Osuszamy zalane domy na terenie Łodzi i okolic.

Osuszamy zalane pomieszczenia w firmach i instytucjach w całej Polsce.

Osuszanie domu

Osuszanie domu to jedna z często wykonywanych przez nas usług. Nasza firma to wieloletnie doświadczenie, profesjonalna obsługa i doświadczeni eksperci, którzy przez cały proces osuszania, są do państwa dyspozycji. Osuszam domy z wilgoci technologicznej oraz po zadaniach. Gwarantujemy skuteczne i sprawdzone metody osuszania, które są jednocześnie bezpieczne i bezinwazyjne.

 

osuszanie - budynków
system do osuszania domu w Łodzi

Dlaczego warto z nami osuszać domy?

 • gwarantujemy niezawodne metody osuszania domu
 • każde zlecenie osuszania domu traktujemy indywidualnie, tworząc autorski model osuszania 
 • zapewniamy indywidualny plan działania
 • jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem
 • pracujemy na wysokiej jakości sprzęcie
 • nasze usługi to wysoka jakość i pełne doradztwo
 • stosujemy bezinwazyjne i bezpieczne metody

Osuszanie domu - co zrobić, gdy w domu jest wilgoć?

Każdy z nas jest świadomy faktu, że wilgoć w domu to bardzo destrukcyjne zjawisko, które wpływa niekorzystnie nie tylko na stan naszego budynku, powodując pleśnie, grzyby czy alergeny ale również na stan naszego zdrowia. Z reguły powodem takich sytuacji jest nieprawidłowo wykonana izolacja pozioma fundamentów lub ścian. Wilgoć na ścianie w połączeniu z ciepłym powietrzem, stanowi idealne warunki do rozwoju groźnych pleśni czy grzybów. Niezmiernie ważne jest aby osuszać dom jak najszybciej, tak aby nie pogłębić istniejących strat oraz zniszczeń. Firma Osuszanie na Zawołanie działa od momentu zgłoszenia zlecenia. Przyjeżdżamy na oględziny, na których wykonujemy niezbędnych pomiarów oraz przedstawiamy wstępny zakres prac oraz wstępny kosztorys.

Osuszanie zalanych ścian
osuszanie po ulewie łódź

Zalanie domu Łódź

Zalany dom, bez względu na stopień i wielkość zalania, powinien być w szybkim czasie osuszony. Bardzo często jesteśmy nie świadomi skutków i strat jakie może wywołać zalany dom. Miejmy na uwadze, że może pojawić się:

 • rozwarstwienia farb i tynków
 • zwiększenia obszaru zalania
 • rozwinięcia grzybów i pleśni
 • rozpulchnienia mokrych elementów 
 • odkształcenia
 • wzrost wilgotności powietrza, które przyczynia się do powstania nieprzyjemnych zapachów
 • niszczeniu ulegają również elementy konstrukcyjne obiektu

Usuwanie skutków zalania powinno mieć miejsce jak najszybciej. Ważne by szybko reagować i zahamować wszystkie procesy niekorzystnie wpływające na stan domu. W przypadku zalania zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Chętnie podpowiemy i doradzimy od czego zacząć, jakie działania i metody osuszania sprawdzą się najlepiej w przypadku Państwa domu.

 

Pierwsze czynności po zalaniu domu

Pierwszym krokiem do osuszania domu, jest usunięcie w możliwie jak najszybszym czasie wody. Przy pomocy nieskomplikowanych, prostych urządzeń takich jak: wiadra, łopaty możemy szybko pozbyć się wody z zalanego domu. To co możemy sami zrobić również z momentem zalania to pozbycie się wilgoci znajdującej się w powietrzu poprzez otwarcie okien. Kolejny etap to pozbycie się z domu wszystkich mebli, sprzętu, dywanów aby nie narazić ich na dalsze szkody. Warto zwrócić uwagę również na stan podłogi, która może ulec rozwarstwieniu. Również bardzo istotny jest stan ścian po zalaniu w domu, które mogą wymagać pomocy fachowców. Nasi pracownicy nie tylko doradzą, ale również dobiorą odpowiedni sprzęt do osuszania domu, który będzie konieczny by szybko i skutecznie pozbyć się wody z pomieszczenia. 

ozonowanie - budynków

Osuszanie domu Łódź - co warto wiedzieć

Zgromadzona pod posadzką, drewnianą podłogą czy wylewką woda wkrada się z łatwością do stref izolacji – czyli do styropianu oraz do mineralnej wełny. W praktyce nie możliwe jest aby wilgoć która zgromadzi się w warstwie podposadzkowej samoistnie odparowała. Następuje jej przenikanie w górę ścian, co może doprowadzić do odpadania tynków czy łuszczenie się farby. Zgromadzona pod podłogą wilgoć, również odkształca parkiet czy panele oraz deski.

Osuszanie domu cena

Koszt osuszania domu jest zależny od kilku czynników takich jak:

 • stan i stopień zalania
 • wielkość zalanej powierzchni a tym samym ilość użytego specjalistycznego sprzętu do osuszania
 • kubatury domu
 • stopień zawilgocenia domu
 • grubość ścian w domu
 • użyty do osuszania specjalistyczny sprzęt
 • użytych dodatkowych materiałów

 W trakcie całego procesu osuszania nasi eksperci służą wsparciem oraz profesjonalnym doradztwem. W celu ustalenia szczegółów odnośnie kosztów osuszania domu, zapraszamy do kontaktu.

Specjalistyczne usługi osuszania

Lokalizacja przecieków

Specjalizujemy się w lokalizacji wycieków w instalacjach sanitarnych oraz grzewczych. Znajdujemy miejsca przecieków w instalacjach: wodnych, kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania. Lokalizujemy przecieki w domach, firmach, zakładach przemysłowych, na dachach, garażach, tarasach czy w piwnicach. Wykrywamy źródła nieprzyjemnego zapachu z rur. Zajmujemy się wykrywaniem przecieków w instalacjach przeciwpożarowych, sieciach wodociągowych oraz sieciach kanalizacyjnych.

osuszanie po ulewie łódź

Osuszanie zalanych budynków

Osuszamy mieszkania, domy, lokale biurowe czy zakłady przemysłowe. Pomagamy usuwać skutki zalań w następstwie nagłych zdarzeń jak ulewne deszcze, nawałnice lub awarie w instalacjach. Osuszamy różne elementy budynków: ściany, posadzki, sufity. Pomagamy także w osuszaniu technologicznym, skracając czas wykonywanych budowlanych lub remontowych. Nasze doświadczenie i zaangażowanie pozwala naszym klientom zminimalizować straty, czas i nerwy.

Osuszanie mokrych ścian

Pomiary wilgotności w budynkach

Wykonujemy profesjonalne usługi  diagnostyki materiałów budowlanych. Korzystamy wyłącznie z renomowanych producentów sprzętu i najnowocześniejszych technologii. Wykonujemy pomiary zawilgocenia dla firm ubezpieczeniowych Pomagamy firmom i klientom z Łodzi i pobliskich miejscowości.

Osuszanie domu

Jeśli potrzebują Państwo konsultacji lub pomocy w przypadku zalanego domu – prosimy o telefon