• Pracujemy PON-PT. w godz. 8:00 - 18:00. Nagłe awarie: 7 dni w tygdodniu do godz. 22:00

Witamy w ŚWIECIE INSTALACJI

 •  

Osuszamy firmy, zakłady, fabryki, biura i urzędy w całej Polsce

Osuszamy domy i mieszkania, piwnice i garaże na terenie Łodzi i okolic

Osuszanie zalanych Łódź

Osuszanie podłóg na terenie Łodzi i okolić, to jedna z naszych usług z zakresu specjalistycznego osuszania. Świadczymy profesjonalne osuszanie warstw izolacyjnych po różnego rodzaju zalaniach. Doprowadzamy budynki  do stanu pierwotnego dlatego w tym celu wykorzystujemy profesjonalny sprzęt renomowanych producentów. Dzięki nowoczesnej technice i wysoce wydajnym sprzęcie jesteśmy w stanie skrócić czas wykonywanych prac do minimum. Zapewniamy pełne wykorzystanie inteligentnego sterowania przy usuwaniu szkód zalewowych. Cały proces monitorujemy na bieżąco poprzez aplikacje on-line.

Osuszanie podłóg na skutek zalania, powodzi czy też instalacji wodno-kanalizacyjnej jest bardzo ważne, jeśli chcemy szybko doprowadzić podłogę do prawidłowego funkcjonowania i zminimalizować straty zalania. Zawsze na początku jest istotne by odpowiednio określić stan i rodzaj zalania i upewnić się czy w warstwie izolacyjnej mamy do czynienia z wodą czy tylko z wilgocią. Na tej podstawie można dobrać najbardziej odpowiednią i skuteczną metodę osuszania i szybko reagować. Warto zdecydować się na usługi profesjonalnej firmy, która wie jak poradzić sobie z tym problemem i błyskawicznie osuszy zalane podłogi. Doświadczeni eksperci Osuszania na Zawołanie zawsze chętnie doradzą i podpowiedzą jak poradzić sobie z zalaną podłogą, oraz dobiorą najbardziej miarodajny plan działania. Osuszamy na terenie Łodzi i całego województwa łódzkiego. Zapraszamy do kontaktu z nami.

Dlaczego warto z nami osuszać podłogi?

Nasza firma to wieloletnie doświadczenie, fachowa obsługa i profesjonalni eksperci, którzy od początku procesu osuszania do jego końcowego etapu są do Państwa dyspozycji, ponadto:

 • stosujemy najlepsze metody osuszania
 • do każdego osuszania podłóg podchodzimy indywidualnie tworząc autorski model osuszania i spersonalizowany plan działania
 • posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie
 • dysponujemy profesjonalnym specjalistycznym sprzętem
 • gwarantujemy wysoką jakość usług osuszania, pełne doradztwo i opiekę przez cały proces osuszania
 • nasze metody są bezinwazyjne

Zalane podłogi Łódź - osuszanie

Zalana podłoga, bez względu na stopień zalania powinna być natychmiastowo osuszona. Dość często nie zdajemy sobie sprawy jakie skutki może wywołać zalanie, które powoduje sporo strat i niedogodności w postaci:

 • zwiększenia obszaru zalania
 • rozwarstwienia farb i tynków
 • rozpulchnienia mokrych elementów i odkształceń
 • wzrostu wilgotności powietrza, które przyczynia się do powstania nieprzyjemnych zapachów
 • rozwinięcia grzybów i pleśni
 • niszczeniu ulegają elementy konstrukcyjne obiektu

Usuwanie skutków zalania nie powinno być rozciągnięte w czasie, szybka reakcja na zalane podłogi z sukcesem zahamuje wszystkie niekorzystne procesy i zminimalizuje straty. W przypadku zalania zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Doradzimy od czego zacząć, jakie działania i metody osuszania są niezbędne aby uporać się z zalaniem.

Osuszanie zalanej podłogi - dlaczego jest ważne?

IMG_3320

W czasie kiedy nastąpiło zalanie podłogi bardzo często następuje przenikanie wody do warstw pod podłogą, ścianek działowych, czy warstw izolacji. Zachodzące zjawisko polega na zaciąganiu wody od dołu na całą ścianę. Następuje tzw. zawilgocenie izolacji ścian. Technologia wykonania warstw izolacyjnych nie pozwala na ich osuszenie przy wykorzystaniu zwykłych osuszaczy, jak również ich samoistnego wyschnięcia. Zalana warstwa izolacyjna traci swoje właściwości termoizolacyjne i powoduje dalsze rozszerzanie się szkody. W zalanych warstwach rozwijają się grzyby i pleśnie, które stanowią niebezpieczeństwo dla zdrowia ludzkiego zawłaszcza dzieci– alergia.

Pierwsze czynności po zalaniu podłogi

IMG_20191115_135443

Pierwszą czynnością który należy podjąć w przypadku awarii to pozbycie się jak najszybciej wody. Dotyczy to nie tylko zalania powodziowego, ale i takiego którego przyczyną jest awaria instalacji wodnej, grzewczej czy kanalizacyjnej w budynku. Za pomocą dostępnych narzędzi tj. wiader, łopat usuwamy nadmiar wody z zalanego pomieszczenia. W tym czasie jeśli jest to możliwe otworami okna, by dzięki wymianie powietrza pozbyć się wilgoci znajdującej się w powietrzu. Kolejny etap to usunięcie mebli, dywanów, wszelkiego rodzaju sprzętu tak by umożliwić podłodze swobodne oddychanie. Po wykonaniu podstawowych czynności należy przyjrzeć się podłodze w celu określenia obszar zalania i stan zawilgocenia otaczających zalany teren ścian. Ważne jest również określenie czy w warstwie naszej podłogi znajduje się woda. Jeśli nie jesteśmy pewni co do stanu zawilgocenia warto zwrócić się o pomoc. Nasi pracownicy nie tylko doradzą, ale również dobiorą odpowiedni sprzęt do osuszania podposadzkowego który będzie konieczny by szybko i skutecznie pozbyć się wody z pomieszczenia.

Osuszanie podłogi Łódź - co warto wiedzieć

Woda, która dostanie się pod posadzkę, podłogę drewnianą czy wylewkę, przenika do sfery izolacji takiej jak styropian czy wełna mineralna. Nagromadzona wilgoć zamknięta w warstwie podposadzkowej nie ma możliwości samoistnie odparować. Przenika w górę ścian, powodując liczne szkody – m.in. odpadanie tynków czy łuszczenie się farby. Pod wpływem wilgoci odkształca się parkiet, podnoszą się deski i panele.

Osuszanie podłóg Łódź - cena

Osuszanie podłogi a dokładnie jego cena jest uwarunkowana kilkoma czynnikami. Zależy ona od stanu i stopnia zalania, od wielkości zalanej powierzchni a tym samym od ilości użytego specjalistycznego sprzętu do osuszania. W trakcie całego procesu osuszania nasi eksperci służą wsparciem oraz profesjonalnym doradztwem, W celu ustalenia szczegółów odnośnie kosztów osuszania podłogi, zapraszamy do kontaktu.