Osuszamy zalane piwnice w domach i mieszkania na terenie Łodzi i okolic

Zajmujemy się osuszaniem zalanych piwnic w firmach i instytucjach w całej Polsce

Osuszanie piwnic w Łodzi

Osuszanie piwnic na terenie Łodzi to temat, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Samoistne schnięcie piwnicy to bardzo czasochłonny proces, który pozostawia po sobie wiele niekorzystnych zmian. Ważne, by szybko zlokalizować przyczynę problemu i błyskawicznie reagować. Przyczyn wilgoci może być wiele. Ogromny wpływ na panujący mikroklimat w pomieszczeniach piwnicy, ma jej usytuowanie, konstrukcja – izolacja pionowa czy izolacja pozioma. Pomieszczenia te znajdują się częściowo lub w całości pod poziomem gruntu, gdzie narażone są na kontakt z wodami gruntowymi. W takim przypadku jest znacznie trudniej sobie poradzić, niż w sytuacji kiedy piwnica uległa zalaniu na skutek burzy czy gwałtownej ulewy lub miało miejsce incydentalne zalanie spowodowane awarią instalacji wodno-kanalizacyjnej. Potrzebna jest fachowa pomoc profesjonalisty, który profesjonalnie zajmie się osuszaniem piwnicy. Nasza firma zapewnia usługi kompleksowego osuszania na terenie Łodzi i okolic.

osuszanie - budynków
system do osuszania domu w Łodzi

Osuszanie piwnicy Łódź - po incydentalnym zalaniu

Są sytuacje w których dochodzi do przypadkowego zalania piwnicy, takie jak:

  • gwałtowne, intensywne opady
  • awaria instalacji wodno-kanalizacyjnej
  • cofnięcie się ścieków z kanalizacji zbiorczej w czasie wyjątkowo silnej ulewy.

Niezbędne jest wówczas wypompowanie wody za pomocą odpowiedniego sprzętu oraz dokonanie wszystkich potrzebnych napraw instalacji. Zawsze najbardziej nasączone wodą są ściany od strony pomieszczenia, co znacznie pomaga w procesie osuszania.

Osuszanie piwnicy na terenie Łodzi - wadliwa izolacja

Dość często w naszej praktyce zdarza się, że mamy do czynienia z wadliwą izolacją. Z reguły jest ona nieprawidłowo wykonana, czego wynikiem jest pojawienie się w piwnicy wilgoci. Dzieje się tak najczęściej, gdy:

  • poziom (lustro) wody gruntowej znajduje się powyżej ław fundamentowych
  • w czasie wiosny, gdy mają miejsce roztopy
    ziemia jest bardzo wilgotna, wilgoć przesiąka przez ściany piwnicy
  • woda która pojawia się na skutek opadów, wnika w dużej ilości w grunt nieopodal fundamentów – gdzie mamy do czynienia z bardziej przepuszczalną strukturą, naruszoną na skutek wykopów.
Osuszanie zalanych ścian

Osuszanie piwnic Łódź - cena

W firmie Osuszanie na Zawołanie usługę osuszania piwnicy kalkujemy każdorazowo indywidualnie. Cena za usługę osuszania piwnic jest uwarunkowana kilkoma czynnikami i zależy m.in. od wielkości osuszanej piwnicy, długości trwania procesu jej osuszania oraz od doboru metody osuszania. Nasza firma po wykonaniu oględzin piwnicy, która ma być poddana procesowi osuszania, przygotuje ofertę dopasowaną do potrzeb Klienta. Jeśli potrzebujesz wyceny naszej usługi, zapraszamy do kontaktu.

Specjalistyczne usługi osuszania

Lokalizacja przecieków

Specjalizujemy się w lokalizacji wycieków w instalacjach sanitarnych oraz grzewczych. Znajdujemy miejsca przecieków w instalacjach: wodnych, kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania. Lokalizujemy przecieki w domach, firmach, zakładach przemysłowych, na dachach, garażach, tarasach czy w piwnicach. Wykrywamy źródła nieprzyjemnego zapachu z rur. Zajmujemy się wykrywaniem przecieków w instalacjach przeciwpożarowych, sieciach wodociągowych oraz sieciach kanalizacyjnych.

osuszanie po ulewie łódź

Osuszanie zalanych budynków

Osuszamy mieszkania, domy, lokale biurowe czy zakłady przemysłowe. Pomagamy usuwać skutki zalań w następstwie nagłych zdarzeń jak ulewne deszcze, nawałnice lub awarie w instalacjach. Osuszamy różne elementy budynków: ściany, posadzki, sufity. Pomagamy także w osuszaniu technologicznym, skracając czas wykonywanych budowlanych lub remontowych. Nasze doświadczenie i zaangażowanie pozwala naszym klientom zminimalizować straty, czas i nerwy.

Osuszanie mokrych ścian

Pomiary wilgotności w budynkach

Wykonujemy profesjonalne usługi  diagnostyki materiałów budowlanych. Korzystamy wyłącznie z renomowanych producentów sprzętu i najnowocześniejszych technologii. Wykonujemy pomiary zawilgocenia dla firm ubezpieczeniowych Pomagamy firmom i klientom z Łodzi i pobliskich miejscowości.

Osuszanie piwnic

Jeśli potrzebują Państwo konsultacji lub pomocy w przypadku zalanej piwnicy – prosimy o telefon.