Osuszanie tynków

Osuszanie – bezpieczne techniki suszenia tynków z nadmiernej ilości wody. Regulujemy parametry wilgoci w nowo powstających budynkach. 

Osuszanie tynków z wilgoci

Osuszanie tynków na terenie Łodzi i okolic to jedna z usług, świadczonych przez naszą firmę – ŚWIAT INSTALACJI. Bardzo często właściciele domów liczą na samoistne osuszanie tynków, co jest procesem dość czasochłonnym i bardzo żmudnym, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Pogoda w naszym klimacie jest niestety dość zmienna i potrafi zaskoczyć, a wilgotne tynki uniemożliwiają przeprowadzenie kolejnych prac w domu. W takim przypadku należy intensywnie ogrzewać i wentylować pomieszczenie, najlepiej za pomocą profesjonalnego sprzętu. Firma Świat Instalacji  osusza tynki na terenie Łodzi i okolic zarówno wewnętrzne tynki gipsowe, jak i tynki cementowo-wapienne. Posiadamy specjalistyczny sprzęt do osuszania i opracowujemy autorskie metody osuszania tynków, tak aby w, jak najkrótszym czasie otrzymać zamierzony efekt.

Osuszanie tynków z wilgoci - Świat Instalacji

Osuszanie tynków - dlaczego My

 • Stosujemy najlepsze metody osuszania.
 • Do każdego osuszania tynków podchodzimy indywidualnie tworząc autorski model osuszania i spersonalizowany plan działania.
 • Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie.
 • Dysponujemy profesjonalnym specjalistycznym sprzętem.
 • Gwarantujemy wysoką jakość usług osuszania, pełne doradztwo i opiekę przez cały proces osuszania.
 • Stosujemy bezinwazyjne metody osuszania tynków.

Osuszanie tynków - w jaki sposób to robić

Jeśli chcemy przyspieszyć proces schnięcia tynków, musimy pomyśleć o wentylowaniu i ogrzewaniu danego pomieszczenia. Ogromne znaczenie ma tutaj temperatura, która powinna oscylować w granicach 20-25°C. Wyższe wartości temperatury mogą niekorzystnie wpłynąć na struktury suszonych powierzchni. Warto również mieć na uwadze fakt, iż okna powinny znajdować się w pozycji rozszczelnionej — co zapewni naturalną wentylację pomieszczenia. Najlepszy efekt uzyskamy jednak przy użyciu profesjonalnych osuszaczy, które nasza firma posiada w ofercie. Osuszacze kondensacyjne są bardzo wydajne i efektywne, pozwalają w krótkim czasie osuszyć każdego rodzaju tynki. Warto osuszać z ich pomocą.

Firma zajmująca się dosuszaniem tynków

Osuszanie tynków gipsowych

Tynki gipsowe należą do tego rodzaju tynków, które są wykonywane po zamknięciu surowego stanu budynku. Po nałożeniu tynków gipsowych niezbędny jest czas, który pozwoli na całkowite wyschnięcie zaprawy gipsowej oraz na jej stwardnienie. Jeżeli zdecydujemy się na użycie profesjonalnego sprzętu w postaci kondensacyjnych osuszaczy, czy też wentylatorów, nagrzewnic znacznie skrócimy ten czas. Pamiętajmy, że w praktyce tynki cementowo-wapienne schną przez około 4 tygodnie od nałożenia. Na wyschnięcie tynków gipsowych musimy liczyć połowę tego czasu. W okresie zimowo-jesiennym okres ten ulega znacznemu wydłużeniu. Skorzystanie zatem z usług profesjonalnej firmy zajmującej się osuszaniem pozwoli na uniknięcie przerw i postojów w pracach wykończeniowych lub remontowych. 

