Osuszanie sufitów

Jesteśmy wyspecjalizowaną grupą specjalistów w dziedzinie osuszania sufitów. Jesteśmy znani pod nazwą "ŚWIAT INSTALACJI".

Osuszamy firmy, zakłady, fabryki, biura i urzędy w całym kraju.

Osuszamy domy, mieszkania, piwnice
i garaże w Łodzi i woj. łódzkim.

Osuszanie sufitów

Osuszanie sufitów to jedna z naszych wieloletnich profesji, które wykonujemy na wysokim poziomie. Nasze usługi należą do sprawdzonych i skutecznych metod osuszania sufitów. W terenie pracujemy na zaawansowanym technologicznie sprzęcie, który w szybki i skuteczny sposób pozwala nam osiągać zamierzone efekty. Stawiamy na sprawdzone i pewne rozwiązania w kwestii usuwania wilgoci – świadomie i z pełną odpowiedzialnością podejmujemy decyzje o technice i metodzie osuszania. Stawiamy na bezpieczeństwo podczas pracy , zarówno nasze jak i użytkownika – dbamy o najmniejsze szczegóły, nasze urządzenia przed oddaniem do użytkowania są poddawane testom elektrycznym.

Zawilgocenie powstałe na suficie czy górnej części ściany najczęściej świadczy o nieszczelności połaci dachu, ale nie tylko. Przyczyn zalania sufitu może być wile. Awaria wodociągowa lub kanalizacyjna, zapominalski sąsiad, powódź – zalanie domu, czy mieszkania. Po katastrofie nie pozostaje nic innego, jak osuszyć sufit i mury budynku.

Osuszanie sufitów to kilka etapów które zawsze starannie przeprowadzamy.

 • zaczynamy od oględzin budynku ( tuż po wezwaniu) które odbywają się na miejscu
 • w kolejnym etapie ma miejsce dokładna ekspertyza, oparta o szczegółowe pomiary
 • na podstawie ekspertyzy proponujemy najbardziej skuteczną drogę osuszania, skuteczne metody oraz sprzęt jaki zostanie użyty w procesie osuszania
 • następuje podpisanie umowy i spisanie wszelkich warunków współpracy
 • zostają zainstalowane w określonym czasie sprzęty, które są bezinwazyjne dla budynku
 • klient ma możliwość bezgotówkowej formy rozliczenia. Podpowiadamy wówczas jakie dokumenty należy złożyć oraz gdzie.
 • Wyjaśniamy krok po kroku, całą proced

Usuwanie wody, wilgoci z zalanego budynku, to dla każdego gorszy moment, który wiąże się z szeregiem niezbędnych prac by przywrócić budynek do wcześniejszego funkcjonowania i by zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo. Nasza firma służy wsparciem i fachowym doradztwem w procesie osuszania sufitów.

 • dajemy klientom możliwość bezgotówkowego rozliczenia się oraz podpowiadamy jak i gdzie należy złożyć dokumenty
 • w krótkim czasie pojawiamy się na oględzinach i wszelkich niezbędnych pomiarach
 • nasze usługi są przeprowadzane przez profesjonalnych techników z wieloletnim doświadczeniem
 • dysponujemy wysoce specjalistycznym sprzętem
 • oferowany przez nas sprzęt posiada certyfikaty CE i PCBC. Jest to gwarancją spełniania norm europejskich i wysokiej jakości urządzeń
 • osuszamy zarówno małe jak i duże domy na terenie woj. łódzkiego
 • posiadamy ogromne doświadczenie i wiedzę w temacie osuszania budynków.

Skuteczne osuszanie sufitów

ŚWIAT INSTALACJI – zajmujemy się profesjonalnym osuszaniem sufitów. Na tle konkurencji wyróżniamy się dzięki stosowaniu bezpiecznych metod i sprawdzonych technik osuszania.

