprowadzenie kolejnych prac w domu. W takim przypadku należy intensywnie ogrzewać i wentylować pomieszczenie, najlepiej za pomocą profesjonalnego sprzętu. Firma Osuszanie na Zawołanie osusza na terenie Łodzi i okolic zarówno wewnętrzne tynki gipsowe, jak i tynki cementowo-wapienne. Posiadamy specjalistyczny sprzęt do osuszania i opracowujemy autorskie metody osuszania tynków, tak aby w jak najkrótszym czasie otrzymać zamierzony efekt. 

osuszanie - budynków
system do osuszania domu w Łodzi

Osuszanie tynków - dlaczego warto nas wybrać?

 • Stosujemy najlepsze metody osuszania,
 • Do każdego osuszania tynków podchodzimy indywidualnie tworząc autorski model osuszania i spersonalizowany plan działania,
 • Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie,
 • Dysponujemy profesjonalnym specjalistycznym sprzętem,
 • Gwarantujemy wysoką jakość usług osuszania, pełne doradztwo i opiekę przez cały proces osuszania,
 • Stosujemy bezinwazyjne metody osuszania tynków.

Osuszanie tynków - w jaki sposób to robić?

Jeśli chcemy przyspieszyć proces schnięcia tynków musimy pomyśleć o wentylowaniu i ogrzewaniu danego pomieszczenia. Ogromne znaczenie ma tutaj temperatura, która powinna oscylować w granicach 20-25°C. Wyższe wartości temperatury mogą niekorzystnie wpłynąć na struktury suszonych powierzchni. Warto również mieć na uwadze fakt, iż okna powinny znajdować się w pozycji rozszczelnionej – co zapewni naturalną wentylację pomieszczenia. Najlepszy efekt uzyskamy jednak przy użyciu profesjonalnych osuszaczy, które nasza firma posiada w ofercie. Osuszacze kondensacyjne są bardzo wydajne i efektywne, pozwalają w krótkim czasie osuszyć każdego rodzaju tynki. Warto osuszać z ich pomocą.

Osuszanie zalanych ścian
osuszanie po ulewie łódź

Osuszanie tynków gipsowych

Tynki gipsowe należą do tego rodzaju tynków, które są wykonywane po zamknięciu surowego stanu budynku. Po nałożeniu tynków gipsowych niezbędny jest czas, który pozwoli na całkowite wyschnięcie zaprawy gipsowej oraz na jej stwardnienie. Jeżeli zdecydujemy się na użycie profesjonalnego sprzętu w postaci kondensacyjnych osuszaczy, czy też wentylatorów, nagrzewnic znacznie skrócimy ten czas. Pamiętajmy, że w praktyce tynki cementowo-wapienne schną przez około 4 tygodnie od nałożenia. Na wyschnięcie tynków gipsowych musimy liczyć połowę tego czasu. W okresie zimowo-jesiennym okres ten ulega znacznemu wydłużeniu. Skorzystanie zatem z usług profesjonalnej firmy zajmującej się osuszaniem pozwoli na uniknięcie przerw i postojów w pracach wykończeniowych lub remontowych. 

Osuszanie tynków wewnętrznych

Najpopularniejsze wśród tynków wewnętrznych są tynki gipsowe, tynki wapienne i tynki cementowo-wapienne. Te ostatnie są najbardziej odporne na wilgoć, dlatego też ich zastosowanie dedykowane jest najczęściej do garaży i piwnic. W praktyce niestety ich proces schnięcia jest dłuższy od tynków gipsowych. Idealnym rozwiązaniem aby skrócić czas ich schnięcia jest zastosowanie profesjonalnego sprzętu w postaci osuszaczy kondensacyjnych. Co więcej, możemy również pokusić się o zastosowanie wentylatorów oraz nagrzewnic – w zależności od wielkości pomieszczenia, utrzymującej się w nim temperatury oraz wilgotności.

ozonowanie - budynków

Osuszanie tynków zimą

Miesiące zimowe to okres w którym naturalne wyschnięcie tynków jest w zasadzie niemożliwe. Bez profesjonalnego osuszania przy użyciu specjalistycznych sprzętów dalsze prace remontowe przy dużej wilgoci tynków są praktycznie niemożliwe. Odpowiednie osuszacze powietrza pomogą o wiele szybciej usunąć wilgoć z powietrza i przyspieszyć proces schnięcia tynków zimą. Osuszacze które są stosowane przez naszą firmę, mają duża wydajność i są w stanie zaabsorbować z powietrza duże ilości wody. 

Pamiętajmy, żeby szybko i bezpiecznie osuszyć tynki zimą, konieczne jest zapewnienie w pomieszczeniu trzech warunków:

 • ciepła,
 • wentylacji
 • suchego powietrza.

Jeśli podniesiemy temperaturę powietrza w pomieszczeniu, woda z tynków szybciej odparuje. Użyte wentylatory natomiast, nie tylko rozprowadzą ciepło, ale zapewnią równomierny przebieg osuszania tynków na całej ich powierzchni. Osuszacze kondensacyjne dają nam gwarancję, iż usunięta wilgoć z powietrza nie wniknie powtórnie w ściany.

Osuszanie zalanych tynków cena

Całkowita cena osuszania tynków jest zależna od takich czynników jak:

 • rodzaj i stopień zalania,
 • ilość i rodzaj użytego specjalistycznego sprzętu.

W trakcie całego procesu osuszania nasi eksperci służą wsparciem oraz profesjonalnym doradztwem. W celu ustalenia szczegółów odnośnie kosztów osuszania tynków, zapraszamy do kontaktu.

Specjalistyczne usługi osuszania

Lokalizacja przecieków

Specjalizujemy się w lokalizacji wycieków w instalacjach sanitarnych oraz grzewczych. Znajdujemy miejsca przecieków w instalacjach: wodnych, kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania. Lokalizujemy przecieki w domach, firmach, zakładach przemysłowych, na dachach, garażach, tarasach czy w piwnicach. Wykrywamy źródła nieprzyjemnego zapachu z rur. Zajmujemy się wykrywaniem przecieków w instalacjach przeciwpożarowych, sieciach wodociągowych oraz sieciach kanalizacyjnych.

osuszanie po ulewie łódź

Osuszanie zalanych budynków

Osuszamy mieszkania, domy, lokale biurowe czy zakłady przemysłowe. Pomagamy usuwać skutki zalań w następstwie nagłych zdarzeń jak ulewne deszcze, nawałnice lub awarie w instalacjach. Osuszamy różne elementy budynków: ściany, posadzki, sufity. Pomagamy także w osuszaniu technologicznym, skracając czas wykonywanych budowlanych lub remontowych. Nasze doświadczenie i zaangażowanie pozwala naszym klientom zminimalizować straty, czas i nerwy.

Osuszanie mokrych ścian

Pomiary wilgotności w budynkach

Wykonujemy profesjonalne usługi  diagnostyki materiałów budowlanych. Korzystamy wyłącznie z renomowanych producentów sprzętu i najnowocześniejszych technologii. Wykonujemy pomiary zawilgocenia dla firm ubezpieczeniowych Pomagamy firmom i klientom z Łodzi i pobliskich miejscowości.

Osuszanie tynków

Jeśli potrzebują Państwo konsultacji lub pomocy w przypadku zalanych tynków – prosimy o telefon