Osuszamy podłogi w zalanych domach i mieszkania na terenie Łodzi i okolic.

Osuszamy zalane podłogi w firmach i instytucjach w całej Polsce.

Osuszanie zalanych podłóg

Nasza firma to wieloletnie doświadczenie, fachowa obsługa i profesjonalni eksperci, którzy od początku procesu osuszania do jego końcowego etapu są do Państwa dyspozycji.

osuszanie - budynków
system do osuszania domu w Łodzi

Dlaczego warto z nami osuszać podłogi?

 • stosujemy najlepsze metody osuszania
 • do każdego osuszania podłóg podchodzimy indywidualnie tworząc autorski model osuszania i spersonalizowany plan działania
 • posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie
 • dysponujemy profesjonalnym specjalistycznym sprzętem
 • gwarantujemy wysoką jakość usług osuszania, pełne doradztwo i opiekę przez cały proces osuszania
 • nasze metody są bezinwazyjne

Zalanie podłogi

Zalana podłoga, bez względu na stopień zalania powinna być natychmiastowo osuszona. Dość często nie zdajemy sobie sprawy jakie skutki może wywołać zalanie, które powoduje sporo strat i niedogodności w postaci:
 • zwiększenia obszaru zalania
 • rozwarstwienia farb i tynków
 • rozpulchnienia mokrych elementów i odkształceń
 • wzrostu wilgotności powietrza, które przyczynia się do powstania nieprzyjemnych zapachów
 • rozwinięcia grzybów i pleśni
 • niszczeniu ulegają elementy konstrukcyjne obiektu.

Usuwanie skutków zalania nie powinno być rozciągnięte w czasie. Szybka reakcja na zalane podłogi z sukcesem zahamuje wszystkie niekorzystne procesy i zminimalizuje straty. W przypadku zalania zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Doradzimy od czego zacząć, jakie działania i metody osuszania są niezbędne, aby uporać się z zalaniem.

Osuszanie zalanych ścian
osuszanie po ulewie łódź

Osuszanie zalanej podłogi - dlaczego jest ważne?

W czasie kiedy nastąpiło zalanie podłogi bardzo często następuje przenikanie wody do warstw pod podłogą, ścianek działowych, czy warstw izolacji. Zachodzące zjawisko polega na zaciąganiu wody od dołu na całą ścianę. Następuje tzw. zawilgocenie izolacji ścian.

Technologia wykonania warstw izolacyjnych nie pozwala na ich osuszenie przy wykorzystaniu zwykłych osuszaczy, jak również ich samoistnego wyschnięcia.

Zalana warstwa izolacyjna traci swoje właściwości termoizolacyjne i powoduje dalsze rozszerzanie się szkody. W zalanych warstwach rozwijają się grzyby i pleśnie, które stanowią niebezpieczeństwo dla zdrowia ludzkiego zawłaszcza dzieci – alergia.

Pierwsze czynności po zalaniu podłogi

Pierwszą czynnością który należy podjąć w przypadku awarii to pozbycie się jak najszybciej wody. Dotyczy to nie tylko zalania powodziowego, ale i takiego, którego przyczyną jest awaria instalacji wodnej, grzewczej czy kanalizacyjnej w budynku. Za pomocą dostępnych narzędzi tj. wiader, łopat usuwamy nadmiar wody z zalanego pomieszczenia. W tym czasie, jeśli jest to możliwe, otwieramy okna, by dzięki wymianie powietrza pozbyć się wilgoci znajdującej się w powietrzu.

Kolejny etap to usunięcie mebli, dywanów, wszelkiego rodzaju sprzętu tak, by umożliwić podłodze swobodne oddychanie. Po wykonaniu podstawowych czynności należy przyjrzeć się podłodze w celu określenia obszaru zalania i stanu zawilgocenia otaczających zalany teren ścian. Ważne jest również określenie czy w warstwie naszej podłogi znajduje się woda. Jeśli nie jesteśmy pewni co do stanu zawilgocenia warto zwrócić się o pomoc.

Nasi pracownicy nie tylko doradzą, ale również dobiorą odpowiedni sprzęt do osuszania podposadzkowego który będzie konieczny by szybko i skutecznie pozbyć się wody z pomieszczenia.

ozonowanie - budynków

Osuszanie podłogi Łódź - co warto wiedzieć

Woda, która dostanie się pod posadzkę, podłogę drewnianą czy wylewkę, przenika do sfery izolacji takiej jak styropian czy wełna mineralna. Nagromadzona wilgoć zamknięta w warstwie podposadzkowej nie ma możliwości samoistnie odparować. Przenika w górę ścian powodując liczne szkody – m.in. odpadanie tynków czy łuszczenie się farby. Pod wpływem wilgoci odkształca się parkiet, podnoszą się deski i panele.

Osuszanie zalanych podłóg cena

Osuszanie podłogi a dokładnie jego cena jest uwarunkowana kilkoma czynnikami. Zależy ona od stanu i stopnia zalania, od wielkości zalanej powierzchni a tym samym od ilości użytego specjalistycznego sprzętu do osuszania. W trakcie całego procesu osuszania nasi eksperci służą wsparciem oraz profesjonalnym doradztwem. W celu ustalenia szczegółów odnośnie kosztów osuszania podłogi, zapraszamy do kontaktu.

Specjalistyczne usługi osuszania

Lokalizacja przecieków

Specjalizujemy się w lokalizacji wycieków w instalacjach sanitarnych oraz grzewczych. Znajdujemy miejsca przecieków w instalacjach: wodnych, kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania. Lokalizujemy przecieki w domach, firmach, zakładach przemysłowych, na dachach, garażach, tarasach czy w piwnicach. Wykrywamy źródła nieprzyjemnego zapachu z rur. Zajmujemy się wykrywaniem przecieków w instalacjach przeciwpożarowych, sieciach wodociągowych oraz sieciach kanalizacyjnych.

osuszanie po ulewie łódź

Osuszanie zalanych budynków

Osuszamy mieszkania, domy, lokale biurowe czy zakłady przemysłowe. Pomagamy usuwać skutki zalań w następstwie nagłych zdarzeń jak ulewne deszcze, nawałnice lub awarie w instalacjach. Osuszamy różne elementy budynków: ściany, posadzki, sufity. Pomagamy także w osuszaniu technologicznym, skracając czas wykonywanych budowlanych lub remontowych. Nasze doświadczenie i zaangażowanie pozwala naszym klientom zminimalizować straty, czas i nerwy.

Osuszanie mokrych ścian

Pomiary wilgotności w budynkach

Wykonujemy profesjonalne usługi  diagnostyki materiałów budowlanych. Korzystamy wyłącznie z renomowanych producentów sprzętu i najnowocześniejszych technologii. Wykonujemy pomiary zawilgocenia dla firm ubezpieczeniowych Pomagamy firmom i klientom z Łodzi i pobliskich miejscowości.

Osuszanie podłóg

Jeśli potrzebują Państwo konsultacji lub pomocy w przypadku zalanej podłogi – prosimy o telefon.