 • osuszamy budynki
 • osuszamy mieszkania
 • osuszamy domy
 • osuszamy biurowce i garaże podziemne

Co należy zrobić w przypadku wystąpienia szkody?

1. Zadzwoń do nas

Doradzimy jak się zachować, co należy zrobić i gdzie zgłosić szkoda powstałą w skutek zalania.

2. Pomiary techniczne

Wykonamy pomiary i ocenimy szkody jakie powstały na skutek zalania.

4. Instalacja sprzętu

Dowieziemy i zainstalujemy sprężarki osuszające wraz z komponentami w twoim domu.

3. Dobór techniki osuszania

Opracujemy plan działania, w celu szybkiego usunięcia szkody wodnej.

5. Pomiary kontrolne

W trakcie procesu osuszania doglądamy i analizujemy cały proces osuszania w celu osiągnięcia zamierzonego efektu.

2. Końcowa dokumentacja

Na koniec całego procesu osuszania budynku dostajecie Państwo protokół końcowy zawierający zużycie energii, parametry wilgotności materiałów budowlanych i dalszych zaleceń.

Osuszanie sufitów - cena

Aby podać końcowy koszt osuszania budynku na terenie Łodzi i okolic, musimy uwzględnić kilka czynników:

 • ilość użytych urządzeń
 • wymiary budynku
 • stopień zawilgocenia pomieszczenia
 • grubość zewnętrznych i działowych ścian
 • użyte do pracy materiały

Posiadanie planów budynku ułatwia znacznie oszacować koszty osuszenia. W sytuacji kiedy ich klient nie posiada, nasz technik dokona takich pomiarów budynku podczas oględzin.

Osuszamy sufity bez względu na źródło zawilgocenia

Oferujemy usługi osuszania bez względu czy zawilgocenie powstało w przypadku zalania, gaszenia pożaru czy jest wynikiem prac budowlanych. We wszystkich przypadkach zapewniamy pomoc w osuszaniu.

osuszamy zalane budynki po awariach instalacji

Nasza firma wyróżnia się na rynku szybką realizacją zleceń, profesjonalizmem pracowników oraz miłą obsługą. Świadczymy usługi zarówno firmą jak i klientom indywidualnym. Zajmiemy się Twoim domem, mieszkaniem, biurem, fabryką czy urzędem.

osuszanie po ulewie łódź

Po akcji gaszenia pożaru największe znaczenie ma szybkie rozpoczęcie procesu osuszania i przywracania obiektu do stanu pierwotnego. Opary po gaszeniu wraz z wilgotnym powietrzem negatywnie wpływają na powierzchnie obiektu. Tutaj ważny jest czas!

Osuszanie mokrych ścian

Dzięki nowoczesnej technice i wysoce wydajnym sprzęcie jesteśmy w stanie skrócić czas wykonywanych prac budowlanych cze remontowych do minimum. Pomagamy osuszać posadzki po wylewkach, tynki. Usunięcie wilgoci technologicznej pozwala na prowadzenie dalszych prac wykończeniowych jak: układanie glazury czy terakoty, układanie paneli czy malowanie.

Metody osuszania budynków

osuszanie-adsorpcyjne

Osuszanie adsorpcyjne

Osuszanie adsorpcyjne polega na usunięciu wody z zalanych materiałów budowlanych po przez przepływające suche powietrze. Ten zabieg wykonujemy używając specjalnego urządzenia, zawierającego środek absorbujący wodę.

osuszanie-kondensacyjne

Osuszanie kondensacyjne

Osuszanie kondensacyjne polega na osuszaniu powietrza po przez skraplanie się wody w pojemnikach urządzeń kondensacyjnych. obniża się wilgotność względna powietrza, a wilgoć zawarta w murze odparowuje.

osuszanie-panelami-podczerwieni

Osuszanie panelami podczerwieni

Stosowanie płyt podczerwieni w przypadku materiałów o wysokiej porowatości i dobrze wykształconej sieci kapilar (cegła, kamienie naturalne).

