Skutecznie osuszamy

walczymy z wilgocią...

Osuszanie piwnic to temat z którymi zmaga się wielu właścicieli domów. Samoistne schnięcie piwnicy to bardzo czasochłonny proces, który pozostawia po sobie wiele niekorzystnych zmian. Ważne, by szybko zlokalizować przyczynę problemu i błyskawicznie reagować. Przyczyn wilgoci może być wiele. Ogromny wpływ na panujący mikroklimat w pomieszczeniach piwnicy, ma jej usytuowanie, konstrukcja – izolacja pionowa czy izolacja pozioma. Pomieszczenia te znajdują się częściowo w całości pod poziomem gruntu gdzie narażone są na kontakt z wodami gruntowymi. W takim przypadku jest znacznie trudniej sobie poradzić, niż w sytuacji kiedy piwnica uległa zalaniu na skutek burzy czy gwałtownej ulewy, lub miało miejsce incydentalne zalanie spowodowane awarią instalacji wodno-kanalizacyjnej. Potrzebna jest fachowa pomoc, która profesjonalnie zajmie się osuszaniem piwnicy. Nasza firma zapewnia usługi kompleksowego osuszania na terenie Łodzi i okolic.

Osuszanie piwnicy po incydentalnym zalaniu

Są sytuacje w których dochodzi do przypadkowego zalania piwnicy, takie jak:

  • gwałtowne, intensywne opady
  • awarią instalacji wodno-kanalizacyjnej
  • cofnięcie się ścieków z kanalizacji zbiorczej w czasie wyjątkowo silnej ulewy

Niezbędne jest wówczas wypompowanie wody, za pomocą odpowiedniego sprzętu oraz dokonanie wszystkich potrzebnych napraw instalacji. Zawsze najbardziej wodą nasączone są ściany od strony pomieszczenia, co znacznie pomaga w procesie osuszania.

Osuszanie piwnicy - wadliwa izolacja

Dość często w naszej praktyce zdarza się, że mamy odczynienia z wadliwą izolacją, Z reguły jest ona nieprawidłowo wykonana, czego wynikiem jest pojawienie się w piwnicy wilgoci.  Dzieje się tak najczęściej, gdy:

  • poziom (lustro) wody gruntowej znajduje się powyżej ław fundamentowych np. w czasie wiosny gdy mają miejsce roztopy
  • ziemia jest bardzo wilgotna, że wilgoć przesiąka przez ściany piwnicy
  • woda która pojawia się na skutek opadów, wnika w dużej ilości w grunt nieopodal fundamentów – gdzie mamy do czynienia z bardziej przepuszczalną strukturą, naruszoną na skutek wykopów

Nasze pozostałe usługi

Odgrzybianie

Ozonowanie

Lokalizacja wycieków

Pomiar wilgotności

ZADZWOŃ DO NAS