Osuszanie domu - usługi Łódź

Świat Instalacji

Osuszamy domy po zalaniu i awariach instalacji hydraulicznych.

USŁUGI OSUSZANIA I USUWANIA WILGOCI W DOMACH

Osuszanie domu

Osuszanie domu to jedna z często wykonywanych przez nas usług. Nasza firma to wieloletnie doświadczenie, profesjonalna obsługa i doświadczeni eksperci, którzy przez cały proces osuszania, są do państwa dyspozycji. Osuszam domy z wilgoci technologicznej oraz po zadaniach. Gwarantujemy skuteczne i sprawdzone metody osuszania, które są jednocześnie bezpieczne i bezinwazyjne.

osuszanie-budynków - woj - łódzkie

To doskonała alternatywa dla wszystkich, którzy padli ofiarą zalania. Jeśli zalałeś wodą swoje mieszkanie lub mieszkanie sąsiada, czy też z jakiegoś innego powodu Twój budynek został zalany i wymaga osuszenia? Nasza firma chętnie podejmie się bezgotówkowego rozliczenia osuszenia budynku. Skontaktuj się  z nami, aby omówić szczegóły i procedurę rozliczenia.

Dlaczego warto z nami osuszać domy?

 • gwarantujemy niezawodne metody osuszania domu
 • każde zlecenie osuszania domu traktujemy indywidualnie, tworząc autorski model osuszania 
 • zapewniamy indywidualny plan działania
 • jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem
 • pracujemy na wysokiej jakości sprzęcie
 • nasze usługi to wysoka jakość i pełne doradztwo
 • stosujemy bezinwazyjne i bezpieczne metody

Osuszanie domu po zalaniu

Każdy z nas jest świadomy faktu, że wilgoć w domu to bardzo destrukcyjne zjawisko, które wpływa niekorzystnie nie tylko na stan naszego budynku, powodując pleśnie, grzyby czy alergeny ale również na stan naszego zdrowia. Z reguły powodem takich sytuacji jest nieprawidłowo wykonana izolacja pozioma fundamentów lub ścian. Wilgoć na ścianie w połączeniu z ciepłym powietrzem, stanowi idealne warunki do rozwoju groźnych pleśni czy grzybów. Niezmiernie ważne jest aby osuszać dom jak najszybciej, tak aby nie pogłębić istniejących strat oraz zniszczeń. Firma Osuszanie na Zawołanie działa od momentu zgłoszenia zlecenia. Przyjeżdżamy na oględziny, na których wykonujemy niezbędnych pomiarów oraz przedstawiamy wstępny zakres prac oraz wstępny kosztorys.

Osuszanie zalanych ścian

Zalanie domu co warto wiedzieć o szkodzie

Zalany dom, bez względu na stopień i wielkość zalania, powinien być w szybkim czasie osuszony. Bardzo często jesteśmy nie świadomi skutków i strat jakie może wywołać zalany dom. Miejmy na uwadze, że może pojawić się:

 • rozwarstwienia farb i tynków
 • zwiększenia obszaru zalania
 • rozwinięcia grzybów i pleśni
 • rozpulchnienia mokrych elementów 
 • odkształcenia
 • wzrost wilgotności powietrza, które przyczynia się do powstania nieprzyjemnych zapachów
 • niszczeniu ulegają również elementy konstrukcyjne obiektu

Usuwanie skutków zalania powinno mieć miejsce jak najszybciej. Ważne by szybko reagować i zahamować wszystkie procesy niekorzystnie wpływające na stan domu. W przypadku zalania zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Chętnie podpowiemy i doradzimy od czego zacząć, jakie działania i metody osuszania sprawdzą się najlepiej w przypadku Państwa domu.

 

Pierwsze czynności jakie powinniśmy wykonać po zalaniu domu

Pierwszym krokiem do osuszania domu, jest usunięcie w możliwie jak najszybszym czasie wody. Przy pomocy nieskomplikowanych, prostych urządzeń takich jak: wiadra, łopaty możemy szybko pozbyć się wody z zalanego domu. To co możemy sami zrobić również z momentem zalania to pozbycie się wilgoci znajdującej się w powietrzu poprzez otwarcie okien. Kolejny etap to pozbycie się z domu wszystkich mebli, sprzętu, dywanów aby nie narazić ich na dalsze szkody. Warto zwrócić uwagę również na stan podłogi, która może ulec rozwarstwieniu. Również bardzo istotny jest stan ścian po zalaniu w domu, które mogą wymagać pomocy fachowców. Nasi pracownicy nie tylko doradzą, ale również dobiorą odpowiedni sprzęt do osuszania domu, który będzie konieczny by szybko i skutecznie pozbyć się wody z pomieszczenia. 

Osuszanie domu, co warto wiedzieć

Zgromadzona pod posadzką, drewnianą podłogą czy wylewką woda wkrada się z łatwością do stref izolacji – czyli do styropianu oraz do mineralnej wełny. W praktyce nie możliwe jest aby wilgoć która zgromadzi się w warstwie podposadzkowej samoistnie odparowała. Następuje jej przenikanie w górę ścian, co może doprowadzić do odpadania tynków czy łuszczenie się farby. Zgromadzona pod podłogą wilgoć, również odkształca parkiet czy panele oraz deski.

Osuszanie domu cena

Koszt osuszania domu jest zależny od kilku czynników takich jak:

 • stan i stopień zalania
 • wielkość zalanej powierzchni a tym samym ilość użytego specjalistycznego sprzętu do osuszania
 • kubatury domu
 • stopień zawilgocenia domu
 • grubość ścian w domu
 • użyty do osuszania specjalistyczny sprzęt
 • użytych dodatkowych materiałów

 W trakcie całego procesu osuszania nasi eksperci służą wsparciem oraz profesjonalnym doradztwem. W celu ustalenia szczegółów odnośnie kosztów osuszania domu, zapraszamy do kontaktu.

Oferujemy specjalistyczne usługi osuszania budynków i mieszkań

Osuszamy obiekty budowlane-
dla nas liczy się efekt!

Specjalizujemy się w lokalizacji wycieków w instalacjach sanitarnych oraz grzewczych. Znajdujemy miejsca przecieków w instalacjach: wodnych, kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania. Lokalizujemy przecieki w domach, firmach, zakładach przemysłowych, na dachach, garażach, tarasach czy w piwnicach. Wykrywamy źródła nieprzyjemnego zapachu z rur. Zajmujemy się wykrywaniem przecieków w instalacjach przeciwpożarowych, sieciach wodociągowych oraz sieciach kanalizacyjnych.

Osuszamy mieszkania, domy, lokale biurowe czy zakłady przemysłowe. Pomagamy usuwać skutki zalań w następstwie nagłych zdarzeń jak ulewne deszcze, nawałnice lub awarie w instalacjach. Osuszamy różne elementy budynków: ściany, posadzki, sufity. Pomagamy także w osuszaniu technologicznym, skracając czas wykonywanych budowlanych lub remontowych. Nasze doświadczenie i zaangażowanie pozwala naszym klientom zminimalizować straty, czas i nerwy.

Wykonujemy profesjonalne usługi  diagnostyki materiałów budowlanych. Korzystamy wyłącznie z renomowanych producentów sprzętu i najnowocześniejszych technologii. Wykonujemy pomiary zawilgocenia dla firm ubezpieczeniowych Pomagamy firmom i klientom z Łodzi i pobliskich miejscowości.

Usługi osuszania domów

Jeśli potrzebują Państwo konsultacji lub pomocy w przypadku zalanego domu – prosimy o telefon