Osuszanie piwnic Łódź

Jesteśmy wyspecjalizowaną grupą specjalistów w dziedzinie osuszania piwnicna terenie woj. łódzkiego. Jesteśmy znani pod nazwą "ŚWIAT INSTALACJI".

Zajmujemy się osuszaniem zalanych piwnic w blokach, kamienicach,  firmach i instytucjach publicznych

POZNAJ NASZE USŁUGI
ŚWIAT INSTALACJI

Osuszanie piwnic

Osuszanie piwnic na terenie Łodzi to temat, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Samoistne schnięcie piwnicy to bardzo czasochłonny proces, który pozostawia po sobie wiele niekorzystnych zmian. Ważne, by szybko zlokalizować przyczynę problemu i błyskawicznie reagować. Przyczyn wilgoci może być wiele. Ogromny wpływ na panujący mikroklimat w pomieszczeniach piwnicy, ma jej usytuowanie, konstrukcja – izolacja pionowa czy izolacja pozioma. Pomieszczenia te znajdują się częściowo lub w całości pod poziomem gruntu, gdzie narażone są na kontakt z wodami gruntowymi. W takim przypadku jest znacznie trudniej sobie poradzić, niż w sytuacji kiedy piwnica uległa zalaniu na skutek burzy czy gwałtownej ulewy lub miało miejsce incydentalne zalanie spowodowane awarią instalacji wodno-kanalizacyjnej. Potrzebna jest fachowa pomoc profesjonalisty, który profesjonalnie zajmie się osuszaniem piwnicy. Nasza firma zapewnia usługi kompleksowego osuszania na terenie Łodzi i okolic.

osuszanie-budynków - woj - łódzkie
system do osuszania domu w Łodzi

Usługi osuszanie piwnicy po incydentalnym zalaniu

Są sytuacje w których dochodzi do przypadkowego zalania piwnicy, takie jak:

  • gwałtowne, intensywne opady
  • awaria instalacji wodno-kanalizacyjnej
  • cofnięcie się ścieków z kanalizacji zbiorczej w czasie wyjątkowo silnej ulewy.

Niezbędne jest wówczas wypompowanie wody za pomocą odpowiedniego sprzętu oraz dokonanie wszystkich potrzebnych napraw instalacji. Zawsze najbardziej nasączone wodą są ściany od strony pomieszczenia, co znacznie pomaga w procesie osuszania.

Osuszanie piwnicy na terenie Łodzi - wadliwa izolacja

Dość często w naszej praktyce zdarza się, że mamy do czynienia z wadliwą izolacją. Z reguły jest ona nieprawidłowo wykonana, czego wynikiem jest pojawienie się w piwnicy wilgoci. Dzieje się tak najczęściej, gdy:

  • poziom (lustro) wody gruntowej znajduje się powyżej ław fundamentowych
  • w czasie wiosny, gdy mają miejsce roztopy
    ziemia jest bardzo wilgotna, wilgoć przesiąka przez ściany piwnicy
  • woda która pojawia się na skutek opadów, wnika w dużej ilości w grunt nieopodal fundamentów – gdzie mamy do czynienia z bardziej przepuszczalną strukturą, naruszoną na skutek wykopów.
Osuszanie zalanych ścian

Osuszanie piwnic Łódź - cena

W firmie Osuszanie na Zawołanie usługę osuszania piwnicy kalkujemy każdorazowo indywidualnie. Cena za usługę osuszania piwnic jest uwarunkowana kilkoma czynnikami i zależy m.in. od wielkości osuszanej piwnicy, długości trwania procesu jej osuszania oraz od doboru metody osuszania. Nasza firma po wykonaniu oględzin piwnicy, która ma być poddana procesowi osuszania, przygotuje ofertę dopasowaną do potrzeb Klienta. Jeśli potrzebujesz wyceny naszej usługi, zapraszamy do kontaktu.

Osuszamy obiekty budowlane-
dla nas liczy się efekt!

W naszej firmie stawiamy na jakość i profesjonalizm. Świadczymy usługi osuszania stref izolacji. Technika ta polega na pozbywaniu się wilgoci powstałej w wyniku zalania, awarii czy innych zdarzeń losowych z trudno dostępnych miejsc. Jedynym skutecznym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zastosowanie specjalnych zestawów osuszaczy podposadzkowych które pracują w dwóch relacjach: nadciśnieniu i podciśnieniu  .

Zespół „Świata Instalacji” to ludzie, którzy pomagają swoim Klientom w usuwaniu szkód spowodowanych przez wodę w czasie zalania, opadów atmosferycznych, czy nieszczelności z instalacji.
Zajmujemy się profesjonalnym osuszaniem budynków oraz usuwaniem wilgoci technologicznej w pomieszczeniach.

świat Instalacji

Zawilgocenie powstałe na suficie czy górnej części ściany najczęściej świadczy o nieszczelności połaci dachu, ale nie tylko. Przyczyn zalania sufitu może być wiele. Awaria wodociągowa lub kanalizacyjna, zapominalski sąsiad, powódź – zalanie domu, czy mieszkania. Po katastrofie nie pozostaje nic innego, jak osuszyć sufit i mury budynku. Takie właśnie usługi znajdziecie Państwo w naszej firmie.

Osuszanie piwnic

Jeśli potrzebują Państwo konsultacji lub pomocy w przypadku zalanej piwnicy – prosimy o telefon.