osuszanie-przez-ogrzewanie

Osuszanie poprzez nagrzewanie

 

Tę metodę przeprowadza się za pomocą nagrzewnic elektrycznych bądź olejowych. Powietrze w pomieszczeniu ogrzewa się do temperatury kilkudziesięciu stopni, co powoduje intensywne odparowywanie wilgoci.

osuszanie-mikrofalowe

Osuszanie mikrofalowe

Tę metodę przeprowadza się za pomocą nagrzewnic elektrycznych bądź olejowych. Powietrze w pomieszczeniu ogrzewa się do temperatury kilkudziesięciu stopni, co powoduje intensywne odparowywanie wilgoci.

osuszanie-podposadzkowe

Osuszanie warstw izolacji

Odsysane wody z warstwy izolacyjnej znajdującej się pod posadzką – osuszanie podciśnieniowe.Odsysane wody z warstwy izolacyjnej znajdującej się pod posadzką
 

Wypożyczalnia osuszaczy powietrza

Oferujemy wynajem osuszaczy powietrza, nagrzewnic, wentylatorów oraz cyrkulatorów powietrza do osuszania na terenie Łodzi i okolic (woj. łódzkie). Posiadamy nowoczesny i niezawodny sprzęt. Nasze urządzenia sprawdzają się zarówno w domach i mieszkaniach, jak i w magazynach i biurowcach.

Alternatywna forma rozliczania

Bezgotówkowe osuszanie

To doskonała alternatywa dla wszystkich, którzy padli ofiarą zalania. Jeśli zalałeś wodą swoje mieszkanie lub mieszkanie sąsiada, czy też z jakiegoś innego powodu Twój budynek został zalany i wymaga osuszenia? Nasza firma chętnie podejmie się bezgotówkowego rozliczenia osuszenia budynku. Skontaktuj się  z nami, aby omówić szczegóły i procedurę rozliczenia.

Usługi uzupełniające osuszanie

Jesteśmy specjalistami w zakresie osuszania

Świadczymy usługi z zakresu specjalistycznego osuszania budynków i mieszkań po różnego rodzaju zalaniach czy awariach wodno – kanalizacyjnych. Wykonujemy specjalistyczne pomiary oraz zajmujemy się lokalizacją wycieków. Nasz zespół specjalizuje się również w ozonowaniu pomieszczeń. Na rynku polskim działamy od 2007 roku.  Dowiedz się więcej o specjalistach Świata Instalacji

Oferujemy specjalistyczne usługi osuszania

Dlaczego my

Fachowa pomoc

Obsługują Państwa technicy z odpowiednim przygotowaniem – wykształceniem technicznym i kilkuletnim doświadczeniem.

Kompleksowa obsługa

Dowóz, pomiary oraz wykonanie niezbędnej dokumentacji dla ubezpieczalni to u nas standard.

Profesjonalne urządzenia

Pracujemy na profesjonalnym sprzęcie budowlanym, o dużych wydajnościach sięgających do 150 litrów na dobę

Opinie o nas

Nasze realizacje osuszania

osuszanie-po-zalaniu

Osuszanie po zalaniu

Osuszanie mieszkań, domów, piwnic i garaży Osuszanie zalanego domu Nasze zadanie polegało na zlokalizowaniu i naprawie przyczyny powstawania wilgoci. Jak w większości przypadków zajęliśmy się

Czytaj więcej »
osuszanie z firmą świat instalacji

Osuszamy zakłady opieki zdrowotnej

Osuszanie Budynku Kliniki Stomatologicznej – woj. łódzkie Osuszanie budynku kliniki, placówek zdrowia w woj. łódzkim Niedawno mieliśmy przyjemność prowadzić akcję osuszania w budynku placówki zdrowia.

Czytaj więcej »

Osuszanie sufitów

Jeśli potrzebują Państwo konsultacji odnośnie osuszania sufitów – prosimy o telefon.