Osuszanie tynków wewnętrznych w domach

Najpopularniejsze wśród tynków wewnętrznych są tynki gipsowe, tynki wapienne i tynki cementowo-wapienne. Te ostatnie są najbardziej odporne na wilgoć, dlatego też ich zastosowanie dedykowane jest najczęściej do garaży i piwnic. W praktyce niestety ich proces schnięcia jest dłuższy od tynków gipsowych. Idealnym rozwiązaniem, aby skrócić czas ich schnięcia jest zastosowanie profesjonalnego sprzętu w postaci osuszaczy kondensacyjnych. Co więcej, możemy również pokusić się o zastosowanie wentylatorów oraz nagrzewnic — w zależności od wielkości pomieszczenia, utrzymującej się w nim temperatury oraz wilgotności.

dosuszanie nowo położonych tynków

Osuszanie tynków zimą

Miesiące zimowe to okres, w którym naturalne wyschnięcie tynków jest w zasadzie niemożliwe. Bez profesjonalnego osuszania przy użyciu specjalistycznych sprzętów dalsze prace remontowe przy dużej wilgoci tynków są praktycznie niemożliwe. Odpowiednie osuszacze powietrza pomogą o wiele szybciej usunąć wilgoć z powietrza i przyspieszyć proces schnięcia tynków zimą. Osuszacze, które są stosowane przez naszą firmę, mają duża wydajność i są w stanie zaabsorbować z powietrza duże ilości wody. 

Pamiętajmy, żeby szybko i bezpiecznie osuszyć tynki zimą, konieczne jest zapewnienie w pomieszczeniu trzech warunków:

 • ciepła,
 • wentylacji
 • suchego powietrza.

Jeśli podniesiemy temperaturę powietrza w pomieszczeniu, woda z tynków szybciej odparuje. Użyte wentylatory natomiast, nie tylko rozprowadzą ciepło, ale zapewnią równomierny przebieg osuszania tynków na całej ich powierzchni. Osuszacze kondensacyjne dają nam gwarancję, iż usunięta wilgoć z powietrza nie wniknie powtórnie w ściany.

Osuszanie zalanych tynków cena

Całkowita cena osuszania tynków jest zależna od takich czynników jak:

 • rodzaj i stopień zalania,
 • ilość i rodzaj użytego specjalistycznego sprzętu.

W trakcie całego procesu osuszania nasi eksperci służą wsparciem oraz profesjonalnym doradztwem. W celu ustalenia szczegółów odnośnie kosztów osuszania tynków, zapraszamy do kontaktu.

Osuszamy obiekty budowlane-
dla nas liczy się efekt!

Nasza firma wyróżnia się na rynku szybką realizacją zleceń, profesjonalizmem pracowników oraz miłą obsługą. Świadczymy usługi zarówno firmom jak i klientom indywidualnym. Zajmiemy się Twoim domem, mieszkaniem, biurem, fabryką, czy urzędem.

Konstrukcja podłogi składająca się z wielu warstw jest koniecznością w zapewnieniu izolacyjności termicznej, akustycznej i przeciwwilgociowej budynku. Pełni ona również funkcję przenoszenia obciążeń i komfortu poruszania się na co dzień. Sytuacja, w której dochodzi do zalania, czy przedostania się wody do poszczególnych warstw konstrukcji podłogi skutecznie i trwale więzi wilgoć pomiędzy poszczególnymi warstwami. Stan ten wymaga zastosowania techniki osuszania podposadzkowego.

Dzięki nowoczesnej technice i wysoce wydajnym sprzęcie jesteśmy w stanie skrócić czas wykonywanych prac budowlanych czy remontowych do minimum. Pomagamy osuszać posadzki po wylewkach, tynki. Usunięcie wilgoci technologicznej pozwala na prowadzenie dalszych prac wykończeniowych jak: układanie glazury czy terakoty, układanie paneli czy malowanie.

Osuszanie tynków

Jeśli potrzebują Państwo konsultacji lub pomocy w przypadku zalanych tynków – prosimy o telefon